WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Єгипет (Арабська Республіка Єгипет) - Реферат

Єгипет (Арабська Республіка Єгипет) - Реферат

річниці війни 1973 p., А. Садата розстріляв офіцер-фундаменталіст. Новий президент Хосні Мубарак поступово нормалізував відносини з арабським світом, шокованим "зрадою" А. Садата, Ізраїль вивів свої війська із Сінаю в 1982 р. У 1989 р. Єгипет повернувся до Арабської ліги, а в 1991 р. взяв участь у війні проти Іраку. У 1990-х pp. в Єгипті посилився рух ісламських екстремістів, які вдаються до найжорстокіших терористичних актів, замах на президента 1995 p., вбивство туристів у Луксорі в 1997 p., вони конфліктують із християнами. Після 1973 р. Єгипет та Ізраїль не воювали. X. Мубарака переобирали президентом в 1987, 1993 і 1999 роках.
4. Народонаселення
Кількість населення Єгипту становить близько 72 млн чоловік. Природний приріст населення становить 20 чол. на 1000 чол. Густота населення - 72 чол./км2. Розміщененаселення переважно в долині Нілу. Міське населення становить 45%. Етнічні групи: 99% населення держави є араби, а антропологічні єгиптяни діляться на 3 групи. В долині Нілу проживають "справжні єгиптяни", вони відносяться до самітохамійської раси, арабські риси яскраво виражені у жителів пустель і особливо на Сінаї; на півдні держави, в Асуані живуть нубійці.
Більшість арабів, які називають себе "справжніми єгиптянами", мають змішану єгипетську і арабську кров, а представники вищих верств суспільства ще й турецьку. Офіційною державною мовою в Єгипті є арабська, яка відноситься до саміто-хамітської групи мов і поділяється на декілька діалектів. Літературна мова єдина, але розмовна мова в Єгипті відрізняється від мови сусідніх арабських держав, є свої діалекти в Каїрі, Нижньому, Верхньому Єгипті. Широко розповсюджена англійська мова, менш поширена французька, в останні роки, в зв'язку з туристичним бумом із Росії, все більше людей розмовляє російською мовою. '
За офіційними даними, 94% населення Єгипту сповідують іслам, частина арабів відноситься до християнської общини. Більшість мусульман в Єгипті - сунніти. Іслам є державною релігією.
Найбільші міста : Каїр (10,3 млн чол., разом з агломерацією), Александрія (3,3 млн чол.), Ель-Ґіза (2,2 млн чол.).
Каїр був заснований арабами в X ст. декілька північніше того місця, де більше 4 тис. років тому знаходився Мемфіс - столиця давнього Єгипту. В Каїрі проживає приблизно шоста частина всіх єгиптян. Квартали Каїру, вздовж берегів Нілу, забудовано висотними будинками, в яких розташувались контори фірм, видавництв, крамниці, готелі. В старій частині Каїру живе і працює робочий люд. Каїр - це промисловий і культурний центр Єгипту. В його університеті навчається молодь із країн Африки та Азії. Тисячі найцінніших книг зберігаються в бібліотеках Каїру.
Александрія, нині другий після Каїру індустріальний центр країни, була заснована Александром Македонським в 332-331рр. до н. є. Алек-сандрія була столицею Єгипту і одним із світових культурних центрів давніх часів.
5. Культура
Піраміди - усипальниці давніх фараонів викликають у людей за-хоплення, їх будували геніальні майстри, фахівні-каменярі. Три найбільші піраміди здіймаються на плато Ґіза, що неподалік від Каїра, на святому для єгиптян місці, що називається "вершиною". Разом із фігурою Сфінкса вони складають єдиний ансамбль. Найвеличніша піраміда Хеопса сягає у висоту 146,6 м. Піраміда складена з 2,5 тис. кам'яних блоків, вага кожного - приблизно 2,5 тон. Єгиптяни поклонялися великій ліраміді, тут вони здійснювали офірування, або іншими словами, жертвопринесення. Висота другої піраміди майже така, як і Хеопса; але її основа на 15 м коротша, ребра крутіші. Третя піраміда значно нижча за дві інші. її висота трохи більша 66 м. Три піраміди охороняє Сфінкс, статуя фантастичної істоти з тілом лева та головою людини. На його голові ритуальний головний убір - клафт. Ці священні місця не були в Давньому Єгипті царством скорботи і смерті. Біля гробниць будували молитовні, куди приходили живі, щоб побути у товаристві померлих, пом'янути їх. В Каїрі важливими культурни-ми пам'ятками є Єгипетський музей, заснований в 1858 р. Огюстом Фердинантом Мориттетом, французьким єгиптологом і археологом, який вів розкопки у Фівах і Мемфісі. У наш час в музеї знаходиться більше 150000 експонатів - десятиметрові скульптурні образи батьків фараона Ехкотола - Аменофіса III і Тейі, копія всесвітньо відомої статуетки Нефертіті, мумії єгипетських фараонів, в тому числі Рамсеса П, Тутмоса II, Сеті І, скарби гробниці Тутанхамона, гігантський обеліск (його вага 100 тонн) Рамсеса II, Каїрська богиня (або замок Ель). розвалини римської споруди Вавилон, церква Святих Сергія і Вакса, церква Святої Варвари, Коптський музей (дерев,'яне панно, прикрашене перламутром і слоновою кісткою, ікони, манускрипти, папіруси, стародавні тканинні рукописи); Церква Святої Марії, грецька православна церква Святого Георгія, мечеть Амра, збудована за на-казом арабського воєояноначальника Амрибн-Аса. Мечеть є першою будівлею, зведеною арабами на землі Єгипту. Музей ісламу; мечеть, Вин Тулуна, мечеть султана Хасана, мечеть еміра Шальку, місце захоронения єгипетських королів Фауна І (помер у 1936 р.) і Форума
1956 p.) каїрська цитадель, Голуба мечеть, знаменита своїм циліндричним мінаретом.
Єгипет здавна вважався колискою світової науки. Ця країна дала світу таких вчених, як Абу Калінь (850-930) математик, автор трактату "Книга про алгебру і ациукоболя". Ахмед Нуваїри (1279-1332) - учений, автор енциклопедій "Преди желания в науках словесности".
6. Господарство
Єгипет - аграрно-індустріальна країна. Головна експортна сільсько-господарська культура - довговолокнистий хлопок. Вирощують рис, кукурудзу, пшеницю, сахарну тростину. Основні сільськогосподарські тварини: велика рогата худоба, кози, вівці та ін. Розвинене рибальство. Ведеться видобуток нафти, фосфатів, залізної руди. Значне місце в економіці займають текстильна промисловість та виробництво бавовняних тканин, а також швейна, харчова промисловість, чорна і кольорова металургія, машинобудування. Нафтопереробна і нафтохімічна промисловість спеціалізується на виробництві мінеральних добрив.
Експорт: нафта і нафтопродукти, хлопок, промислові товари.
Основні експортні товари - нафта, нафтопродукти, бавовна і прядиво з неї, продовольчі та промислові товари широкого вжитку. Нафта та нафтопродукти забезпечують 50% експортних надходжень.
Основні імпортні товари : продукція машинобудування, пшениця, залізо, сталь, транспортні засоби.
Головні зовнішньоторгівельні партнери - США, Франція, Німеччина, Японія.

 
 

Цікаве

Загрузка...