WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Лондон - Реферат

Лондон - Реферат

клієнтів, що живуть або працюють поблизу. У північній частині Сіті розташований реконструйований житловий квартал Барбікан, побудований навколо руїн древнього міського валу Лондона. У Барбікані знаходяться Музей Лондона, театр, концертний зал і кілька шкіл. На захід, уздовж Фліт-стріт, розташовані редакції багатьох британських газет, далі - Центральний карний суд і будинки двох "Судових Іннів": Середнього й Внутрішнього Темпла (Мідл-Інн та Іннер-Інн). Два інші інни - Лінкольнс-Інн і Грейс-Інн знаходяться трохи північніше. Кожен Інн має свою власну їдальню, каплицю й бібліотеку, а офіси адвокатів звернені Усередину тінистих чотирикутних дворів. Біля Темпл-Бара, старих західнихворіт Сіті, Фліт-стріт перетікає у вулицю Стренд, що йде на захід до Вестмінстера.
Вестмінстер. Королівський суд і більшість урядових будинків знаходяться у Вестмінстері - адміністративному районі, розташованому на захід від Трафаль-гарської площі. На цій величезній площі, у центрі якої стоїть пам'ятник Нельсо-НУ, розташовані: на північному боці - Національна галерея, на східному - Церква Сент-Мартін-ін-те-Філдс, а на південному- будинки Адміралтейства.
Вулиця Мелл, що йде від цієї площі на південний захід через Арку Адміралтейства, є дорогою для королівських процесій і тягнеться алеєю через парк Сент-Джеймс, повз палац Сент-Джеймс до меморіалу королеви Вікторії і Букінгемсь-кого палацу - офіційної резиденції британського монарха. Щоранку загони гвардійців проводять яскраву церемонію зміни варти у внутрішньому дворі палацу. Подібна ж церемонія з гвардійською кавалерією відбувається щодня на парадному плацу кінногвардійського полку на Уайтхоллі - вулиці, що йде від Трафальгаре ької площі до площі Парламенту й уздовж якої зосереджено багато урядових будинків. На Даунінг-стріт № 10, трохи осторонь від Уайтхолла, знаходиться офіційна резиденція прем'єр-міністра. Площа Парламенту - місце, де знаходяться палати парламенту й башта Біг-Бен заввишки 96 м. Поруч - Вест-мінстерське абатство- місце поховання великих державних діячів Британії, письменників і вчених. З часів Едуарда Сповідника майже всі англійські монархи (за винятком двох) коронувалися в абатстві. Поруч з абатством знаходиться невелика парафіяльна церква Се нт-Маргарет, що є офіційною церквою парламенту. Поруч розташовані католицький Вестмінстерський собор і церква методистів Сентрал-Холл. Через центр Лондона протікає ріка, заповнена прогулянковими кораблями, на яких запрошують з'їздити до чудових визначних пам'яток Гринвіча вниз за течією або до лісистих ділянок закрутів навколо К'ю й Річмонда уверх за течією. Тут розташовані також королівські парки Сент-Джеймс, Грін-парк, Гайд-парк і Кенсінгтон-Гарденс. Ріджентс-парк, де розміщається лондонський зоопарк, знаходиться північніше.
Мейфер. Між Сіті й Гайд-парком колись розташовувався район фешенебельних будинків, що належали британській аристократії. Багато красивих будинків XVIII і початку-XIX ст. дотепер збереглися в Мейфері й Белгрейвії, однак лише деякі є заселеними. У більшості знаходяться офіси, як, наприклад, на вулиці Харлі-стріт, спеціалізовані медичні клініки. Поблизу Гайд-парка і Кенсингтон-Гарденс багато будинків були знесені й замінені новими готелями й висотними будинками під офіси.
Вест-Енд. На схід від Мейфера і на північ від Трафальгарської площі знаходиться район Вест-Енд - головний центр торгівлі й розваг. На Оксфорд-стріт розташована безліч великих магазинів. Дорожчі знаходяться на Бонд-стріт і Ріджентс-стріт. Найвишуканіший класичний чоловічий одяг можна знайти в магазинах на Савіл-Роу (Джермін-стріт) і в пасажі Берлінгтон-Аркейд поруч із Пікаділлі. Ріджентс-стріт і Пікаділлі сходяться на Пікаділлі-Серкус (площі Пікаділлі), у центрі якої стоїть пам'ятник Шефтсбері. Розташований поруч оперний театр Ковент-Гарден дає спектаклі опери й балету. Фруктовий і овочевий ринок, що знаходився в Ковент-Гарден протягом сторіч, у середині 1970-х років був перенесений у Найн-Елмс, південну частину Лондона. Старі житлові будинки перероблені на невеликі магазини, що продають предмети мистецтва й інші товари. На північ від Пікаділлі-Серкус розташований Сохо - космополітичний квартал, відомий своїми ресторанами і нічними клубами. Вулиця Чарінг-Кросс-Роуд знаменита своїми книгарнями.
Блумсбері. На північний схід від Сохо знаходяться тераси Георга й плоші Блумсбері - території Британського музею і Лондонського університету. Перед Другою світовою війною в цьому кварталі жили Вірджинія Вульф й інші члени "групи Блумсбері". Після війни багато будинків у цьому районі були придбані університетом для влаштування в них студентських гуртожитків або готелів Особливий інтерес представляють магазинчики, що торгують антикваріатом і старими книгами, що знаходяться на вулицях поруч із головним входом до музею.
Кенсингтон і Чєлсі. Кенсингтон, розташований прямо на південь від парку Кенсингтон-Гарденс, являє собою район посольств і дипломатичних місій, а також магазинів, що конкурують із магазинами Вест-Енду. Тут знаходиться другий за значенням у Лондоні художній і культурний комплекс, що складається з Королівського Альберт-Холу, музею Вікторії й Альберта, Музею науки, Музею історії природи, Королівського географічного товариства й Імперського коледжу науки. У західній частині Кенсингтона розташований великий виставковий зал "Олімпія", відкритий у 1886 р. і відомий своїми щорічними автомобільними виставками, конкурсами військових, цирком тощо. Кенсингтон, крім того, є фешенебельним житловим районом. Челсі, спочатку робітничий район, пережив процес "джентрифікації" - у нього переселилися представники середнього класу
Південний Лондон. Південний берег Темзи протягом багатьох років був зоною, де розташовувалися склади і промислові підприємства. Його визначні пам'ятки - палац архієпископа Кентерберійського в Ламбеті, собор у Саутуарку біля Лондонського моста і Каунті-Хола, ратуші Міської ради, Великого Лондона навпроти Вестмінстера. Після Другої світової війни на схід від Каунті-Хола було побудовано кілька комплексів, серед них - Ройал-Фестивал-Хол, Національний театр і художня галерея Хейвард. Якщо вирушити на прогулянковому судні вниз за течією ріки, можна побачити архітектурну перлину Південного Лондо-o на - Палац Гринвіч. Побудований Ініго Джонсом, Крістофером Реном й іншими архітекторами, цей

 
 

Цікаве

Загрузка...