WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Швейцарія - Реферат

Швейцарія - Реферат

потребує воза сировини з країн, що розвиваються, оскільки потреби в німий у цієї країни менше.
Швейцарія - один з провідних фінансових центрів миру, один з головних експортерів капіталу. Загальна сума
швейцарських капіталів за межею (у вигляді позик, кредитів, капіталовкладень і інших інвестицій) перевищує
150 млрд. швейцарських франків. У сейфах швейцарських банків лежить половина всіх цінних паперів розвинених країн
миру. Наприклад, тільки в одному маленькому містечку Лугано на 2,5 тис. жителів доводиться 300 банків, фінансових
суспільств і агентств по капіталовкладеннях. На рахунках швейцарських банків знаходиться вельми крупні суми, поступаючі не тільки з Німеччини, США, Франції і інших крупних європейських країн, але і суми, що поступають з країн колишнього СРСР і нинішнього СНД. Частково вони використовуються в самій Швейцарії, але в основному
прямують під виглядом "швейцарських капіталовкладень" в ті країни, куди по політичних або інших причинах ці іноземні грошові кошти з своїм власним "пропуском" проникнути не можуть. Особливо слід сказати про ролі анонімних рахунків, розмір внесків і ім'я власників яких банки тримають в строгому секреті.
Банківська таємниця і номерні рахунки потрібні всьому світу. Вони полегшують "втечу капіталу" з країн, в яких нестабільне політичне положення, або країн, в яких крупні промислові об'єднання хочуть надати тиск на уряд. Крім того, банківська таємниця і номерні рахунки дозволяють крупні суми від податкових органів даних держав.
Машинобудування Швейцарії: Окрім спеціалізації Швейцарії на банківській справі країна спеціалізується на виробництвах, що вимагають небагато сировини, але великої праці високоякісних дорогих виробів. Такому напряму розвитку промисловості сприяло і те, що країна розташовує висококваліфіковану робочою силою.
Висока якість промислових виробів пояснюється тим, що тут широко поставлена науково-технічна розробка їх нових видів.
Вирішальне значення мають дві галузі - машинобудування (виробництво турбін, електромоторів, суднових двигунів, надточних верстатів, електронної і вимірювальної апаратури, годинника) і хімічна промисловість (виробництво фарбників, добрив для с/х, ліків і іншого) .
З інших галузей найбільшу роль виконують текстильна, швейна і харчова промисловість. Високої репутацією користуються швейцарських шоколад, розчинна кава, дитячі живильні суміші, сирі.
Крупних заводів в країні дуже мало, і, навпаки, налічується дуже багато середніх і навіть дрібних підприємств. Ці невеликі підприємства успішно виступають на світовому ринку завдяки тому, що вони випускають вимагаючу дуже великої кваліфікації високоякісну і, як правило, несерійну продукцію по індивідуальним замовленням. Дрібні підприємства характерні особливо для годинної промисловості. Ця стара галузь розосереджена приблизно по 800 фабрикам, з яких тільки три мають понад тисячу робітників. Вартові підприємства щорічно випускають 65-68 млн. штук годинника (1980) і 9/10 їх направляють на експорт.
Машинобудівні підприємства розташовані переважно в густонаселених районах, забезпечених робочою силою. Годинні фабрики, зокрема, групуються в Женеві, Ла-Шо-де-фоні, Ле-Локе і Бьенне - містах, лежачих уздовж французької межі. Хим. заводи знаходяться майже виключно в Базелі і його околицях, так
як по Рейну сюди легко можна було доставляти сировину.
Країна виробляє 55,8 млрд. кВт/ч електроенергії, 2/3 цієї кількості на ГЕС, 1/3 на АЕС.
С/х Швейцарії: Головну роль в с/х виконує тваринництво: на нього доводиться 3/4 вартості всіх с/х продукції. Поголів'я (1990, млн.) велика рогата худоба - 1,8, свині - 1,7. На першому місці стоїть виробництво
молока, а потім вже м'яса. На альпійських і субальпійських пасовищах шість місяців в році пасуться корови знаменитою швейцарської породи, що дають великі удої. Молоко майже повністю переробляється в сир або масло. Сирий - один з важливих предметів експорту. У багатьох країнах відомі швейцарські сорти сиру.
Основні с/х культури - це пшениця, ячмінь,цукровий буряк, картопля, кормові трави. Під ріллею зайнято близько 6% площі країни. Головні райони зернових культур знаходяться на Швейцарському плоскогір'ї і в долині Рейну. У кантоні Тессин обробляється виноград, з якого роблять біле столове вино. У нижній частині долини Рони виростають абрикоси і яблука.
Туризм в Швейцарії: У економіці Швейцарії велику роль виконує обслуговування туристів, щороку в країні буває понад 7 млн. чоловік (1990) . Туристичний сезон тут триває майже круглий рік. Обслуговування туристів - готелі, кемпінги, ресторани, кафе, служба провідників, навчання гірськолижному спорту, продаж сувенірів і інше - дає країні крупні доходи. Такий розмах обумовлений перш за все вигідним географічним положенням країни. На вершинах Альп сніг лежить майже круглий рік. Швейцарія є одним з найкращих
гірськолижних курортів.
Транспортне повідомлення Швейцарії: Положення країни на перехресті багатьох європейських доріг, гірський рельєф країни, необхідність забезпечувати безперебійне перекидання вантажів, що ввозяться і вивозяться Швейцарією, - все це зіграло велику роль в розвитку транспорту. Загальна довжина (1990) залізниць 5 тис. км, автодоріг 71,1 тис. км, канатних доріг - 58 км, підвісні - 724 км. На залізниці доводиться основна частина перевезень. Сама важлива залізнична магістраль країни Базель-Цюрих-Берн-Лозанна-Женева проходить через головні індустріальні райони і найбільші міста.
Хоча Швейцарія і не має виходу до моря, вона має в своєму розпорядженні морські торгові суди. По внутрішніх водам курсують виключно прогулочні теплоходи. Головний порт країни - Базель.
Гірським рельєфом країни пояснюється велике число зубчато-канатних і канатно-підвісних доріг. Дякуючи їм велика кількість охочих може потрапити на ті вершини, які доступні тільки професійним
альпіністам.
Найвища залізнична станція розташована майже на відмітці 4 км над рівнем моря.
Торгівля і торгові партнери Швейцарії: Економіка Швейцарії дуже тісно пов'язана з світовим ринком і, отже, у великій мірі залежить від нього. У складі швейцарського експорту понад 9/10 за вартістю займають готові промислові вироби і лише 1/10 доводиться на продукцію с/х. У імпорті переважають продовольчі товари, сировина для промисловості і паливо.
Серед дуже широкого круга торгових партнерів Швейцарії першим є Німеччина, на частку якої доводиться приблизно 15-17% всього швейцарського експорту і близько 30% імпорту. Потім йдуть Франція, Італія, США і Великобританія.
Швейцарія - член Європейської асоціації вільної торгівлі (ЕАСТ), проте її торгівля з країнами "Спільного ринку" (ЕЕС) більш інтенсивна. З країн ЕЕС вона імпортує 3/5 всіх потрібних їй товарів і ввозить туди
близько 2/5 своїх експортнихвиробів.
Швейцарія, де збереглося ще багато місць з незайманою природою, маленьких затишних міст, старовинних звичаїв, довго вважалася "тихим куточком" Західної Європи. Проте останнім часом в цій невеликій країні бурхливі міжнародні події одержують все ще більший резонанс.

 
 

Цікаве

Загрузка...