WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Христофор Колумб: життєвий шлях, мандрівки та відкриття - Реферат

Христофор Колумб: життєвий шлях, мандрівки та відкриття - Реферат

несприятливим перебігом подій: між іспанцями та місцевим населенням розпочалась відкрита війна. Не бажаючи терпіти гніт та грабежі з боку прибульців, індійці нападали на невеликі іспанські загони. Про це Колумб нічого не знав; вінпіклувався тільки про своє збагачення. Одного із братів, Дієго, він призначив губернатором відкритих островів, а іншого брата Бартоломео - його замісником. Повернення Колумба в Кадікс в 1496 році не було вже таким тріумфальним. Правда, при королівському дворі його приймали милостиво, через відкриття ним золотих розсипів на Кубі, але серед іспанців у мандрівника з'явилось чимало ворогів.
Третє плавання Колумба (1498-1500 рр.)
Через інтриги та відомості про несприятливий тропічний клімат та війну з індійцями, третя експедиція розпочалась з тривалим запізненням. Експедиція вирушила з порту Санлукар тільки в 1498 році. До складу експедиції входило 6 кораблів, причому їхній екіпаж складався з кримінальних злочинців, так як добровольців до подорожі залучити не вдалося. Маршрут експедиції пролягав до островів Зеленого Мису і звідти на захід. Через два місяці мандрівники, вимучені спекою, спрагою та голодом, дібрались до невідомого острова, який був названий Колумбом островом Тринідад. Європейські мандрівники, після того, як відчалили від острова Тринідад, вперше в історії висадились на південно-американському континенті поблизу гирла річки Оріноко. Відкривши на шляху ще декілька невеликих островів, експедиція висадилась в Еспаньйолі. Події, які там розгортались, вразили Колумба: на острові спалахнуло повстання іспанців під керівництвом судді Ролдана проти Бартоломео Колумба! Причина повстання полягала у жадібності і жорстокості Бартоломео, який обклав високими податками не тільки туземців, вимучених злиднями і хворобами, але і іспанців. Своєю жорстокістю Бартоломео налаштував проти себе навіть місіонерів. І таким чином всі жителі острова виступили проти нього.
Христофор Колумб придушив повстання, але все ж в Іспанію було відправлено скарги на безправ'я і воєнний терор з боку братів Колумбів. Новопризначений королем суддя Бобаділья, прибувши в Еспаньйолу, заарештував обидвох братів і наказав відправити їх у Іспанію, при чому все їхнє майно він конфіскував.
Але король все ще був милостивим до Колумбів. Братів було звільнено, а Христофору виплачено додаткова сума, як нагорода за заслуги, але колишню популярність Колумб втратив.
Четверта експедиція Колумба (1501-1502 рр.)
У травні 1502 року Колумб організував четверту експедицію, яка складалась на цей раз з чотирьох кораблів з 150 членами екіпажу; експедиція з порту в Кадіксі вирушила, як і раніше, до острова Еспаньола. Але новий губернатор не дозволив Колумбу зійти на берег. Впертий мандрівник усе ж продовжив пошуки берегів Індії і відкрив узбережжя нинішньої Центральної Америки. Бурі пошкоджували кораблі, населення зустрічало мандрівників вороже, а екіпаж кораблів часто підіймав бунт. Після річного перебування на Ямайці, де Колумб жив в злиднях, йому вдалося, завдяки старанням - небагатьох уже - друзів отримати допомогу губернатора в організації повернення в Іспанію. Нарешті, 7 жовтня 1504 року, Колумб кинув якір в порту Санлукар.
Хвороба Колумба. Прохання про відновлення колишніх прав. Смерть
Тепер вже ніхто не цікавився мандрівником. Його покровителька, королева Ізабелла, померла через три тижні після повернення Колумба. Даремно намагався Колумб отримати колишнє багатство, почесті і повернути собі титул віце-короля. На листи він відповідей не отримував, а коли особисто прибув до королівського двору, йому запропонували маєток в Іспанії. Колумб не прийняв подарунка. Згодом мореплавець остаточно впав духом, що врешті-решт призвело до важкої хвороби.
20 травня 1506 року Колумб на сімдесятому році життя помер. Останніми його словами були: "IN MANUS TUAS, DOMINE, COMMENDO SPIRITUM MEUM!" - "В руки твої, Боже, віддаю душу мою!". Тіло Адмірала було виставлено для прощання в монастирі Святого Франциска, в приходській церкві Санта-Марія-де-ла-Антігуа. В 1513 році його останки були перевезені у Севілью, звідти у Санто-Домінго, потім у Гавану і нарешті (уже в 1899 році) знову у Севілью.
Значення подорожей та відкриттів Колумба. Об'єкти, названі на честь мореплавця
Величезна заслуга Колумба полягала в тому, що він довів до завершення подорож, яку його сучасники вважали фантастичною та нереальною. Будучи переконаним в кулястості землі, Колумб знав, що йдучи в протилежному напрямку, ніж це було прийнято, можна досягнути однієї ж і тієї самої цілі. Подорожі Колумба показали можливості плавання на кораблях того часу через океан. Епоха прибережного мореплавства змінилася епохою океанічного мореплавства, що дозволило за короткий час пізнати та освоїти значну частину Землі.
Головним результатом плавань Колумба було відкриття Нового Світу - Америки. Наступна колонізація цього материка призвела до створення європейцями на його території нових держав, які, насамперед США, почали відігравати стратегічну роль у розвитку людського суспільства. Відкриття Америки Колумбом стало чи не найбільшим географічним відкриттям за всю історію людства. Колумб започаткував відкриття материка Південна Америка і перешийків Центральної Америки, він відкрив архіпелаг Великих Антильських островів.
Під час плавань Колумба були досліджені значні території Атлантичного океану, береги та острови в ньому. Колумб відкрив північний пасат, Північну пасатну і Карибську течії, визначив їхню швидкість, виміряв глибини в прибережних районах. Ці дослідження вважають початками океанографії.
Багато географічних об'єктів названі на честь Колумба. Серед них, насамперед, потрібно назвати південно-американську республіку Колумбію, канадську провінцію - Британську Колумбію та адміністративний район Вашингтону - Колумбія. На північному заході США знаходиться річка Колумбія, довжина якої становить 3000 км. В США є багато міст та графств, що носять ім'я Колумба. На межі між канадськими провінціями Альберта і Британською Колумбією здіймається гора Колумбія. Найпівнічніший мис Канади (на острові Елсмір) має назву Колумбія. На південному сході Британської Колумбії є декілька озер, названих Колумбією. Найважливіший порт Панами на березі Карибського моря називається Колон, що відповідає іспанській вимові прізвища великого мандрівника.
Джерела:
1.Життєвий шлях та подорожі й відкриття Христофора Колумба. Посібник для студентів географічних спеціальностей / Укладач М.В.Потокій. - Тернопіль, ТНПУ, 2003. - 140 с.
2.Миллер Ян. Шеренга великих путешественников. - Из-во "Наша Ксенгарня". - С. 21-27.
3.Дитяча енциклопедія. Земля. - Державне учбово-педагогічне видавництво "Радянська школа". - Т.1. - 1958. - С.296-298.

 
 

Цікаве

Загрузка...