WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Швейцарія - Реферат

Швейцарія - Реферат

вважається ознакою гарного тону.
Другий кит Швейцарської економіки - це шоколад. Компанія Nestle відома в усьому світі. Компанія вважається еталоном харчової промисловості. Велика частина шоколаду випускається на заводі в місті Невшателе. Також важливе місце займає виробництво сиру (150 млн. т у рік). Всесвітньо відомі сорти грюйер, аппенцеллер, тільзіт, раклет, шабцигский.
Низькі податки, ідеальна екологія, один з найнижчих рівнів злочинності у світі роблять Швейцарію ідеальним місцем для життя. Всесвітньо відомий мультимиллиардер, засновник меблевого гіганта IKEA, Ингвар Кампрад живе і працює в Цюріху. Він не бажає платити податки, рівень яких набагато вище у Швеції.
Видобувна галузь
У Швейцарії мало корисних копалин, крім хіба що солі, що добувається в долинах рік Рона і Рейн.
Промисловість
Промисловість дає 21% ВВП Швейцарії. Харчова промисловість знаменита виробництвом сиру і шоколаду. Розвито фармацевтична і хімічна промисловості. Значну роль грає машинобудування, у тому числі оборонна промисловість. Але найбільш відома швейцарська годинна промисловість. Хоча у Швейцарії виробляється відносно мало наручних вартових механізмів (у 2002 р. 28 млн. з 1240 млн. в усьому світі, з них 2,9 мільйонів механічних від 18 мільйонів в асем світі), вартість їх вище, ніж годин всіх інших країн виробництва, разом узятих. Основним імпортером швейцарських годин явяляется США; крім того, значну частку займають країни Західної Європи. Марки "Ролекс","Тиссот","Омега" користаються величезною повагою в усьому світі.
Енергетика
Близько 37% електроенергії у Швейцарії виробляється на АЕС, 50% на ГЕС, а інші 13% на ТЕС з імпортованої нафти. Більшість ГЕС знаходиться в Альпах, де створена більш 40 штучних озер - водоймищ.
Транспорт
Швейцарська транспортна система "налагоджена, як годинник". З 5031 км. залізничних колій електрифіковано більш половини. У горах прокладено більш 600 тунелів, включаючи Симплонский (19,8 км.). У гірських регіонах працюють фунікулери і канатні дороги. Довжина доріг - близько 71 тис. км. Важливу роль грають дороги, що проходять через гірські перевали Сен-Готард, Сен-Бернар і інші.
Основні міжнародні аеропорти - Женева, Цюріх, Базель.
Сільське господарство
10% землі у Швейцарії зайнято ріллею, 40% - пасовищами, хоча велику частину цих угідь не можна використовувати узимку через сніг. Тільки 4% працюючого населення зайнято в сільському господарстві, і воно служить джерелом лише 2% ВВП. Ведучу роль грає мясомолочное виробництво, при цьому худоба міститься в закритих приміщеннях протягом зимових місяців. Молоко в основному використовуються для виробництва знаменитих швейцарських сирів. У горах розводять овець, а на швейцарському плато - свиней. Плато - єдиний регіон Швейцарії, де більше значення має не скотарство, а вирощування рослинних культур: пшениці, ячменя, жита, картоплі, льна, коноплі, тютюну, цукрового буряка. Важливе значення також має виноградарство.
Швейцарія робить біля половини необхідного їй продовольства самостійно.
Туризм
За останні 100 років туризм став однієї з головних галузей економіки Швейцарії. Якщо раніш були популярні в основному піші прогулянки в горах, альпінізм і знайомство з неперевершеними по красі ландшафтами й альпійськими квітами, то із середини XX століття большу?ю популярність придбав гірськолижний туризм.
15% національного доходу надходить за рахунок туризму.
4. Політика Швейцарії
Державний устрій. Швейцарія - федеративна парламентська республіка.
Офіційні мови - німецька (користується 64% населення), французька (19% населення), італійська (8% населення), ретороманська (0,6% населення).
Mовні діалектu країнu. На цій мапі показані мовні діалекті країни: червоним позначені ретороманські діалекти, жовтим позначені германські діалекти, зеленим позначені італійські діалекти, фіолетовим показані французькі мовні діалекти.
