WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

понад 47 млн. шт. Невелике розповсюдження має шовківництво.
Лісове господарство.
Лісозаготівлі проводяться на території 14,9 млн. га і складають 14,6 млн. м3 . Специфічним для Іспаніїпромислом є збір пробкової кори, головним чином в південній і південно-західній провінціях, а також в Каталонії; по продукції пробки (78,3 тис. т в 1969) Іспанія займає 2-е місце в світі (після Португалії).
Рибальство.
Загальний улов за 1960-70 зріс з 1 млн. до 1,5 млн. т. (головним чином сардина, тунець). Основні риболовецькі порти на північному заході і північному побережжі - Віго, Пасахес та інші. у 90-і роки середньорічний улов досяг 1,5 млн. т. Значна частина промислу ведеться біля берегів Країни Басків і Галісії.
Сьогодні ж флот іспанських морських риболовецьких судів - найчисленніший в Європі, проте рибакам доводиться боротися з падінням квот ЄС на лов риби.
?
Розділ 3. Основні проблеми з якими стикається Іспанія
3.1. Використання електроенергії та питної води в умовах обмежених ресурсів
У нинішньому році вхід в міські басейни в багатьох містах Іспанії - безкоштовний. Правда, справа тут не в добродійності місцевої влади: зараз в басейнах можна приймати лише сонячні ванни, тому що вода в них спущена. Іспанія страждає від засухи найсильнішої за останні 60 років. Сонце палить нещадно - і не краплі дощу. Коли б не цистерни з водою, які щодня можна бачити на вулицях міст і сіл, цілі регіони країни вже давно залишилися б без питної води. Багато річок повністю висохли, рівень води в озерах безперервно знижується, зросла небезпека лісових пожеж. На полях, там, де зараз повинна була б колоситися пшениця, видно лише окремі усохлі кущики. Сім іспанських провінцій вже прийняли екстрені заходи по обмеженню витрати води. На середземноморському побережжі владі довелося понизити тиск у водопровідних трубах. Міське управління Мадрида звернулося до жителів столиці із закликом витрачати менше води і електроенергії. Проте це не так-то просто. Одним з наслідків що продовжується вже десять років економічного буму в Іспанії стало непомірне споживання води і електроенергії. Рівень життя росте. Однією з улюблених розваг спроможних іспанців, а також туристів, залишається гра в гольф. Тільки за останні п'ять років кількість майданчиків для цієї великосвітської розваги в Іспанії подвоїлась і досягло майже трьохсот. Тільки в околицях Мадрида їх - 28. На поливання газонів йде стільки води, скільки витрачає ціле місто з населенням в 100 тисяч чоловік, включаючи промзони. Ну, і зрозуміло, як скрізь і усюди, коли ситуація в країні загострюється, винуватими виявляються чужаки, прибульці. В даному випадку - туристи. "Вони приїжджають до нас в найжаркішу і посушливішу пору року і витрачають воду без жодного розуміння: приймають душ три рази на день, плескалися в басейнах. Мовляв, ми гроші заплатили - подавайте нам відповідні умови. На потреби країни їм наплювати", - обурюються іспанські газети. І дійсно, як показали підрахунки експертів з Великобританії, один турист в середньому витрачає в день 880 літрів води - в три рази більше, ніж місцевий житель. Спроби уряду в Мадриді обмежити витрату електроенергії і питної води в Іспанії поки до успіху не привели. Зокрема, не дивлячись на всі застереження, в країні стрімко росте попит на кондиціонери.
3.2. Боротьба з тероризмом
Слід зазначити, що співпраця в боротьбі з тероризмом є загальним пріоритетним напрямом під час головування Іспанії в ЄС, а це дозволяє зробити крок вперед на шляху досягнення мети взаємодії, наміченої в Сумісній Декларації про тероризм на зустрічі у верхах, що відбулася минулого року в Брюсселі.
Уряд Іспанії останні роки приділяє особлива увага безпеки не тільки в туристичних містах, але і в промислових центрах, значно збільшуючи фінансування спеціалізованих центрів по боротьбі із злочинністю. Головний об'єкт іспанських борців з тероризмом - угрупування баскських сепаратистів ЕТА. ЕТА була заснована в 1959 році для боротьби за національне самовизначення, проте її коріння в новітній історії йде в роки громадянської війни, бомбардування Герникі і ліквідації диктатором Франсисько Франко автономії Країни Басків в 1937 році. З 1968 року сепаратисти перейшли до тактики терору і з тих пір більше 800 разів прийняли на душу смертний гріх вбивства. У числі їх жертв - офіційний наступник Франко і прем'єр його уряду Луіс Карреро Бланко, нащадок Колумба віце-адмірал Крістобаль Колон де Карвахал, політики і адміністратори різного рангу, військові і поліцейські чини, співробітники спецслужб і навіть колишні соратники, які, - подібно до убитої в 1986 році Марії Долорес Гонсалес. Особливо обурила іспанців звістка про змову ЕТА, направленому проти улюбленого в народі короля Хуана Карлоса. У липні 1997 року після вбивства узятого сепаратистами в заручники молодого муніципального радника Мігеля Ангеля Бланко, понад 6 млн. чоловік вийшли на вулиці іспанських міст під гаслами засудження ЕТА. Услід за цим було арештоване і засуджене практично все керівництво партії Ері Батасуна. Тепер центральний уряд і основні політичні партії Іспанії, що не побачили в заяві ЕТА гарантії остаточної відмови від практики терору, бачать привід для неспокою в консолідації, що намітилася, басків. Ще в пам'яті залишається вбивство 6 чоловік в 1998 році, і серія вибухів, що прозвучали на вулицях міст близько року тому.
Чого ж конкретно добиваються сепаратисти? Ватажки ЕТА вимагають права формування баскських армії, поліції, органів самоврядування майбутньої незалежної держави представниками саме цього руху. І вже зовсім дивною представляється ще одна мета - як міжнародна мова спілкування, зважаючи на екзотичність і трудність баскської мови, використовувати не іспанський (кастильський), а есперанто, англійський або навіть російський. Проте, Мадрид застосовує в боротьбі з тероризмом тільки засоби демократичного арсеналу, відкидаючи заклики деяких гарячих голів відповісти насильством на насильство, задіявши армійські підрозділи. Проти бойовиків використовуються поліція, цивільна гвардія (жандармерія) і спецслужби. Серйозні надії уряд покладає на формування в ЄС, до речі, багато в чому за ініціативою Мадрида, єдиний юридичний простір. Це дозволить, зокрема, судити арештованих терористів в будь-якій країні "п'ятнадцяти", уникаючи тривалої і складної процедури видачі злочинців на батьківщину.
3.3 Проблеми безробіття
Росте кількість безробітних в Іспанії, притому четвертий місяць підряд. В порівнянні з груднем безробіття виросло на 3,2%, або на 68.566 чоловік, і досягла 2.171.503 чоловік. Лише у будівельному секторі було відмічено збільшення кількості робочих місць на 3.939 чоловік.
Сектор послуг втратив в січні 62.752 робочі місця, промисловість і сільське господарство - відповідно 3.888 і 1.174 робочих місць. Жіноче безробіття збільшилося на 55.862 людину і досягло 1.306.836 чоловік. Кількість безробітних чоловіків виросла на 12.704 досягло 864.667 чоловік. За

 
 

Цікаве

Загрузка...