WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Єгипет (Арабська Республіка Єгипет) - Реферат

Єгипет (Арабська Республіка Єгипет) - Реферат


Реферат на тему:
Єгипет (Арабська Республіка Єгипет)
Площа....................1001 тис. км2
Населення..............71,9 млн чол.
Столиця..................Каїр
Грошова одиниця..........єгипетський фунт
ВВП на душу населення... .1400 дол. США
Державний устрій.........унітарна держава, президентська республіка
Голова держави...........президент
Законодавчий орган.......двопалатний парламент
ІРЛП.....................119 місце у світі
ПЛАН
1) Географічне положення
2) Природа
3) Історія розвитку
4) Народонаселення
5) Культура
6) Господарство
1. Географічне положення
Єгипет - держава, яка знаходиться у Північно-Східній Африці і на Сі папському півострові. Сусідами країни на заході є Лівія, на сході - Ізраїль, на півдні - Судан, північне узбережжя омивається Середземним морем, води Червоного моря омивають східне узбережжя.
2. Природа
На захід від Нілу простягається рівна пустеля, населення якої зосереджено лише в оазисах. З іншого боку від Нілу простяглась гориста пустеля.
Надра Єгипту багаті на поклади нафти, природного газу, залізної руди, фосфатів, марганцю, цинку, свинцю.
На березі Середземного моря в Єгипті клімат субтропічний, на іншій території - тропічний, пустельний. На більшій території випадає 100 мм опадів за рік, на півночі - 20,0-400 мм. Середня температура січня +11-12°С на півночі держави, +15-16°С на півдні. В липні середня температура сягає до +50 °С. В Єгипті великий вплив на температуру повітря має вітер; тому в грудні-березні температура ввечері може опускатися до +6 °С. На березі Червоного моря середня температура повітря в листопаді-березні +25°С,- води +20°С. Влітку температура води +26°, а повітря +40°С. Річка Ніл - найдовша річка світу ( разом із Каґерою- 6695 м). Ця велика річка і стала колискою цивілізації в регіоні. Біля 96 % території держави займають пустелі, 4 % припадає на дельту і долину річки Нілу. Фауна Єгипту представлена таким тваринами як: газель, лисиця, гієна, бегемот, крокодил.
3. Історія розвитку
Перші сліди появи землеробства на території Єгипту відносяться до епохи неоліту (VII тис. до н. е.), але характерні для цивілізації риси з'явились тільки у VI тисячолітті до н. е. Люди почали переходити в цьому регіоні до осідлого способу життя, активно розвивалось скотарство і землеробство, почали виготовляти предмети із глини, так з'явилось гончарне ремесло. Для того, щоб захистити посіви та житло від частих розливів Нілу, люди почали зводити берегові дамби, споруджувати водовідводні канали, насипи (3300 р. до н. е.). У першій половині IV тисячоліття остаточно склалась система зрошення, яка проіснувала до середини XX століття.
У другій половині IV тисячоліття до н. е. окремі додержавні суспільства, об'єднались в Верхньоєгипетські й Нижньоєгипетські царства. Центром Південного (Верхнього Єгипту) стало місто Ієраконноль, а Північого ( Нижнього) - Буто.
Історію Давнього Єгипту прийнято ділити на періоди Давнього Середнього та Нового царства. Засновником першої єгипетської династії і об'єднувачем Єгипту був легендарний цар Мене (Міна) (2950 р. до н. е.). Також Мене вважають засновником"Білих стін" (Мемфіса) - міста на лівому березі Ніла. Багаторічні війни на півночі закінчились остаточною перемогою царя II династії Хасехемуї (2660 р. до н. е.), який знищив до 50 тисяч людей, що жили на півночі і жорстоко придушив повстання в Нижньому Єгипті.
З завершенням династичної боротьби і останньою перемогою півдня, почалася епоха Давнього царства (2715-2192 pp. до н. е.), епоха пірамід, коли столицею Єгипту став Мемфіс. Одна з назв цього міста Хет-На-Птах - Садиба близнюка Птаха. На грецькій мові це вимовляється як""Айгюптое", що й дало сучасну назву державі Єгипет.
В період правління III-VI династії починається будівництво пірамід. Перша піраміда фараона Джосера в Соккарі (2620 р. до н. є.) була збудована архітектором Імхотеном.
Використання папірусу для письма допомогло єгиптянам зберегти різні наукові відомості. Стали налагоджуватися торгові зв'язки з Ліваном та Сірією. З приходом IV династії (2290 р. до н. є.) починається розпад держави, внаслідок внутрішніх конфліктів. Чиновники, безконтрольно правлячи провінціями, за прикладом фараонів почали будувати гробниці. Після самого тривалого в історії правління фараона Петі II (2246-2152 р. до н. е.), за часи правління VII-VIII династій, відбувся розпад держави, який супроводжувався численними війнами. В наступну епоху Єгиптом правлять дві паралельні династії.
Таким чином, з'являється Верхній Єгипет зі столицею в Геракеополісі - ІХ-Х династії. Цей період називають Першим міжвладдям. Умови життя в Єгипті змінилися в період Середнього царства за XI-XIV династії.
До періоду Нового царства відноситься будова храмів в Нарпаці, Луксфе, Абідосе, Абу-Сімбея і пірамід в Долині фараонів в Фівах. Аменофис IV, який прийшов до влади, переносить столицю в-Ахетатон (сучасна Ель-Аморну) та вводить новий культ бога АтОна замість Амона, а сам приймає ім'я Ехнатон. Серйозні зміни в державному житті послабили Єгипет, але вже нащадки Ехна-тона повернули культ Амона і знову перенесли, столицю до м. Фіви. Під керівництвом воєначальника Хорембеха Єгипет повертає собі втрачені при Ехнатоні території. Одним з важких випробувань для країни стало нашестя хеттів, яке було зупинено епідемією. В державі поширилась корупція, жерці захопили велику владу, народові навіть не вистачало хліба, з півночі наступали "народи моря", з заходу - лівійські племена.
Після смерті Рамсеса XI, в 1085 р. до н. е., в державі почалась громадянська війна, яка у 1070 р. до н. є. поклала кінець династії Рамсесидів, Влада фактично перейшла від фараонів до жерців бога Амона, а царський титул перестав бути божественним. Час правління ХХІ-ХХХ династій називають Пізнім періодом. Вже за останнього правління Рамсесидів Єгипет втратив свій попередній вплив на Азію. Жрець храма Амона в Карпоці Херіхор став фактичним правителем Верхнього Єгипту. Насубанебджед, могутній правитель Поніса, став засновником XXI династії, царі якої близько ста років правили Дельтою, підтримуючи дружні відносини з правителями і верховними жерцями Амона РА в Фівах. Через століття на політичну арену прийшли лівійці.
З другої половини Нового царства полонені лівійці використовувались фараонами як воїни.
Після перенесення столищ з Тунісу в Бубастіє починається новий період в історії держави. Шешонк І зміцнює свою владу в дельті і оголошує свого сина верховним жрецем Амона Ра в

 
 

Цікаве

Загрузка...