Швейцарія і міжнародні організації. Швейцарія є членом ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі), СОТ (Світової організації торгівлі), Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового Банку, міжнародного банку реконструкції і розвитку, ОБСЄ та Організації економічної співпраці й розвитку (ОЕСР), Ради Європи (РЄ), ЄКА, МФКК.
Швейцарія і ООН. 3 березня 2002 року у Швейцарії відбувся референдум щодо її вступу до ООН. "Так" членству країни в ООН сказали 54,6 відсотка учасників референдуму, ідея членства також здобула підтримку більшості виборців у 12 з 23 кантонів.
Таким чином, винесене на референдум і схвалене так званою "подвійною більшістю" (населенням в цілому і окремо - жителями більшості кантонів) питання про приєднання Швейцарії до ООН вирішено позитивно. А це, відповідно до Конституції Конфедерації, дозволяє уряду розпочати офіційне оформлення вступу країни до Організації Об'єднаних Націй. Таким чином, багатовіковий традиційний нейтралітет Швейцарії іде в минуле. За 16 років, що минули після попереднього подібного референдуму, настрої у швейцарському суспільстві дуже змінилися. За членство в ООН нині виступають уряд, більшість депутатів парламенту і три з чотирьох партій правлячої коаліції: соціал-демократи, радикальні демократи і християнські демократи.
На всіх попередніх референдумах швейцарці відхиляли таку пропозицію, оскільки вважали, що членство навіть у цій шанованій організації може загрожувати традиційному нейтралітету країни. Під час останнього волевиявлення, у 1986 році, 75 відсотків швейцарців відхилили пропозицію членства своєї країни в ООН. Десятками років тривала дивна ситуація - Швейцарія була "європейською домівкою" ООН, але сама не належала до цієї організації.
Вступ Швейцарії в ООН очікується у вересні цього року на черговій 57-й сесії Генеральної Асамблеї
Таким чином, Швейцарія стане 190-м повноправним членом Об'єднаних націй, а єдиною країною світу, яка не входить до ООН, залишається Ватикан.
Швейцарія якміжнародний центр. У Женеві розташовані штаб-квартири Світової організації торгівлі, Міжнародної організації праці, Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міжнародного союзу електрозв'язку, Всесвітньої метеорологічної організації та Європейське відділення ООН і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. У Берні, столиці країни, розмістився Всесвітній поштовий союз, у Лозанні - Міжнародний олімпійський комітет. Інші організації, які мають основну резиденцію у Швейцарії, - Всесвітня рада церков і Міжнародний Червоний Хрест, заснований швейцарцем Анрі Дюнаном.
23 кантони або 20 кантонів і 6 напівкантонів. (Кожний з трьох кантонів: Аппенцелль, Базель, Унтервальд поділяється на 2 напівкантони).
Деякі кантони складаються практично з одного міста (наприклад, Женева), на території інших суцільні гори й долини (як в Урі). Деякі - не більше бразильської ферми, наприклад, місцевий Базель (площа - 37 кв. км), у ньому, однак, чисельність населення (187,7 тис. осіб) вища, ніж у найбільшому кантоні Граубюнден, де на території в 7105 кв. км проживає 186,7 тис. осіб. У кантоні Цюріх - 1,2 млн. жителів, а населення напівкантону Аппенцелля Іннерродена (15 тис. осіб) ледь заповнить футбольний стадіон.
Є молоді й старі кантони. Наймолодший - Юра, який у 1978 році відокремився від кантону Берн.
Список використаної літератури
1. Словник з соціально-економічної географії світу. - К., 2005.
2. Країни світу. Довідник. - К., 2003.
3. Економіка зарубіжних країн / За ред. A. С. Філіпенко. - К., 2004.
?
Швейцарська Конфедерація
Національний девіз:" Unus pro omnibus, omnes pro uno "
(Один за всіх, і всі за одного.)
Офіційна мова німецька, французька, італійська, ретороманська
Столиця
Берн
Президент
Самуель Шмід
Прем'єр міністр
Моріц Левенберґер
Територія
- Всього
- % води 41 285 км?
3.7%
Населення
7 261 200
Густота
176/км?
Незалежність
- Дата Конфедерація 1848p.
Валюта
Швейцарський Франк(CHF)
Часовий пояс
+1
Національний гімн
(Швейцарський псалм)

 
 

Цікаве

Загрузка...