WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Географія Польщі - Реферат

Географія Польщі - Реферат

льону, ягід, молока, тютюну, зерна, м'яса, цукрових буряків. Провідне місце в сільському господарстві належить рослинництву. Під зерновими культурами зайнято 56 % площі сільськогосподарських угідь, кормовими - 18 %, картоплею - 16 %, технічними культурами - 5 %, овочевими - 5 %. Найважливіші сільськогосподарські культури - жито та картопля, з-поміж технічних - цукрові буряки. На північному сході поширені посіви льону, з якого виробляють льняні тканини, що експортуються. Частка тваринництва у сільськогосподарському виробництві досягає 45 %. Складною проблемою є недостатній розвиток кормової бази для тварин-ництва. Незважаючи на те, що на корми худобі іде 60 % врожаю картоплі, 55 % збору зернових, країна імпортує значну кількість концентрованих кормів. Тваринництво спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби та свиней. На північному сході та у Карпатах вирощують м'ясо-вовняні породи овець. Найвищу товарність і високий рівень механізації мають центральні і західні райони, а найменшу - сільське господарство південного сходу.
5. Транспортна система країни
Транспортна система Польщі склалася як частина єдиної транспортної системи соціалістичних країн, тому переважають напрямитранспортних магістралей Захід - Схід. Залізниці перевищують автошляхи за протяжністю та можливостями вантажоперевезень. Оскільки велику частку у транзитах у минулому становив реекспорт радянської сировини, частина залізниць нині не завантажена. Найбільш завантажені тепер залізниці Верхньосілезького району, якими перевозиться вітчизняне вугілля. Останнім часом автомобільні вантажоперевезення перевищують залізничні. Особливо густа мережа автошляхів історично склалася на заході, південному заході та у центрі. Річкові перевезення здійснюються річками Одра, Вісла та каналами. Найосвоєнішим є напрям Верхньосілезький район - Балтика. Морські порти - це Щецин, Гданськ Гдиня, Свиноуйсце. Новим видом транспорту є трубопровідний, що має східно-західний напрям, внаслідок орієнтації на транзит радянської нафти до Західної Європи. Нині будується мережа трубопроводів меридіонального напряму для закупівлі північноєвропейської та близькосхідної нафти.
6. Зовнішньоекономічна діяльність Польщі
Зовнішньоекономічні зв'язки завжди відігравали велику роль у розвитку господарства країни. Після Другої світової війни вони були зорієнтовані переважно на країни соціалістичного табору. Але сучасні показники зовнішньої торгівлі з постсоціалістичними країнами невисокі. У зовнішньоторговельному балансі країни на них припадає понад 40 % середньорічного товарообороту, на західноєвропейські країни - близько 50 %, решта - на країни, що розвиваються.
Нині головними статтями експорту є продукція машинобудування (43 %) морські судна, гірничошахтне обладнання, автомобілі, устаткування для цукрової та хімічної промисловості, кокс. На експорт іде вугілля, мідь, срібло. Сировина становить 14 % експорту, близько 10 % припадає на сільськогосподарські та харчові продукти, 8 % - на продукти легкої та целюлозно-паперової промисловості, 5 °/, на будівельні послуги. Вважається, що тільки 30 % польських товарів є конкурент нездатними на світовому, зокрема європейському, ринку.
Імпортує країна паливо, металеву сировину, хімічні продукти. Щорічно імпорт становить 15 млн тонн нафти, 3,5 млн тонн нафтопродуктів, 7,5 млрд м3 газу. Також імпортується алюміній, марганцева та хромова руди, нікель, рідкісні метали, целю лоза, каучук, вовна, пиломатеріали. Металургія споживає щорічно 17 млн тонн імпортної залізної руди, 1,5 тонн імпортного чавуну.
Членство в міжнародних організаціях: ООН, НАТО, ОБСЄ, Організація Економічної Співпраці і Розвитку, СОТ, МВФ, Європейський Інвестиційний Банк, Європейський Союз, Міжнародний банк реконструкції і розвитку, ЄБРР, Рада Балтійських Держав, Європейська Асоціація Вільної Торгівлі, Центрально-Європейське Об'єднання Вільної Торгівлі (CEFTA), ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, ВОЗ, ЦЄІ.
7. Внутрішні відмінності
На території Польщі виділяють 8 економічних районів: Центральний, Центральнозахідний, Південно-Східний, Південний, Південне Західний, Північний, Північно-Східний і Центральносхідний (мол. 67). Особливі місце посідає Центральний район, у якому проживає 20 % населення країни. Індустріальний профіль району визначають два його центри - Варшава і Лодзь. Центральнозахідний і Південно-Східний райони є індустріально-аграрними. Південний та Південно-Західний - індустріальні, промисловість яких базується на власних корисних копалинах. Північний район - індустріальний з розвинутим морським суднобудуванням. Північно-Східний і Центральносхідний райони - аграрні з комплексом галузей, що переробляють сільськогосподарську сировину.
Польща (Polska)
Національний девіз: B?g, Honor, Ojczyzna
(Бог,честь,батьківщина)
Офіційна мова Польська
Столиця
Варшава
Президент
Лех Качинський
Прем'єр-міністр
Ярослав Качиньский
Територія
- Всього
- % води (68 y світі)
312 685 км2
2,6%
Населення
- 2002 рахунок
- 2005 прибл. (32 y світі)
38,230,080
38,635,144
Густота
123,5 / км2 (64 y світі)
Незалежність
- Дата Від Австро-Угорщини, Німеччини, Росії
11 листопада 1918
ВВП
- Всього
- На одного (2006 прибл.)
$546,5 мільярдів (23 y світі)
$14,400 (48 y світі)
Валюта
Злотий (PLN) (= 100 грошам)
Часовий пояс
+1,(+2 влітку)
Національний гімн
Мазурка Домбровського
Список використаної літератури
1. Соціально-економічна географія країн Європи. - К., 2001.
2. Словник з соціально-економічної географії світу. - К., 2005.
3. Країни світу. Довідник. - К., 2003.
4. Економіка зарубіжних країн / За ред. A. С. Філіпенко. - К., 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...