WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат


Реферат на тему:
Канада
План
1 Загальна характеристика.
2. Населення.
3. Економічний розвиток.
Загальна характеристика
Канада (Canada) - держава в Північній Америці. Загальна площа - 9 976 140 кв. км. Площа суші - 9 220 970 кв. км. Площа рік і озер - 755 170 кв. км
Населення 31,2 млн чоловік (2000 р.), англо-канадці (св. 44 %) і франко-канадці (близько 28 %), корінне населення індіанці й ескімоси Міське населення 77 9 % (1996 р ) Офіційні мови - англійська й французька. Віруючі - протестанти й католики Канада - федерація в складі 10 провінцій і 3 територій. Столиця - Оттава.
Входить до Британської Співдружності націй Глава держави - королева Великобританії, представлена генерал-губернатором Законодавчий орган - двопалатний парламент (сенат і палата громад). Політична система Канади, що формально вважається британським домініоном, копіює англійську. Уряд формується партією більшості в палаті громад, лідер цієї партії стає прем'єр-міністром країни. 301 депутат палати громад обирається за мажоритарною системою від одномандатних виборчих округів.
Канада омивається на заході Тихим океаном, на сході - Атлантичним океаном, на півночі - Північним Льодовитим океаном і їхніми морями. Канада займає північну частину Північної Америки й острови, що примикають до неї, (у т. ч. Канадський Арктичний архіпелаг, Ньюфаундленд, Ванкувер та ін.). Східна частина Канади - рівнини й плато заввишки від 300 м до 1500 м. На заході - Кордильєри іаввишки до 6050 м (г. Логан). Клімат здебільшого помірний і субарктичний. Середні температури січня від -35 °С на півночі до -4 °С на півдні Тихоокеанського узбережжя, липня +21 °С на півдні, +4 °С на островах Канадського Арктичного архіпелагу. Опадів на рік від 150 мм у північній частині до 1250 мм на Атлантичному і 2500 мм на Тихоокеанському узбережжях. Головні ріки - Св. Лаврентія, Маккензі, Фрейзер. На південному сході - система Великих озер (Канаді належить 1/3 акваторії); інші великі озера: В. Ведмеже, В. Невільниче, Вінніпег, Атабаска. На півночі -арктична пустеля, тундра, лісотундра, на схилах Кордильєр - хвойні й мішані ліси, на півдні - степ і лісостеп, здебільшого розорані. Є великі національні парки.
У XVI ст. почалася французька, на початку XVII ст. - англійська колонізація території Канади. Після тривалої англо-французької боротьби Канада в 1763 р. стала англійською колонією. Антиколоніальне повстання 1837-1838 pp. придушене англійською владою. У 1867 р. Канада (першою з англійських колоній) стала домініоном. Сучасні кордони Канади склалися в основному в 1870-х pp. (Ньюфаундленд приєднаний у 1949 р.). За Вестмінстерським статутом 1931 р. була розширена компетенція уряду Канади (як і інших британських домініонів) у міжнародних і внутрішніх справах. Після Другої світової війни посилився вплив на економіку й політику Канади США (при одночасному ослабленні англійських позицій). З другої половини 60-х pp. намітився поворот убік незалежного політичного курсу. У 60-70-х pp. загострилася внутрішня боротьба щодо питання положення франко-канадців. У 1982 р. набула чинності нова конституція Канади; її не визнає Квебек, що домагається особливого статусу.
Населення Канади
Чисельність і приріст населення в 1999 і 2000 pp.
1999 2000
Чисельність (чол.) