WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим - Реферат

Особливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим - Реферат

РефератОсобливості розвитку і територіальної організації промисловості Автономної Республіки Крим
План
1. Географічне положення АРК.
2. Севастополь зі спеціальним статутом:
2.1. Історія виникнення;
2.2. Промислова спеціалізація міста;
2.3. Севастополь - морські ворота для зарубіжних партнерів.
3. Природні умови АРК
4. Ялта - міжнародна оздоровиця:
4.1. Особливості розташування;
4.2. Промисловий потенціал;
4.3. Спеціальна економічна зона;
4.4. Міжнародний туризм
5. Надра Криму
6. Рекреаційна зона
7. Сільське господарство
8. Провідні галузі
9. Проблеми та перспективи розвитку Автономної Республіки Крим.
Навіть на географічній карті видно органічну єдність земель України і Криму, наче самою природою приречених бути одним цілим. І попри всі вітри історії, умається, що саме гармонійні стосунки заради розбудови як регіону, так і української держави сприятимуть, міцнітимуть і будуть визначальними у ХХІ столітті.
Кримська земля знає і війни, і розбої, і работоргівлю. Але впродовж століть тут нагромаджено і чималий позитивний досвід: не лише вигідну торгівлю, але й тісні політичні, військові, економічні союзи і навіть поріднення народами. Значний, а часом вирішальний вплив на характер стосунків поміж Україною і Кримом мали сусідні народи та держави. Це і Візантія, і Золота Орда, і Польсько-Литовська держава, і Туреччина, і Росія. Втім, як правило, саме українсько-кримські стосунки розвивалися, грунтуючись на власних принципах, досвіді, традиціях, що йшли всупереч політиці цих великих держав. Отож, Україна та Крим не тільки природою приречені бути єдиним цілим, але й історично їм судилося мати дуже тісні взаємовідносини. Це підтверджує й сучасний етап державного будівництва в Автономній Республіці Крим як складовій частині України.
Утворена - 28 липня 1992 року. Площа - 27 тис. кв. км, населення - 2,5 млн. чоловік. Центр - Сімферополь (348 тис. чол.).
Автономна Республіка Крим має 14 районів, 16 міст (Севастополь зі спеціальним статусом), 56 селищ міського типу, 243 сільради.
Севастополь - одне з найвідоміших міст Криму - має спеціальний статус. Його історія - у руїнах давньогрецької колонії Херсонеса Таврійського, заснованого ще в V ст. до Р. Х. Свого часу він був оплотом Візантійської імперії. А року 988-го, підкорений Київським князем Володимиром Святославовичем, став місцем його хрещення і предтечею розбудови могутньої держави на засадах християнства.
У травні 1783 року тутешня Ахтіарська гавань прийняла перших 17 кораблів Чорноморського флоту. Відтак розпочалося будівництво великого порту і міста. Ця дата вважається офіційною в народженні Севастополя. Його бойове хрещення відбулося майже через століття (1853-1856), коли героїчні оборонці севастопольських твердинь впродовж 349 днів протистояли англо-французьким військам. Вогнем і кров'ю Другої світової війни писалася ще одна літописна сторінка міста. Внаслідок грубого прорахунку політичного та військового керівництва в 1941 році Севастополь опинився в облозі, яка тривала 250 діб. Майже стертий з лиця землі, Севастополь відродився, зміцнів, став одним із найкрасивіших приморських міст України.
Нині - це великий морський порт, промисловий, науковий, культурно-мистецький центр, в якому проживає понад 500 тис. чоловік. У його небі - синьо-жовтий прапор Української незалежної держави. З дня утворення Військово-морських сил України Севастополь є їх базою.
Серед відомих підприємств - "Атлантика", "Чорномор", що займаються переробкою морських продуктів. Плавучі й берегові консервні заводи щороку виробляють мільйони тонн рибних консервів і тисячі тонн найрізноманітнішої в'яленої, копченої та маринованої продукції.
