WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

будівля біржі, побудована в XVI столітті. У Саламанке - собор романськогостилю (1140); Новий Собор (1513-1733 ); церква св. Естебана з вівтарем, зробленим Хосе Беніто Черігуерро в 1693-1700 роках; палац XVI століття. У Толедо- зразки архітектури мавританського періоду; готичний собор (1227-1493) з 40 каплицями; готична церква Сан-хуан-де-лос-рєєс; Ель-транзіто - синагога, побудована в 1366 році, перероблена в церкву в 1492 році після вигнання з Іспанії євреїв; церква Санто-Томі, перебудована з мечеті XIV століття; у храмах міста знаходиться велика кількість робіт відомих іспанських майстрів, зокрема, Ель Греко; визначна площа Плаза-де-зоко, на якій в середні віки спалювали єретиків, зараз це одне з улюблених місць прогулянок городян і туристів. У Гранаде - залишки палацу-фортеці маврських правителів; собор, побудований в 1523-1703 роках; недалеко від нього каплиця, в якій поховані Фердинанд V і Ізабелла I. У Пальма-де-мальорка (курортному місті на Балеарських островах) - готичний собор, побудований в 1230 році; каплиця із зведенням роботи відомого архітектора Антоніо Гауді; церква Сан-франсисько (XIII століття); колишній королівський палац. У Кордобе - собор, що спочатку (у VIII - Х століттях) був маврською мечеттю, побудованою на місці римського храму; руїни маврського палацу-фортеці; шістнадцятиарочний міст римського періоду; найбільша мечеть Європи, перебудована в 1236 році в християнський храм. У Севілье - королівський палац 1181 року; готичний собор (1402-1519) на місці мечеті XII століття; дзвіниця заввишки 91 метр (колишній мінарет); собори міста розписані такими майстрами як Ель Греко, Мурільо. У Кадісе - велика кількість зразків маврської архітектури; собор середини XIII століття; церква Санта-каталіна, в якій знаходиться незакінчена робота Мурільо "Заміжжя св. Катерини" - художник помер, працюючи над нею.
1.5. Державний устрій та економіка країни
Державний устрій
Іспанія - конституційна монархія. Глава держави - король, однак реальна виконавча влада належить прем'єр-міністру, який очолює уряд. Законодавча влада здійснюється Генеральними кортесами -парламентом, що складається з Сенату і Конгресу депутатів.
Характер і розвиток економіки
У XVIII столітті Іспанія почала засвоювати технологічні нововведення, які стали загальноприйнятими в Західній Європі. Американські колонії були обширним ринком для товарів іспанського мануфактурного виробництва, що розширилося, яке швидко розвивалося в Каталонії і Країні Басків. Нашестя Наполеона і втрата американських колоній в 19 ст. увергнули Іспанію в черговий період застою. У 20 ст. Іспанія увійшла із слабо розвиненою промисловістю, а в економіці в основному панував іноземний капітал. Це була аграрна країна, що славилася маслинами і оливковим маслом, а також відмінними винами. Промисловість спеціалізувалася в основному на виробництві тканин і обробці металів.
Після другої світової війни Іспанія залишилася в стороні від світової спільноти, як країна з фашистським режимом. З цієї ж причини США не надали країні економічну допомогу (план Маршалла). Країна стала розвивати замкнуту самодостатню економіку. Це спричинило високий ступінь втручання держави в ринок, введення ввізних мит, фіксований валютний курс, збільшення частки державної власності.
З 1950-х років Іспанія стала перетворюватися з аграрної країни в країну індустріальну. За об'ємом промисловій продукції вона займає п'яте місце в Європі і восьме - в світі.
На початку 1960-х років був прийнятий стабілізаційний план, пізніше відомий як "іспанське диво". З 1960 по 1974 р. економічні показники росли в середньому на 6,6% в рік. Це було вище, ніж у будь-якої іншої країни миру (за винятком Японії).
Економічне диво трапилося в період найвищого підйому західних країн і мало зовнішнє походження. Три чинники забезпечили ривок іспанської економіки:
1. Зарубіжні інвестиції. Як тільки були зняті обмеження держави для інвесторів, США і ФРН стали основними джерелами інвестицій;
2. Туризм. Підйом національних економік розвинених країн Заходу привів до зростання рівня доходів. Збільшилося число людей, що мають можливість здійснювати іноземні поїздки. Іспанія, володіючи прекрасними пляжами, теплим кліматом і високим рівнем сервісу стала основним світовим центром туризму;
3. Грошові перекази емігрантів-робочих. З 1959 по 1974 р. більш за 3-х мільйонів іспанців покинули країну у пошуках роботи. Переважна більшість виїхала до Швейцарії, Західної Німеччини і Франції. Ці робочі-емігранти тільки за один 1973 р. перевели додому близько 1 млрд. дол.
Еволюція іспанської економіки за останні десятиліття характеризується прогресуючою відвертістю зовнішньому світу і її повною інтеграцією в міжнародну економіку. Цей процес почався в кінці 50-х років з "Плану лібералізації", продовжився потім в рамках Переважного Договору з ЕЭС 1970 року, і важливою формальною кульмінацією став вступ Іспанії до Європейського Співтовариства в 1986 році. Іспанська економіка пережила період швидкого розповсюдження і створення робочих місць за роки, що послідували за нашим вступом в ЕЭС. В той же час, іспанські виробничі структури піддалися швидкій модернізації перед лицем конкуренції ззовні. Найбільш динамічні підприємства і споживачі виграли від створення цього величезного загальноєвропейського ринку. У червні 1989 р. песета стала частиною Європейської Валютної Системи, а в лютому 1992 р. Іспанія зняла абсолютно всі обмеження на переміщення капіталів.
Не дивлячись на все це, на початку 90-х років почали з'являтися симптоми економічного перенапруження, що відбилися в інфляції, що намітилася, і погіршенні платіжного балансу. Іспанська економіка пережила наслідки цього у вигляді економічного спаду (у 1993 р. у ВВП відмічено негативне сальдо у розмірі 1,2%), скороченні зайнятості і подальшої девальвації песети.
У 1994 р. Іспанія знов вступила у фазу відносного відновлення, хоча все ще страждала від наслідків, викликаних швидкоплинною, але інтенсивною економічною депресією. Повне повернення на шлях економічного розвитку відбулося в 1996 році, в значній мірі завдяки ліберальним реформам, проведеним в життя новим Урядом, сформованим після виборів в квітні 1996 року.
Протягом 1997 і 1998 років вже можна говорити про нову модель економічного зростання, яка дозволила зробити сумісними відновлення економіки з істотними досягненнями в контролі над основними дисбалансами в економічній системі. У 1998 р. економічне зростання досягло 3,8%, практично перевищивши на один відсоток середній показник для крупних європейських держав.
У 1998 р. остаточно оформилася ця модель зростання і відновлення економіки: за
1,9% (менше, ніж передбачено Програмою Конвергенції).
офіційними прогнозами зростання ВВП складе 3,8%, а дефіцит бюджету буде на рівні
Економічна політика, що проводиться, покоїться на двох основних опорах. З одного боку, це формування бюджету, в основі якого скорочення дефіциту, що досягається за

 
 

Цікаве

Загрузка...