WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Індія - Реферат

Індія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Індія
ІНДІЙСЬКІ ПЕЙЗАЖІ
Півострів Індостан гігантським мисом вклинюється у величезні простори індійського океану. Весь півострів займає Індія - стародавня країна, про казкові багатства якої в середні віки ходили легенди. З часу відкриття європейцями морських шляхів до Індії почалася епоха Великих географічних відкриттів.
На півночі Індію від інших країн Азії відокремлюють Гімалаї - найвищі гори на нашій планеті. Гімалаї, як розповідають люди, що побували там, вражають своєю величчю і красою. На сонці похмурі громади гірських пасом сліпуче сяють сніговими шапками. Дикі ущелини здаються бездонними, але чути як далеко внизу ревуть гімалайські річки. Трохи нижче - незаймані густі ліси, де північні сосни ростуть поруч із південними пальмами, а серед частостей бамбука височіють столітні дуби. Різноманітні кущі, здається, змагаються між собою красою своїх квіток.
Гімалаї спускаються до Індо-Гангської долини величезними вступами: Малі Гімалаї - ланцюг хребтів висотою 3000 - 4000 м і найнижчий виступ - передгір'я. Схили передгір'їв порізані ярами, розмиті річками, під час літніх мусонних дощів із них обвалюються селеві потоки.
На сході, там, де Великі Гімалаї знижуються, серед льодовиків бере свій початок Ганг - найбільша річка Індії. У горах Ганг бурхливий і навальний, а на рівнині це могутня і багатоводна річка. Пейзажі Індо-Гангської низовини - витвір людських рук, повна протилежність дикій красі гір. Колись густі ліси в долинах індійських рік давно зникли, і тепер тут оброблений і засіяний кожний клаптик землі. Скрізь рисові поля, оточені земляними валами. Уздовж доріг, у селах, на насипах між полями ростуть пальми.
Уся долина Гангу заросла високими "хащами" цукрової тростини, тут багато плантацій арахісу та гірчиці. Поля пшениці, гороху, ячменю, нуту, виноградники простягаються безупинною низкою. У садах ростуть груша, алича, черешня, гранат, інжир.
І, звичайно, чай. Чай - це візитна картка Індії. Найбільші чайні плантації розташовані на північному сході країни, у штаті Ассам, а особливо запашні та тонкі сорти чаю - у передгір'ях Гімалаїв. Чайні плантації в Індії називають садами. Щоб захистити ніжне листя чаю від палючого сонця, кущі висаджують між деревами манго, тому темно-зелені шатра мангових садів - найзвичайнісінький пейзаж штату Ассам. А саме манго вважається в Індії королем фруктів. Біля селянських осель звичайно росте папая, диняче дерево - символ добробуту родини.
Дещо інші картини природи можна зустріти в центральній частині Індії, на плоскогір'ї Декан. До Аравійського моря горн спускаються щаблями гігантських сходів, тому вони й дістали назву Західні Гати ("гати" буквально означає "сходи"). З моря гори здаються величезною стіною, але варто піднятися нагору - і відкривається плоскогір'я із широкими долинами. Гори на східному узбережжі - Східні Гати - роздрібнені та посічені ущелинами.
Плоскогір'я Декан - це високі пагористі рівнини. Пагорби і невисокі гори Декану вкриті вічнозеленими лісами. Майже всі долини розорані і засіяні, а вільні ділянки землі схожі на савану: тут ростуть акації, касії, дрібні чагарники; уздовж доріг вишикувалися темно-зелені грановані стебла молочаїв, що сягають 2 м у висоту.
На межах серед полів, навколо сіл і на їхніх вулицях ростуть дерева манго, папайї, пальми. У посушливій центральній частині вирощують просо, сорго, квасолю, горох, сою.
На півдні Індії, де панує вічне літо, вирощують кардамон, імбир, гвоздику та інші спеції і прянощі. Особливо цінують індійці пекучий червоний стручковий перець, без якого не можлива жодна індійська страва. За давньою традицією чорний перець продають до інших країн. Перець - це вічнозелений виткий кущ, який звичайно саджають разом із кавовими деревами або арековою пальмою. Насіння цієї пальми змішують із кардамоном, додають трохи гашеного вапна, загортають це все в пряний лист перцю бетель і жують. Ця суміш, що також називається бетель, злегка збуджує, піднімає тонус, але язик від неї стає оранжево-червоним. Багато індійців постійно носять її з собою. На півдні Індії вирощують також дуже багато бананів.
На південному узбережжі країни росте кокосова пальма, що дає все необхідне людині для життя. З м'якоті дозрілих горіхів - копри - отримують кокосову олію. Волокна, що огортають горіх, ідуть на виготовлення доріжок, мотузок, фіранок. Сік недостиглих горіхів - чудовий напій. Листям криють дахи. Із соку стовбура виварюють духмяний брунатний цукор, роблять напої. Шкаралупа горіхів іде на паливо.
У затінку густих гаїв кокосових пальм ховаються хатинки, неподалік - синь океану і золотава смужка піску на березі. Уздовж всього узбережжя південного штату Керала, майже на 600 км, практично без перерви простяглися хатини - одне величезне село уздовж берега.
Обов'язкова частина міського або сільського пейзажу - корови, що у великій кількості блукають вулицями міст і сіл, дорогами всієї Індії. Корова вважається священною твариною, а її убивство та вживання яловичини - тяжким гріхом. Шанують в Індії також мавп і кобр. Мавпам у цій країні навіть присвячують храми, де ті й живуть. Кобр не вбивають, хоча від укусі" змій щорічно гине до 10 тис. осіб. Живе н Гангу і священний крокодил - гавіал, що сягає 6-7 м у довжину.
РЕЛІГІЙНІ ТРАДИЦІЇ ІНДІЇ
Більшість населення Індії сповідує індуїзм. Індуїзм - це одна з великих світових релігій, що сформувалася в І тисячолітті нашої ери. У його основі лежить учення про перевтілення душ, що відбувається згідно з законом відплати (кармою) за доброчесну або дурну поведінку. Індуїзм визнає три верховні божества: Брахму, що, за індуїстською міфологією, є творцем світу, Вішну - котрий зберігає всесвіт, Шиву - який руйнує його. (Проте Шива в індуїзмі вважається не тільки богом-руйнівником, але і богом-творцем). Верховні божества, за індуїстським ученням, мають земні втілення. Наприклад, Вішну має їх 10, і серед них - Кришна та цар-герой Рама.
Однією з обов'язкових умов доброчесної поведінки людини індуїзм вважає дотримання кастових побутових правил. Що таке касти? У Індії, згідно з індуїзмом, усе суспільство розділене на касти, тобто групи людей, що із покоління в покоління виконують певні обов'язки в суспільстві, володіють певними професіями. Вищою кастою є брахмани, яким призначено бути жерця-або наставниками. Наступні - кшатрії - воїни та правителі; за ними вайшиї - хлібороби, купці та ремісники; і, нарешті, шудри - "нижча" каста, до якої входять слуги, раби та "недоторканні". Кожному індусові релігія велить вести той спосіб життя, який відповідає його касті. Кастові організації в Індії мають свої газети, каси взаємодопомоги та банки.
Для представників трьох вищих каст обов'язковий обряд "другого народження", який проходять хлопчики і юнаки у віці від 8 до 22 років. Двічі народжені

 
 

Цікаве

Загрузка...