WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Етнічний склад населення України, його особливості, динаміка та територіальні відмінності - Контрольна робота

Етнічний склад населення України, його особливості, динаміка та територіальні відмінності - Контрольна робота

розвивається художня самодіяльність.
Поселення німців в Україні має свою історію. Так, перші сільські німецькі поселення появились на початку XVIII ст. на Закарпатті (поблизу Мукачева та Сваляви), а згодом в Галичині, Буковині, на півдні Волині. На західноукраїнські землі німці прибували вміста, створювали свої колонії в сільській місцевості.
В другій половині XVIII ст. німці при сприянні царського уряду селилися в Східній Україні, зокрема в Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, Криму.
В післявоєнні роки та в час війни значна частина німців з Східної України була депортована в східні райони колишнього Союзу РСР. З центральної та західної частини німці переїхали в 1943 р. до Німеччини (до 350 тис.осіб).
Депортовані на схід німці частково повертаються в Україну після здобуття нею незалежності. Але внаслідок невиконання програми переселення, багато німців, що повернулися, виїхали до Німеччини. Зараз в Україні налічується 33.3 тис. німців.
Зараз німці проживають у 18-ти областях та АР Крим. Найбільша їх частка зосереджена на території Дніпропетровської (16.9%), Донецької (16.7%), Одеської (9.4%), Закарпатської (9.2%), Запорізької (6.2%), Луганської (5.2%) областей, АР Крим (6.2%). Значно менша кількість німців проживає в межах Харківської, Херсонської, Миколаївської, Житомирської областей, в м.Києві. Понад 50% німців України проживають в Причорномор'ї та Приазов'ї.
Румунів в Україні майже 151.0 тис.осіб. Найдавніші румунські поселення в Україні були засновані в XV ст. на території сучасних Закарпатської та Чернівецької областей. За переписом населення 2001 року в Чернівецькій області проживало 75.8% всіх румун України, а в Закарпатській - 21.2%.
Греків в Україні проживає понад 91.5 тис.осіб (2001 р.). Вони появились тут дуже давно. Вже в V-VII ст. до Христа на півдні України виникли грецькі колонії, грецькі міста-держави (Ольвія, Херсонес та ін.). У кінці XVI ст. і на початку XVII ст. зв'язки між Грецією і Україною активізувалися і багато купців-греків за згодою Б.Хмельницького оселилося в Ніжині, чимало греків було в цей час у Києві, Переяславі. Значно зросла їх кількість в Україні наприкінці XVIII ст., коли велику групу греків переселили з Криму в Азовську губернію. Зараз найбільша кількість українських греків проживає в Донецькій області (84.6%). Незначна їх кількість - у АР Крим, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Луганській областях. У 1989 році створено Регіональне товариство греків у Донецьку, яке дбає про задоволення національно-культурних запитів греків в Україні.
Татари в Україні (переважно поволзькі) живуть, головним чином, в міських поселеннях Донбасу. Їх налічується понад 73.3 тис.чол. (2001 р.). Цей народ виник внаслідок злиття тюркських племен з фінно-угорськими племенами Поволжжя, розселившись пізніше на території Європи.
Кримські татари - давні жителі Криму, головна національна меншина України. Багато з них у XVII-XIX ст. емігрувало до Туреччини. А в 1944 р. згідно з рішенням Державного комітету оборони тодішнього Союзу РСР кримські татари були депортовані з півострова за межі України. На їх місце масово завезено росіян з Росії. Кримські татари в умовах незалежної України почали повертатись на свою історичну батьківщину, уряд України виділив значні кошти на їх переселення, будівництво житла тощо. За переписом 1989 р. в Україні проживало 46.8 тис. кримських татар, а 2001 р.- 248.2 тис.осіб. На території АР Крим їх проживало (98.0%), значно менше в Запорізькій та Херсонській областях. Особливістю сучасного розселення кримських татар на території АР Крим є те, що понад 75% з них проживає у сільській місцевості. В межах Запорізької та Херсонської областей понад 70 % їх проживає у сільських поселеннях.
Чехів в Україні за переписом населення 1989 р. проживало 9,1 тис. осіб. В післявоєнні роки їх чисельність суттєво зменшилась внаслідок виконання угоди про репатріацію чехів з колишнього Союзу РСР та українців з колишньої Чехословацької Республіки. Розселені чехи переважно на півдні Волинської, Рівненської та Житомирської областей, на північному сході Львівської і на півночі Вінницької областей. Тільки незначна кількість чехів проживає в Криму, Запорізькій та Миколаївській обастях.
Кількість словаків в Україні в другій половині XX ст. постійно знижується. За переписом населення 1989 р. в Україні проживало 8,5 тис. словаків. Переважна більшість їх розселена в Закарпатті.
В 2001 р. в Україні проживало 99,9 тис. вірмен. В післявоєнний період їх чисельність в Україні постійно збільшувалась. Особливістю їх сучасного розселення є те, що переважна більшість їх проживає у міських поселеннях. Так, в більшості областей України в міських поселеннях проживає від 75 до 95 % вірмен від їх загальної чисельності. Лиш в АР Крим більше половини їх проживає у сільській місцевості. Найбільша кількість вірмен проживає у Донецькій (15.7%), Харківській (11.1%), Одеській (7.4%), Дніпропетровській (10.6 %), Луганській (6.5%) областях, м.Києві (4.9%), АР Крим (8.7%). Значно менша їх кількість мешкає на території Запорізької, Миколаївської, Львівської, Полтавської, Херсонської, Київської (без Києва), Кіровоградської, Вінницької та інших областей. Вірмени належать до давніх національних меншин в Україні. Ще з княжих часів вони осідали великими колоніями в галицьких містах (Львів, Івано-Франківськ, Снятин, Кути, Галич, Броди), в Криму, Києві, пізніше на Поділлі, Волині та інших місцях.
Караїми належать до давніх жителів України. Їх кількість в Україні постійно скорочується. За переписом населення 1989 р. в Україні проживало 1404 караїми. Зараз вони розселені переважно в АР Крим, а в дуже малій кількості поблизу Галича, Луцька, Києва. Необхідно відмітити, що в XIV ст. їх колонії появились поблизу Галича, а в XV ст. - у Львові, Києві.
Цигани з'явилися в Україні у XV-XVI ст. Більшість із них прибули в Україну з Балкан, Румунії, Бессарабії. Цигани східних і південно-східних районів - це цигани-серби, переселені із заходу, переважно з Польщі. В 2001 р. їх проживало 47.6 тис.осіб. Найбільша кількість циган на названу дату проживала на території Закарпатської (23.5%), Донецької (10%), Дніпропетровської (8.5%), Одеської (8.1%), Луганської (7.0%), Харківської (6.2%), Херсонської (4.2%) областей. Переважна більшість циган проживає у міських поселеннях, за винятком Одеської області, де в містах тільки 47.7% з них.
За післявоєнний період в Україні значно зросла кількість азербайджанців (від перепису населення 1970 р до 1989 р. в 3.4 рази). В 2001 р. їх проживало 45.2 тис. осіб. Найбільша кількість азербайджанців (72.3%) на названу дату проживала на території Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Луганської областей, м.Києва та АР Крим. Значно менше їх було розселено в межах Запорізької, Полтавської, Львівської, Миколаївської, Херсонської та інших областей.
Гагаузи розселилися по всьому півдню України, але майже 9/10 з них проживає в

 
 

Цікаве

Загрузка...