WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Ресурси та фактори виробництва в малих сільськогосподарських підприємствах - Реферат

Ресурси та фактори виробництва в малих сільськогосподарських підприємствах - Реферат

росту рослин. З фізіологічних причин потреба рослин у воді, якщо їх достатньо удобрювали, є меншою в розрахунку на одиницю біомаси.
6. Враховувати амортизацію
З усіх показників роботи господарства в цілому найбільша роль у виникненні нерентабельних ферм належить неправильному підходу до амортизації техніки та обладнання. Ретельно підрахуйте всі амортизаційні відрахування та не припускайтеся помилки: не вважайте весь валовий дохід, отриманий на кінець року, прибутком! Для того, щоб підтримувати на належному рівні свій виробничий потенціал, потрібно відкладати багато коштів. Роблячи великі амортизаційні відрахування можна зменшити податкову базу.
7. Подумати про залучення техніки зі сторони для виконання робіт
Для малих господарств укладання угод на виконання польових чи інших робіт іншою стороною може бути економічно доцільнішим у порівнянні з придбанням власної техніки й обладнання для здійснення усього циклу необхіних робіт. Як правило, контракти укладаються на виконання таких робіт, як посів кукурудзи та соняшника, внесення добрив, обприскування та збирання врожаю. Найважливішим критерієм у виборі підрядника є його репутація: вчасність виконання ним польових робіт та врахування потреб клієнта. Другим важливим моментом, який слід враховувати при виборі підрядника, є те, якою технікою і обладнанням він виконує роботи та якість їх виконання. Якщо зекономлені амортизаційні відрахування є вищими, ніж вартість послуг, тоді має сенс серйозно розглянути цей варіант.
8. Збільшувати розміри господарства, обсяги виробництва та диверсифікувати його
Як свідчить досвід, загроза стати нерентабельними актуальніша для малих господарств, ніж для великих. В основному це справедливо для малих господарств, які займаються виробництвом високозатратних культур (зернові та соняшник). Такі господарства повинні подумати або про те, як розширити господарство, щоб раціональніше використовувати свою техніку та людські ресурси, або ж про диверсифікацію свого виробництва та відведення частини своїх угідь для виробництва менш капіталомістких та трудомістких культур, зокрема овочів. Наприклад, для вирощування кавунів потрібно менше капіталовкладень у техніку на одну гривню грошових надходжень, ніж для пшениці. Для цього процесу потрібно більше людської праці (яку можна наймати сезонно), і одночасно забезпечується вища доходність з одиниці площі.
9. Записувати проведені вами заходи та результати
Багато із запропонованих рішень можна прийняти лише в тому разі, якщо керівник сільськогосподарського підприємства докладно знає ситуацію в ньому впродовж попереднього періоду. Це можливо тільки тоді, якщо було належним чином зафіксовано усі проведені заходи. Особливо документація необхідна у сфері інвентаризації ресурсів господарства та календаря робіт, виконаних протягом виробничого циклу.
10. Запровадити сучасні агротехнічні технології. Згідно з результатами АМР, введення нових технологій та нових видів культур, а також організація нових каналів дистриб'юції дозволить українським фермерам якомога швидше підвищити ефективність своєї діяльності. Нижче перераховані деякі пріоритетні агротехнічні питання, які слід розглянути.
11. Чергування культур (сівозміни). Завдяки чергуванню культур зменшується негативний вплив несприятливих погодних умов та зменшуються коливання рівнів врожайності. Воно є істотною та обов'язковою складовою комплексу агротехнічних та організаційних прийомів ведення сільського господарства, що забезпечує отримання високих і стабільних врожаїв якісних овочів. Значення чергування культур зростає при сучасних способах вирощування овочів у зв'язку з інтенсифікацією процесів спеціалізації та концентрації. Повністю знищити бур'яни, шкідників та хвороби не можна ні за допомогою добрив, ні належного зрошення, ні пестицидів, які використовуються при вирощуванні овочів. Фактично, на добре удобрених та зрошених полях виникають сприятливі умови для розвитку бур'янів та виникнення хвороб. Зменшення врожайності деяких овочевих культур, які вирощуються без проведення чергування культур, спричинене виснаженням ґрунту, розмноженням шкідників поширенням хвороб, а також накопиченням різних токсинів - продуктів життєдіяльності рослин та мікроорганізмів.
12. Використання крапельного зрошування. Цей метод є гарним прикладом інтенсифікації виробництва. Сутність крапельного зрошення полягає в тому, що поливають не ґрунт, а рослину. Ефект досягається завдяки постачанню води зразу до кореневої системи рослини за допомогою еластичних смужок, котрі мають по всій своїй довжині щілиноподібні дірочки.
Про ефективність застосування системи крапельного зрошення свідчать такі факти:
" економне використання водних ресурсів (економія води та електроенергії у 50-90 % порівняно із звичайними системами зрошення);
" можливість регулювати глибину зволоження, кількість, якість та час поливу;
" зменшення витрат на робочу силу;
" менше бур'яну внаслідок того, що міжряддя не поливається;
" збільшення врожайності (на 20-50 % більше ніж при використанні звичайних систем зрошення) та якості плодів, легка у транспортуванні продукція завдяки рівномірному розповсюдженню води та добрив, плоди мають "технологічну" форму та дозрівають рівномірно, що має вирішальне значення для переробних підприємств;
" зменшення коливання рівнів врожайності внаслідок стану ґрунту та зміни погоди.
Шляхом використання системи крапельного зрошення як одного з компонентів сучасних інтенсивних технологій можна значно поліпшити якість обробітку землі. Важливо пам'ятати про те, що ефективність крапельного зрошування дає найкращі результати при застосуванні в овочівництві, садівництві та виноградарстві. Для вирощування польових культур використовувати крапельне зрошування недоцільно та економічно необґрунтовано.
13. Догляд за зібраним врожаєм. Якість та смак фруктів і овочів є найкращими в той момент, коли їх збирають. Після цього їхня якість погіршуватиметься. Уповільнити цей процес погіршення можна за допомогою належного поводження із зібраним врожаєм.
14. Якомога швидке охолодження продукту після збирання сприяє збереженню його високої якості. Якщо щойно зібрану продукцію охолодити, строк її зберігання збільшиться. Мокру або вологу продукцію слід охолодити, оскільки створюване тепле вологе середовище є сприятливим для протікання природних постійних біохімічних реакцій : дихання, утворення етилену, дозрівання, втрати вологості, старіння та гниття. Швидке охолоджування свіжої продукції до оптимальної температури зберігання називаєтьсяпопереднім охолодженням. Існують чотири основні методи попереднього охолодження: форсоване повітря, гідроохолодження, вакуумне охолодження та заморожування. Належне зволожування також допомагає скоротити втрати води, поліпшує привабливий вигляд продукції та продовжує термін зберігання. Оптимальне значення відносної вологості для більшості фруктів і овочевих культур становить 90- 95 %. Винятками є цибуля, картопля та гарбузи.
Велику роль також відіграє наявність майданчиків для підготовки та зберігання, де є достатньо місця для обробки продукції в пікові періоди. Із обладнання потрібно мати спеціальний стіл для продукції, а також такі пристрої: мийну раковину, поливний шланг та зливну полицю. Зливна полиця використовується для відбору, сортування, вимірювання та упаковування помитих овочів.

 
 

Цікаве

Загрузка...