WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим - Реферат

Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим - Реферат

об'єднання "Масандра". Адже це історичний центр виноробної промисловості Криму. У його підземних галереях - унікальний музей-винотека, де зберігаються історичні зразки еліксиру здоров'я, починаючи з іспанського хереса де ля Фронт'єра врожаю1775 року, портвейну червоного "Лівадія" 1894 року і завершуючи кращими еталонними зразками кримських і зарубіжних вин - всього понад мільйон колекційних пляшок. Сто сорок вісім міжнародних нагород винам "Масандри"- це вже музейні раритети.
Головні й досить відомі своєю продукцією підприємства Ялти - ВАТ "Ялтинський хлібокомбінат", ВАТ "М'ясозавод", ТОВ "Талер", ВАТ "Рибокомбінат", ВАТ "Міськмолзавод" - випускають продукцію високої якості. Підприємства є привабливими для інвесторів. Проте найважливіші інвестиційні проекти спрямовані на розвиток курортно-рекреаційного комплексу і туризму.
Варто зазначити, надзвичайно широкі можливості для ділових кіл відкриває саме в Ялті спеціальна економічна зона, що охоплює порт "Крим" і Автономну Республіку Крим. Це насамперед різноманітні пільгові умови.
Найбільшими інвестиційними проектами 2000 року міськрадою, яку очолює Володимир Марченко, визначені такі: реконструкція готелю ",розбудова аквапарку в селі Блакитна Затока, реконструкція кемпінгу "Поляна казок".
Місцевою владою розроблено ряд проектів інвестиційної діяльності на перспективу до 2010 року. За останні два роки в Ялті відбулися суттєві зміни в реорганізації мережі загальноосвітніх закладів. Науковий потенціал тут представлений п'ятьма науково-дослідними інститутами та філіями: НДУ винограду й вина "Магарач", Державний Нікітський ботанічний сад, НДУ курортології, фізіотерапії імені Сєченова.
Ялта - це ще й глибокі джерела духовності, осяяні іменами видатних українців Лесі Українки, Миколи Руданського, Алли Горської (майстриня пензля народилася в цьому чудовому куточку Криму), великих російських діячів культури - Антона Чехова, Олександра Пушкіна, Льва Толстого.
До Ялти в різні часи приїжджали Стефан Цвейг і Марк Твен, Джон Прістлі й Джанні Родарі. А скільки ще видатних людей з усього світу побувають тут! Адже Ялтинські саміти президентів Європи й країн СНД уже стають традиційними.
Ялта, ця всесвітньо знаменита столиця відпочинку й оздоровлення, популярний центр міжнародного туризму, - з роками стає ще красивішою, ще привабливішою, збираючи щорічно тут справжнє море друзів з усіх країн земної кулі.
Усі принади кримської землі - яскраві барви півдня, чисте цілюще повітря, багату рослинність - ви знайдете тут, в Ялті...
Приморське розташування Криму створює надзвичайно сприятливі умови для розвитку транспортних артерій до Азії й Східної Європи. Історичне визначення ХХ століття "Україна і Крим - це феномен на межі Європи та "Сходу" є надто важливим для світової спільноти.
Морські порти Криму - Севастополь, Ялта, Феодосія, Керч, Євпаторія зв'язують півострів з південними областями України, Краснодарським краєм, Грузією, а через Волго-Донський суднохідний канал - з Каспійським, Білим, Балтійським морями, через протоки Босфор, Дарданелли і Гібралтарську - практично зі всіма країнами світу.
Надра Криму багаті залізними рудами, родовищами будівельних і флюсових вапняків; соляні скарби Сиваша і озер віддавна вабили сюди чумаків України; родовища газу в Каркинитській затоці - велика перспектива для капіталовкладень як вітчизняних, так і зарубіжних бізнесменів.
І все ж особливість Криму - це його рекреаційна сфера: пляжі (517 км берегової смуги), лікувальні грязі Сакське й Чокракське озера, Булганакське родовище), мінеральні джерела. Ці животворні бальнеоресурси Криму використовуються лише на 30 відсотків. А могли б стати справжніми оазами здоров'я, які притягували б сюди сотні тисяч людей з усього світу й робили б казну Криму багатою та щедрою. Власне, ділові люди, які приїздять сюди, відкривають для себе широке поле діяльності. Економіка Автономної Республіки Крим формувалася з використанням природного потенціалу півострова.
