WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Історичні аспекти формування сучасних шляхів Волинської області - Реферат

Історичні аспекти формування сучасних шляхів Волинської області - Реферат

- Варшава і Володимир-Волинський - Устилуг - Грубешів - Замость забезпечують транспортні зв'язки області з Республікою Польща і країнами Центральної і Західної Європи [1].
Протяжність автошляхів загального користування становить 6320 км, в тому числі з твердим покриттям - 5540 км. Густота автомобільних шляхів загального користування становить 313,6 км на 1 тис. км2. За рівнем забезпеченості автомобільними шляхами з твердим покриттям (275 км на 1 тис км2) область не поступається загальнодержавному показнику (268 км на 1 тис км2). Довжина автошляхів області становить 3,4% від автомобільної мережі України (дороги з твердим покриттям). Близько 80% всіх доріг відноситься до місцевого і обласного значення.
В області нараховується понад 1,5 тис. км доріг загального користування, в тому числі 1,2 тис. км доріг з твердим покриттям, з яких понад 50 % має асфальтно-бетонне і чорне покриття.
Всі дороги, які пролягають через нашу область, розділено на 5 категорій. Найголовніші з них магістральні та регіональні, які відносять до доріг державного значення. Далі йдуть територіальні, районні та сільські. Всі вони підпорядковані службі автомобільних доріг у Волинській області [1].
До магістральних доріг загальнодержавного значення у Волинській області відносяться: М-07 - Київ - Ковель - Ягодин (на Люблін). Загальна протяжність становить 505,5 км, в межах Волині - 163 км; М-08 - Устилуг - Луцьк - Рівне. Загальна протяжність - 161 км, в межах Волині - 131 км; М-19 - Доманове - Ковель - Чернівці - Мамалига.
Ділянка дороги загальнодержавного значення М-19 Доманова (на Брест) - Ковель - Чернівці - Мамалига (на Кишинів) побудована в період з 1882 по 1888 роки. Початковий тип покриття - щебеневе шосе на піщаному підстилаючому шарі при ширині проїзної частини 5,0 м і ширині земляного полотна 10-12 м. До 1936 р. майже всі дерев'яні мости були замінені постійними. Дерев'яні мости залишались тільки на найбільш великих ріках таких як Прип'ять, Козачівка, Вижівка, Стохід і рукави Стоходу. В період Другої світової війни дорозі були нанесені великі збитки. Багато інженерних споруд було зруйновано. Після закінчення війни дорога була відновлена і тимчасові споруди замінені на постійні. В 1947 - 1956 рр. був проведений капітальний ремонт дороги і на всьому протязі влаштовано чорне щебеневе покриття з влаштуванням просочування. На ділянці до 138 км і від 159 км до 163 км в період з 1971 р. по 1995 р. був проведений капітальний ремонт з доведенням її до параметрів ІІ категорії. Ділянка дороги від 138 км до 159 км була збудована з 1981. по 1986 роки під параметри другої категорії. Поверхня характеризується загальним нахилом з півдня - південного - заходу (абсолютні відмітки досягають 292 м) на північ - північний - схід (мінімальні абсолютні відмітки 132 м). Ділянка автомобільної дороги Доманове (на Брест) - Ковель - Чернівці - Мамалига (на Кишинів) від км 0 до км 138 проходить по зоні Полісся. Для цього району притаманний одноманітний рівнинний рельєф, який змінюється невисокими піщаними горбами і пасмами, що зустрічаються також серед заболочених ділянок. Ділянка від 138 км до 168 км проходить по Сокальсько-Торчинській пасмовій височині, яка входить до складу Волино-Подільської височини. На цій ділянці переважає хвилястий рельєф.
На даний час ділянка автомобільної дороги до 163 км являється частиною автомагістралі державного значення Доманове (на Брест) - Ковель - Чернівці - Мамалига (на Кишинів), зв'язує Республіку Бєлорусь з Україною, а також обласні центри та Брест, Луцьк та Ковель де перетинається з дорогою Київ - Ковель - Ягодин (на Люблін), яка сполучає Україну з Республікою Польща.
