WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Лондон - Реферат

Лондон - Реферат

палац є тепер частиною Королівського військово-морського коледжу і Національного морського музею. На пагорбі знаходиться Гринвіцька обсерваторія, тепер це теж музей. В палаці Кристал-Палас, поруч з будинком із скла, побудованому для Міжнародної виставки 1851 p., знаходиться Національний центр атлетичної підготовки. До інших спортивних майданчиків належать Уїмблдон - місце проведення чемпіонатів з тенісу: Рогемптон - центр крокету і поло; Овал - один із найбільш знаменитих у Британії спортивних майданчиків для крикету, й іподром Епсом, де проводяться перегони.
Іст-Енд. Квартали, згруповані в адміністративному районі Тауер-Хамлетс на схід від Сіті, відомі за назвою Іст-Енд. Колись найбільш пролетарський район Лондона, Іст-Енд був знаменитий своїми нетрями. Однак після руйнувань, викликаних бомбардуваннями під час Другої світової війни, цей район був цілком реконструйований і забудований новими багатоповерховими житловими будинками. Атмосферу старих кварталів, заселених етнічними меншинами, можна ще відчути на жвавих вуличних ринках, особливо на недільному ранковому ринку на Мідлсекс-стріт, що більше відомий за назвою Петтікот-Лейн-Маркет.
Північний Лондон. Ця територія з дорогими житловими будинками зв'язує Вест-Енд із двома районами, що зрослися один з одним і розташовані на вершині пагорба, - Хампстедом і Хайгейтом; перший з них відомийсвоїм вересовим лугом (Хіт), а другий - цвинтарем, де похований Карл Маркс. На пагорбі на захід знаходиться школа Харроу. До спортивних арен Північного Лондона належать футбольний стадіон Уемблі і комплекс для гри в крикет "Лорде".
Західний Лондон. В архітектурі Західного Лондона домінує аеропорт Хітроу. Уверх за течією Темзи знаходяться ботанічний сад К'ю-Гарденс, Річмонд, палац правосуддя Хамптон-Корт та Ітон із його відомим коледжем, а потім Віндзор і королівська резиденція у Віндзорському замку. Поруч, у королівському Аскоті, Розташований іподром. Щовесни, починаючи з 1829 р., на Темзі на ділянці від
Патні до Мортлейка влаштовувалися човнові перегони студентських команд Оксфордського й Кембриджського університетів. Іншою щорічною подією на ріці є королівська регата Хенлі, що уперше відбулася в 1839 р.
Культура та ЗМІ
Лондон - головний центр культурного життя Великобританії. Безліч закладів культури зосереджені у Вест-Енді. Найбільші театри й кінотеатри знаходяться в районі площі Лестер-Сквер між проспектом Шефтсбері-авеню і Трафальгарсь-кою площею. На північ від вулиці Стренд розташований ще один театральний центр: до нього входять Королівський оперний театр (Ковент-Гарден), відомий своїми балетом і оперою, і знаменитий Королівський театр на Друрі-Лейн. Ряд експериментальних театрів, наприклад театр Мермейд у Сіті, були відкриті після Другої світової війни. На південному березі Темзи біля вокзалу Ватерлоо, уверх за течією ріки, недалеко від театрів Єлизаветинської епохи знаходиться знаменитий своїми постановками шекспірівських та інших класичних п'єс театр "Олд Вік", що став компанією-засновником Національного театру. Королівське Шекспірівське товариство придбало в 1982 р. два нові театри, відкривши Центр мистецтв і конференцій Барбікан, побудований поруч із Лондонським валом у Сіті. Лондон підтримує п'ять головних симфонічних оркестрів, і їхні концерти відбуваються по всьому місту. Поруч із "Олд Вік" розташований концертний зал "Ройал-Фести-вал-Хол". Багато музичних концертів, у тому числі знамениті літні симфонічні концерти, даються в Ройал-Альберт-Холі - одному з найбільших концертних залів Лондона. Сольні й камерні концерти проводяться в Уїгмор-Холі. У 1963 р. в Крой-доні, південному передмісті Лондона, був відкритий Ферфілдс-Холс - ансамбль нових залів для концертів і театральних спектаклів.
У Національній картинній галереї, розташованій на північному боці Тра-фальгарської площі, зберігається основна національна колекція картин, а в галереї Тейт на набережній Темзи в Челсі - чудова колекція картин сучасних шкіл живопису. У найбільшому у світі Британському музеї (заснований у 1753 р.) зберігаються численні археологічні експонати давньої Британії й античного світу. Фонди всесвітньо відомої бібліотеки Британського музею, що має в розпорядженні величезні куполоподібні читальні зали, нараховують більше 10 млн томів; тут також знаходиться сховище найбільшої колекції історичних документів. Музей природної історії, Музей науки (із великою колекцією діючих моделей машин), музей Вікторії й Альберта та Інститут Співдружності знаходяться в Південному Кенсингтоні (загалом у столиці нараховується більше 250 музеїв). Поруч розташовані великі будівлі Імперського коледжу науки і техніки, що є частиною Лондонського університету (усього в місті 12 університетів). Університетська адміністрація знаходиться в Блумсбері, поруч із Британським музеєм і Університетським коледжем - найстарішим серед численних інститутів і коледжів, що утворюють цей величезний комплекс. Інші його відділення розкидані по усьому Великому Лондону і навіть за його межами. На Пікаділлі, у Берлінгтон-Хаусі розташоване Королівське товариство - головне наукове товариство Англії, засноване Карлом II у 1660 p., а також Королівська академія мистецтв, що проводить тут свою щорічну літню виставку.
Художні музеї й галереї: Національна галерея (1824), Галерея Тейт (Тейт-Брита-нія, 1897 p., Тейт Модерн, 2000 p.), Національна портретна галерея, Галерея Хей-уорд, найстаріша в країні публічна художня галерея Далідж-коледжу (1814 p., бере початок з 1626 p.), збори Уоллес, Інститут Куртолд, Музей воскових фігур мадам Тюссо. Близько 80 театрів: "Друрі-Лейн" (1663 p.), Ковент-Гарден (1732), кон- o цертний зал Альберт-Хол (1867-1871). Королівський національний (1962 р.), Королівський шекспірівський (1961 p.), відтворений шекспірівський театр "Глобус", у якому раз на два роки проводиться Лондонський міжнародний театральний фестиваль, Королівська опера на Боу-стріт. Англійська національна оиера у театрі "Колізей", Лондонський симфонічний оркестр, симфонічні оркестри Бі-бі-сі, філармонії, Королівської філармонії і Лондонської філармонії.
Редакції найбільших газет і журналів зосереджені на Фліт-стріт і безпосередньо поруч із цією вулицею. Найкращими лондонськими газетами є "Тайме", "Гардіан" (виходить одночасно в Лондоні й своєму рідному Манчестері) і "Дейлі телеграф" Існує

 
 

Цікаве

Загрузка...