Сільське господарство - це насамперед виноградарство, садівництво, а ще обробіток тютюну, ефіроолійних культур, зернових. У тваринництві переважає молочно-м'ясна галузь із значним розвитком племінних порід худоби, а ще така специфічна - як птахівництво.
Світовий ринок добре знає й шанує продукцію кримських виноробів - марочні десертні вина й шампанське. Щорічно тут виробляється 14-16 млн. дал виноматеріалів.
Понад сто років виробничо-аграрне об'єднання "Масандра" дивує країни Європи, Азії, Америки своїми високоякісними винами. Сто сорок вісім міжнародних нагород - такий внесок масандрівців у золоту скарбницю українського і світового виноробства. "Масандра" - це ще й найбільша в світі колекція вин. В її підвалах зберігається понад мільйон пляшок вина різних марок. Як тут кажуть: у масандрівській колекції кожна пляшка вина унікальна, й порівняти її неможливо ні з чим, так само як і безсмертну "Джоконду" Леонардо да Вінчі. І в цій тезі - гордість виноробів, які свою працю прирівнюють до мистецтва.
Рік 2000-й став визначальним для промисловості Криму. І той факт, що виробництво продукції тут збільшилося майже на 17 відсотків, засвідчує реформи дають свої результати.
В республіці - 305 промислових підприємств, понад 70 відсотків з них колективної форми власності.
Провідні галузі - харчова, хімічна й нафтохімічна, машинобудування й металообробка.
Крим постачає в області України та за кордон продукцію суднобудування, обладнання для харчової промисловості, електротехнічні й пневматичні вироби, сільськогосподарське обладнання.
Досить відомі такі підприємства автономії: ЗАТ "КримавтоГАЗ", ВАТ "Суднобудівний завод "Затока", ФВО "Море", ВАТ "Фірма "Селма", ВАТ "Завод "Фіолент", ВАТ "Керченський металургійний комбінат", ДАК "Титан", ВАТ "Кримський содовий завод".
В Криму - понад 190 спільних підприємств, з яких 60 займаються виробництвом. Партнерами тут є Німеччина, Туреччина, Росія. Кримськими підприємцями створено й ряд спільних підприємств на території західної Європи та Америки.
Підприємствами Криму щорічно експортується продукція в 90 країн світу на суму понад 70 млн. доларів США.
З метою докорінних перетворень у народному господарствітут розроблена комплексна довгострокова програма соціально-економічного розвитку і структурної перебудови економіки Автономної Республіки Крим на період до 2010 року. Пріоритети її - розвиток курортно-рекреаційного комплексу, енергетичного й водного господарств, реформування земельних відносин.
Окрема сфера облаштування депортованих народів, які повертаються до Криму на постійне місце проживання.
Відповідно до Указу Президента України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку і спеціальну економічну зону "Порт Крим" у Автономній Республіці Крим" тут створено всі умови для інвестиційної діяльності. А це насамперед податкові й митні пільги.
Досвід розбудови економіки, що накопичено тут в результаті створення Північнокримської експериментальної економічної зони "Сиваш" (1995), переконує: інвестиції будуть. Адже вже реалізовано 30 інвестиційних проектів на загальну суму понад 84 млн. доларів США, що дало значний приріст обсягів виробництва.
Крим - це все-таки туризм і відпочинок. Понад 600 санаторно-курортних і оздоровчих закладів завжди гостинно приймають гостей.
Історія неспростовно довела: Україна і Крим мали, мають і матимуть спільну долю. Щодо сучасного розвитку цих взаємин, то об'єктивною дійсністю констатується: перебування Криму в складі України, збереження зміцнення зв'язків з нею допоможе подолати спільні труднощі і перетворити півострів на квітучий сад. І це дає підстави для оптимізму, для утвердження цієї історичної єдності в тисячолітті третьому.

 
 

Цікаве

Загрузка...