Автомобільна дорога Доманове - Ковель - Чернівці - Мамалига обслуговує перевезення вантажів сільського господарства, місцевої промисловості, а також транзитні перевезення. Є регуляторне автобусне сполучення між населеними пунктами, які розташовані в зоні пролягання автомобільної дороги. Автомобільна дорога пов'язана під'їзними шляхами з залізничними станціями в місті Ковель, в с. Любитів, в смт. Голоби, в с. Переспа, в містах Рожище та Луцьку. Дорога сполучає чотири автомобільні дороги: Ковель - Жовква, Київ - Ковель - Ягодин (на Люблін), Луцьк - Маневичі - Дольск, Устилуг - Луцьк - Рівне.
Автомобільна дорога М-07 - Київ - Ковель - Ягодин (на Люблін) була побудована під параметри ІV категорії. На ділянці перегону Ягодин - Любомль в межах області параметри дороги доведені до категорії І-б. Всі тимчасові штучні споруди були перебудовані на постійні. На сьогоднішній час дана дорога належить згідно з технічною класифікацією доріг до ІІІ категорії. Вона має капітальний тип покриття - цементобетон завтовшки 18 см. Також проводиться її реконструкція для підсилення дорожнього покриття щільним дрібнозернистим асфальтобетоном завтовшки 7 см. Дана дорога загальнодержавного значення перетинає територію України і пролягає по території Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей. Дорога включена в маршрут Е-373 основних доріг міжнародної мережі відповідно до Європейської угоди про міжнародні магістралі, які пролягають по території України і входять в міжнародний транспортний коридор №9.
Автомобільна дорога М-08 Устилуг - Луцьк - Рівне була побудована в період 1882-1935 рр. під параметри ІV категорії. Ділянка дороги Торчин - Луцьк в 1908 році вимощена бруківкою; ділянка Луцьк-Рівне побудована в1913 р. з білим щебеневим покриттям, а ділянка Володимир-Волинський - Торчин в 1935 р. вимощена бруківкою. В 1948-1967 рр. на всій автомобільній дорозі було влаштоване чорне щебеневе покриття. Починаючи з 1970 р., у зв'язку з постійно зростаючою інтенсивністю руху, на автодорозі почалися роботи з капітального ремонту, з доведенням параметрів до ІІ-ІІІ категорії. На ділянці Луцьк-Рівне в межах області параметри дороги доведені до категорії І-б. Всі тимчасові штучні споруди були перебудовані на постійні згідно постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року за №455 "Про класифікацію автомобільних доріг загального користування та перелік автомобільних доріг, віднесених до магістральних автодоріг України державного значення".
Автомобільна дорога М-08 Устилуг - Луцьк - Рівне забезпечує вихід до західного державного кордону між Україною і Республікою Польща, до Львівсько-Волинського вугільного басейну, а в межах Волинської області забезпечує перевезення сільськогосподарських, будівельних та інших вантажів. По дорозі здійснюється постійне міжнародне і внутрішньообласне автобусне сполучення, а також транзитні перевезення. Автодорога зв'язана під'їзними шляхами із залізничними станціями: Устилуг, Володимир-Волинський, Луцьк, Ківерці, Олика, Цумань, а також з автодорогами державного та місцевого значення.
Подальший розвиток автотранспорту можливий лише за умови збільшення та вдосконалення мережі автошляхів і структури автопарку. Першочергове завдання в області полягає у створенні сучасних автошляхів обласного і місцевого значення за рахунок реконструкції і модернізації старих доріг, а також збільшення кількості доріг з твердим покриттям (особливо в поліських районах).
Література
1. Єврорегіон Буг: Волинська область // За ред. Б.П.Клімчука, П.В.Луцишина, В.Й.Лажніка. - Луцьк: Редакційно-видавничий відділ Волинського державного університету ім. Лесі Українки, 1997. - 325 с.
2. Кучинко М.М. Волинська земля Х середини ХІV століття. - Луцьк: Вежа, 2002. - 303 с.
3. Кучинко М.М. Нариси стародавньої історії. - Луцьк: Надстир'я, 1994. - 207 с.
4. Волошин І., Лепкий М., Матвійчук Л. Історичні аспекти формування сучасних шляхів Волинської області // Історія української географії. Всеукраїнський науково-теоретичний часопис.- Тернопіль: Підручники і посібники, 2006. - Випуск 2 (14).

 
 

Цікаве

Загрузка...