WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

Іспанія. Процес розвитку сучасної Іспанії та її основні структурні елементи - Курсова робота

З початку 20 сторіччя різке зниження смертностісупроводжувалося більш поступовим зниженням народжуваності, проте щорічний приріст населення не перевищував 1 % унаслідок негативного балансу еміграції, але тепер направленого перш за все до Європи.
Чисельність населення Іспанії зараз складає близько 40.4 мільйона чоловік, (приблизно 10 млн. у містах), середня густота населення - близько 80 чоловік на 1 кв. км.
Іспанія визнана єдиною нацією, сформованою на основі різних історичних областей і етнічних груп, основними з яких є:
каталонці (16,4%), андалуси (15,6%), кастільці (11,1%), валенсийці (9,7%),галісийці (8,2%) і баски (2,3%.).
Близько 9% населення Іспанії складають емігранти. За іспанською статистикою зважаючи на величезний будівельний бум, який останні роки переживає Іспанія, щорічно населення країни зростає приблизно на 1,5%.
Щільність населення.
В даний час, найбільша щільність населення зареєстрована в автономній області Мадрид (605 жителів на квадратний кілометр), наступна - Країна Басків (295), Канарські Острови, Каталонія, Балеарські Острови і Валенсиансике Співтовариство (між 200 і 100 жителями на кв. км.).
Найнижча концентрація в Кастілія ла Манча, Арагоне, Естремадуре і Кастілії-Леоні, з менш ніж 30 жителями на квадратний км.
Така нерівномірна щільність пояснюється соціально-економічною нерівністю, оскільки має місце масова внутрішня міграція з економічно відсталих областей в регіони, що випробовують динамічніший економічний розвиток. Останнім часом проводиться те, що розноситься міських індустріальних зон, одержуючих притоку населення, що запобігає ще більшій територіальній різниці в щільності населення, як це відбулося в інших країнах Європи.
Середня щільність населення Іспанії - 76.8 жителя за квадратний км., небагато вище чим в Греції, і значно нижче за решту частини Європи.
Структура населення
Що стосується структури розподілу населення чоловіка/жінки, в середньому на кожні 100 новонароджених дівчаток приходяться 105 хлопчиків. Проте, оскільки смертність серед чоловіків перевищує показник жіночої смертності у всіх вікових категоріях, зразкова рівність обох полови зберігається і навіть повністю зрівнюється до 40 років. Починаючи з цієї вікової відмітки кількість жіночого населення поступово випереджає чоловіче і серед людей старше 85 років на кожні 100 жінок доводиться всього лише 45 чоловіків.
Показник щорічного приросту населення є одним з найнижчих в світі через постійний рівень народжуваності, що зменшується. До цього додається один з найвищих в світі показник середньої тривалості життя (77 років). Звідси і витікає, що населення молодше 15 років складає лише 15% від загального числа, тоді як населення старше 64 років припадає на частку 18%. Але навіть при цьому населення Іспанії продовжує залишатися відносно молодим в порівнянні з деякими іншими європейськими державами.
Державна мова - іспанська.
Релігія - римсько-католицька.
Державне свято - 12 жовтня - День іспанської нації.
Державна символіка
Державний прапор - складається з червоної, жовтої і червоної горизонтальних смуг з гербом посередині. Символічне значення кольорів цього прапора легенда пов'язує з його походженням. Відповідно до переказу один з королів Арагону побажав мати свій прапор. Оглядаючи різні проекти прапорів, він зупинився на одному з гладким золотим полем. Потім він велів подати келих свіжої крові тварин і, зануривши в нього два пальці, монарх провів ними по жовтому полотнищу, на якому вийшли дві червоні смуги. Згодом прапор Арагону став державним прапором всієї Іспанії. Після встановлення у 1938 році режиму Франка цей прапор став прапором Іспанії.
Державний герб - являє собою складну багаточастинну конструкцію, яка включає герби земель, що належали Короні. У центрі овального щита знаходиться щиток, на якому зображений основний мотив іспанського герба, древній герб Королівства Кастилії і Леона: у першій та четвертій четвертях - золотий трибаштовий замок з блакитними вікнами і воротами на червоному полі, а в другій і третій - пурпурний (червоний) коронований золотою короною лев на срібному полі. В особливій частині - знизу між третьою і четвертою четвертями - герб Гранадської провінції: на срібному полі золотий гранат з червоною серцевиною і зеленими стеблом та листям.
Державний гімн Іспанії - "Марш гренадерів", або "Королівський марш".
Вперше цей гімн прозвучав у 1910 році і постійно виконувався до квітня 1931 року, коли в Іспанії була скинута монархія. Король Альфонс ХIII був вигнаний, а партитуру "Королівського маршу" відправили до архіву. Але 17 липня 1942 року Франко підписав декрет, відповідно до якого "Королівський марш" став національним гімном країни.
1.4. Визначні пам'ятки культурної спадщини
Іспанія славиться на весь світ своїми фієстами, найважливішими з яких є фієста у Валенсії, квітневий ярмарок в Севілье, фієста Сан-фермін в Памплоне, і, безумовно, коридами, що проводяться у всіх крупних містах.
Що стосується численних музеїв країни, то найцікавіші Національний музей живопису і скульптури (музей Прадо) в Мадриді з прекрасною колекцією робіт Ель Греко, Веласкеса, Мурільо і Гойі, Боттічеллі і Тіциана, Рембрандта; Національний музей сучасного мистецтва в Мадриді спеціалізується на живописі іспанських художників починаючи з 1800 року. Національний археологічний музей (також в Мадриді) має не тільки багату колекцію експонатів, але і найзначнішу бібліотеку літератури по археології; Національний етнологічний музей. Містить експонати з колишніх іспанських колоній. Інші мадридські музеї це: музей природних наук; Музей іспанського народу. У Барселоні знаходяться Морський музей і Археологічний музей, в якому представлені експонати фінікійського, старогрецького, давньоримського і вестготського мистецтва. Музей сучасного мистецтва. У Кадісе - Археологічний музей з багатою колекцією предметів давньоримського і карфагенського мистецтва.
Серед інших численних визначних пам'яток країни можна відзначити: у Мадриді - королівський палац (1737-1764) з прекрасними садами Сабатіні; церква Сан-франсисько-ель-гранде (XVII століття); парк Буено-петіро, в якому розташовані зоопарк і ботанічний сад; палац Зарзуела (резиденція іспанських монархів); монастир Ель-еспріаль; "Долина Полеглих" - меморіал загиблим в роки громадянської війни 1936-1939 років. У Ла-корунья - "Башта Геркулеса" - маяк, що діє, побудований ще стародавніми римлянами; церква Сантьяго (XII століття); церква Санта-марія-дель-кампо (ХШ вік). У Памллоне - католицький собор XIV століття. У Барселоні (один з основних середземноморських курортів) - собор Святого Сімейства архітектора Гауді; церква Сан-пабло-дель-кампо (914); готичний собор Санта-юнанія. У Сарагосе - собор Ла-сео (XII - XVI століття); собор Ель-пілар (XVII століття), в якому знаходиться каплиця з фресками знаменитих іспанських майстрів; цитадель Касті-льо-де-ла-альяферіс - резиденція арагонськіх королів;

 
 

Цікаве

Загрузка...