WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Творчі завдання на уроках економічної географії - Реферат

Творчі завдання на уроках економічної географії - Реферат

відпав, бо тиск повітря і маса води зверху більшу, ніж тиск повітря знизу.
Таким чином вчитель підводить учнів до думки, що повітря має масу ( 1 куб. метр повітря має масу 1300 т) Для практичних вправ дає завдання учням обчислити тиск повітря на квадратний дециметр, сантиметр, а також визначити тиск повітря на висоті 1 км, 2 км.
Застосовуючи метод проблемного викладання знань у процесі навчання вчитель навмисне створює проблемні ситуації для активізації самостійної мислительської діяльності учнів і сама старається показувати вихід з них якби моделюючи процес мислення учнів під час спільних роздумів і пошуків істини.
Застосування творчих завдань, методу проблемного викладання знань у процесі навчання, сприяють формуванню творчої особистості, здатної використовувати отримані знання для вирішення практичних завдань у нестандартних ситуаціях.
Сучасне суспільство вимагає від школи підготовки підростаючого покоління, що здатне самостійно вирішувати життєво важливі питання.
Щоб найбільш ефективно розв'язати цю задачу, потрібно використовувати такі методи навчання, які дозволяють модулювати поведінку в конкретній ситуації. Найкраще для цього підходять рольові ігри, дискусії, метод проектів, їх можна розглядати як методи навчання, спрямовані на моделювання реальної дійсності . У процесі підготовки й проведенні дискусій, рольових ігор, здійснення проектів учні формулюють цілі, визначають проблеми , працюють зрізними, в тому числі додатковими джерелами географічних знань, аналізують отриману інформацію, виробляють шляхи розв'язання проблем, навчаються виконувати ту чи іншу соціальну роль.
Якщо взяти учнів 6-го класу то можна врахувати той аспект, що шестикласник перебуває на порозі підліткового віку. Як дитинства не буває без ігор, так підліткового віку без захоплень. Географія може стати одним із захоплень підлітка, для цього наука має всі можливості, адже вона відкриває дітям навколишній світ. А робити це відкриття можна разом із видатними мандрівниками, першовідкривачами, дослідниками, землепрохідцями - з людьми чиє життя може бути важливим фактором у вихованні підростаючого покоління.
Вивчаючи Світовий океан вчитель проводить його у формі кругосвітньої подорожі. Вчитель підібрала собі кілька учнів, які допомогли їй провести урок і зіграти такі ролі -Френсіса Чічестера, кореспондента англійської газети "Санді тайме" і фахівця - географа. Френсіс Чічестер розповів про свою подорож, яку він здійснив за рекордно короткий час у віці 65 років. Кореспондент коментував окремі його моменти, а також яскраво описав кілька епізодів кругосвітнього рейсу. Географ,
використовуючи настінну карту півкуль, показав маршрут подорожі, місця стоянок, найважливіші географічні об'єкти і розповів про найцікавіші з них. Учні класу наносили на контурну карту Світового океану маршрут кругосвітньої подорожі, океани моря, затоки, протоки, місця стоянок поблизу яких пропливав Френсіс Чічестер. Під час уроку вчитель спрямував учнів у правильне русло, надав учням практичної спрямованості і дав змогу самостійно зробити висновки.
Вивчаючи "Властивості вод Світового океану" вчитель провела його у формі уроку-досліження. На початку уроку вчитель активізує та систематизує знання учнів за допомогою запитань і завдань:
o В яких станах буває вода в природі?
o Якщо вам доводилось плавати в морі чи океані, то ви напевно запам'ятали гірко-солоний смак морської води . Чим це пояснюється?
Після відповідей учнів вчитель розповів про морську воду і ознайомив учнів із визначенням солоності води: Солоність води вимірюється кількістю грамів речовин, розчинена у 1 літрі розчину. Один грам складає тисячну частку кілограма, а тисячну частку будь-якого числа називають проміле. Щоб довести що це так, учень взявши літрову банку наповнену водою і розчинив пакет з морською сіллю, помішав і в результаті чого одержали морську воду. Діти зробивши висновок що у морській воді найбільше розчинено добре знайомої вам кухонної солі. Після чого два учні внесли ємкості і показали класу: в одній ємкості уже утворився лід, а в другій вода ще перебуває в рідкому стані і біжучі переконалися, що не замерзла саме солона вода. А тепер, говорить вчитель, переконаймося в тому, що лід легший за воду і діти проводять ще один дослід, де переконуються що лід плаває у воді занурюючись приблизно на 4/5.
Для циркуляції води в Океані велике значення має те, що більш солона вода має більш високу густину. І коли учень підфарбував солону воду акварельною фарбою почав обережно підливати у банку із прісною водою то солона вода спрямовувалась на дно банки. Після побаченого учні переконалися, що солона вода опускається на глибину, але це не означає, що глибинні шари обов'язково мають солоність вищу за поверхневі - стверджує вчитель і підводить підсумок.
Солоність Світового океану у першу чергу його поверхневих шарів різна і залежить від кількості опадів, що випадають, танення льодовиків.
Розкриваючи на уроці зміст проведених дослідів учитель підвів учнів до пошукової діяльності. За допомогою Богдани Богданівни учні з'ясували про властивості води Світового океану. На основі проведених дослідів, спостережень, логічних міркувань змусило учнів формулювати нові поняття, висновки, правила. І поряд з цим дає учням шлях до самостійного творчого пошуку.
Можливість самореалізації в процесі розв'язання навчального завдання породжує зацікавленість учня в його результаті: а це пробуджує мотиви навчання й урешті-решт приводить до формування в школярів потреби в само зміні що визначає стійке та всезростаюче бажання, прагнення навчатися. Надзвичайно продуктивним методом навчання є дискусія, яка допомагає підвищити ефективність навчального процесу. Це технологія, в якій беруть участь всі учні класу. її метою є набуття учнями навичок публічних виступів і дискутувань, обчислювання власної позиції, формування громадянської активності. Наприклад, в 9 класі під час вивчення теми "Загальна характеристика господарства. Типи економічних систем. Економічна система України " вчитель дає питання для дискусії у стилі телевізійного ток-шоу.
1. Україна має перехідну економіку (від командно-адмінстративної до ринкової). Яку модель ринкової економіки
нам краще, на вашу думку обрати:
- англосаксонську (США, Великобританія);
- соціально-ринкову (континентальні країни Західної Європи);
- східно-азіатську (Японія,Південна Корея, Сингапур) ?
2. Що потрібно змінити в економічному (політичному,
культурному) житті нашої держави, щоб вивести країну з
економічної кризи.
3. Чиїм досвідом може скористатися Україна, щоб підняти рівень
свого розвитку?
Вчитель знайомить учнів з темою дискусії призначає із числа учнів класу 2-5 експертів, представляє учасникам ведучого та експертів, повідомляє правила ведення дискусії. В кінці підбиваються підсумки дискусії стосовно змісту і форми проведення. Вчитель дискусію може використовувати як з метою засвоєння знань, їх закріплення та вироблення вмінь і Схему учні складали одночасно з вивченням материка, доповнюючи її визначенням. Це метод забезпечує глибоке і стійке засвоєння знань учнями, розвиває мислення, пам'ять знімає стрес і
страх при перевірці знань.
З метою конкретизації вивченого матеріалу вчитель практикує для закріплення термінів складання сенканів, які сприяють розвитку асоціативного мислення. Сенкан можна складати індивідуально чи в групах. Наприклад, при вивченні теми "Характеристика

 
 

Цікаве

Загрузка...