Судноремонтна галузь представлена в місті одним із провідних підприємств вітчизняної економіки, яким є ВАТ "Севастопольський морський завод". Підприємства радіоелектроніки та приладобудування - теж потужний промисловий потенціал Севастополя. Морські аварійні радіобуї системи КОСПАС-SARSAR "Мусон-501", корабельні радіостанції, технологічне обладнання для сейсмологічних робіт - все це виробляється на ВАТ "Мусон".
З 1995 року Севастополь гостинно відкрив свої морські ворота для зарубіжних партнерів, і то була ознака нового часу. Сьогодні в Севастополі працюють більше сотні спільних підприємств, експортні операції здійснюються з партнерами 50 країн світу.
Зовнішньоекономічний оборот товарів і послуг складає понад 108 мільйонів доларів США щороку. Розширити цю сферу діяльності, залучивши до реформаційних процесів у економіці інвестиції, - одне з найважливіших завдань міської ради, яку очолює Василь Пархоменко.
На сесії міськради було прийняте рішення про введення в місті спеціального режиму інвестиційної діяльності і, зокрема, про створення у Севастополі кількох локальних економічних зон. Це створило стабільне підгрунтя для розвитку ринкової інфраструктури й вивело Севастополь у число лідерів новітніх економічних перетворень в Україні.
Розпорядженням голови держадміністрації Леоніда Жунька тут затверджена програма підтримки і розвитку підприємництва в севастопольському регіоні і створено севастопольське відділення Всеукраїнського фонду підтримки підприємництва.
Місто має обширну науково-освітню базу. Тут працюють 25 науково-дослідних, проектно-конструкторських інститутів, бюро, самостійних наукових відділень і філій.
Впродовж десятиліть Севастополь був закритим містом, а нині, відроджуючи легендарну славу міста-держави з демократичним самоуправлінням Херсонеса Таврійського (спадок глибинної еллінської культури державотворення), він вступає в ХХІ століття відкрито й гідно, утверджуючи демократичні засади української державності.
Крим, розташований на крайньому півдні Східно-Європейської рівнини. Територія омивається Чорним і Азовським морями, півострів майже однаково віддалений від екватора й Північного полюса. Кримський півострів має різноманітні ландшафти. На півночі - степ, на півдні - лісами вкриті Кримські гори. Найвища точка - гора Роман-Кош (1545 м).
Клімат у північній частині півострова помірно континентальний, у південній -середземноморського типу. Кількість тепла й вологи в Криму надзвичайно сприятлива для розвитку землеробства, зокрема активної вегетації пшениці, кукурудзи, більшості плодоовочевих культур і, звичайно ж, винограду. Саме вздовж узбережжя Кримських гір простягається знаменита курортна смуга, де розташовані відомі Ялта, Алупка, Симеїз, Гурзуф, Місхор, Лівадія, Форос, Алушта.
У візерунчастих лініях морського берега, в сонячних потоках, що струменять із небесного безмежжя, в духмяних гронах гліциній і величаво-красивих суцвіттях троянд, у вічній зелені миртів і кипарисів вашим очам відкривається "маленький Неаполь" - столиця Південного берега Криму. Так віддавна називають Ялту.
Знаменитий курорт має надзвичайно цікаву історію, починаючи вже із ніжності в звучанні еллінського слова "ялос", що означає... берег. А щеДжаліта, Яліта, Еталіта. Це все вона - красуня Ялта, одне з найвідоміших міст-курортів світу, перед яким шанобливо схиляються міста-побратими Ніцца і Маргейт, Санта-Барбара і Рієка, Поццуолі й Баден-Баден. Цією перлиною Криму володіли таври, з'являлися й зникали, змінюючи одні одних, римляни, візантійці, хозари, половці, золото ординці. Нині Ялта - міжнародна оздоровниця. Близько 150 санаторно-курортних закладів приймають впродовж року гостей з усього світу.
Ялта розташована на площі 282,9 кв. км, її населення - 157,78 тис. чоловік. До складу регіону Великої Ялти входять 2 міста, 21 селище міського типу, 9 сіл. Промисловий потенціал - 17 підприємств, в основному харчової промисловості. Беззаперечним флагманом не лише Ялти, а й всієї України тут є Національне виробничо-аграрне

 
 

Цікаве

Загрузка...