WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Індія - Реферат

Індія - Реферат

мають право читати і слухати читання священних книг. Брахмани впливають на сімейні та суспільні справи (навіть, наприклад, на результати виборів у країні). "Великий союзбрахманів" - це фактично політична партія.
Більшість великих індійських підприємців походить з третьої касти (вайшиї). Багатим родинам належать не тільки підприємства, але й цілі міста. Наприклад, Джамшедпур та Біхар - сім'ї Тата, Далмія-нагар - родині Далмія, Модінагар, поряд із Делі, - сім'ї Моді.
На самому низу суспільних сходів -"недоторканні". Протягом віків вони виконували тільки брудну роботу, їм не дозволено доторкатися до членів високих каст, заходити до їхніх кухонь і храмів, користуватися спільними предметами, криницями, а іноді навіть мостами та дорогами.
Звичайно, у сучасній Індії поділ на касти вже не такий жорсткий, як у минулому. Конституція Індії визнала рівноправність каст. У країні ухвалено закони, за якими за дискримінацію нижчих каст притягають до суду, їхніх членів улаштовують на роботу нарівні з іншими, дітям у школі видають безкоштовні підручники. Саме життя (поява нових промислових доріг, переселення людей із села до міста) унеможливлює сувору ізоляцію каст.
Проте молоді люди одружуються на дівчатах із своєї касти. У членів високих і середніх каст весільна церемонія, складна та урочиста, проходить у будинку нареченої, батьки якої прикрашають будинок, оплачують послуги жерців, приймають гостей.
У сім'ях нижчих каст за наречену дають викуп, а весільні витрати лежать на плечах батьків нареченого.
Молоде подружжя в містах усе частіше живе окремо від батьків, але всі сімейні події, і радісні, і сумні, відзначають обов'язково всі разом, великою родиною.
Сімейні зв'язки в Індії дуже міцні, країні заборонені розлучення. Багатоженство, узвичаєне в багатьох мусульманських країнах Сходу, в Індії заборонено. Вдова не має права вдруге вийти заміж.
Усі жінки в Індії, крім удів, обов'язково носять прикраси. Персні, сережки, браслети - це не тільки прикраса, але і символи добробуту родини.
На північному заході Індії, у Пенджабі поширена інша релігія - сикхізм, яка виникла у 15 ст. Сикхізм заперечує касти і визнає рівність усіх сикхів перед богом. У 17 ст. сикхи стали релігійно-військовою громадою, можливо, тому багато професійних військових в Індії є сикхами, їм не дозволено голити бороду та стригти волосся, яке вони прибирають під тюрбан. З моменту своєї посвяти сикхи носять на руці сталевий браслет.
МІСТА ІНДІЇ
Індія - найгустонаселеніша після Китаю країна. У 1981 р. у країні налічувалося 684 млн. жителів, що становило сьому частину всього людства.
У містах живе приблизно третина всіх індійців.
У Індії немає такого міста, яке було б єдиним . центром тяжіння всієї країни. В Індії є декілька міст, куди сходиться люд з різних районів країни, щоб підробити. Навколо міст будуються промислові підприємства, і багато сільських жителів знаходять тут роботу.
Найбільше місто, Калькутта, яке входить до десятки найбільших міст світу, розташоване за 130 км від узбережжя Бенгальської затоки. У ньому живе 8 млн. осіб. Місто почали будувати наприкінці 17 ст. як центр освоєних англійцями східних районів Індії. Тепер Калькутта - величезний промисловий і транспортний центр. Калькутта "утворює величезний мегаполіс, до якого входять 30 промислових міст, що простяглися майже на 100 км по обидва береги річки Хуглі, одного з рукавів Гангу. Тут розміщені сотні джутових, бавовняних, скляних, взуттєвих фабрик, побудовано багато машинобудівних і хімічних підприємств. Університет Калькутти - найбільший і найстаріший у країні. Статистичний інститут, робота якого дуже важлива в такій великій країні, теж розташований в Калькутті.
На сході Індії це єдине велике місто. Серед інших міст можна назвати Гувахаті, в районі якого була знайдена нафта. Місто Шиллонг, неподалік від Гувахаті, відоме своїм гірським кліматом. До Шиллонга, оточеного сосновими лісами, колись приїжджали англійці відпочивати від спеки Ассамської долини.
Бомбей - найбільше після Калькутти місто Індії - лежить на березі Аравійського моря. Тут живе 7,5 млн. осіб. Цьому місту дуже пасує визначення "най". Бомбей -найбільший порт країни і найбільший центр виробництва бавовняних тканин. Тут багато хімічних, нафтопереробних, машинобудівних заводів.
Бомбей також називають індійським Парижем, тому що це столиця індійської моди, і індійським Голлівудом, тому що це центр кінематографії Індії.
Бомбей виріс на островах, з'єднаних між собою і з материком висушеними ділянками землі. На острові Тромбей працюють найбільший в Азії центр атомних досліджень, інститут фундаментальних наукових досліджень та інші наукові установи.
Розкішні вулиці і набережні південної частини міста, де розташовуються адміністративні та ділові будівлі, готелі та особняки багатих людей. Північна ж частина міста - робітничі квартали і нетрі.
Коли 1911 року столицю перенесли з Калькутти в Делі, її населення становило всього 200 тис. осіб. Тепер це п'ятимільйонне місто.
Делі - дуже стародавнє місто: на його території знаходять сліди не менше 7 найдавніших городищ. У 13 ст. із північного заходу до Індії прийшли мусульманські завойовники, і Делі стає столицею багатьох поколінь мусульманських імператорів, зокрема і Тамерлана, і Мухаммеда Бабура, засновника держави Великих Моголів. У місті залишилося близько 20 мавзолеїв і гробниць, збудованих за різних часів.
Делі має більше тисячі архітектурних пам'яток минувшини. Розповімо про деякі з них. Найвищий в Індії мінарет Кутаб-Мінар ("башта перемоги") був побудований мусульманами на честь завоювання Індії в 12-13 ст. Мінарет оздоблений чудовим орнаментом, на його стінах вигравірувані вислови з Корану. Неподалік стоїть колона з нержавіючої сталі, відлита індійськими майстрами ще в 5 ст.
Північна частина Делі - старе місто з вузькими вуличками, безкінечними крамницями і строкатою та гамірливою юрбою. На березі ріки стоїть фортеця "Червоний Форт", побудована монгольськими правителями в 17ст. Над стінами цієї фортеці Джавахарлал Неру - перший прем'єр-міністр вільної Індії - 1947 року підняв прапор незалежності Індії.
У новому Делі на широких вулицях із газонами, схожими на парки, розташувалися державні установи, посольства, багаті особняки.
Найбільше місто і порт на півдні Індії - Мадрас (3,2 млн. жителів). Через порт Мадраса вивозять товари, які добувають і виробляють на півдні країни: рис, арахіс, бавовну, тютюн, чай, каву, кокоси, чорний перець, а також залізну руду і слюду. Недалеко від Мадраса, на одному з островів Бенгальської затоки, побудовано космодром, із якого запускають індійські штучні супутники Землі.
На захід від Мадраса, у Коларі, міститься єдине в країні родовище золота, яке добувають у найглибшій у світі шахті (3,5 км).

 
 

Цікаве

Загрузка...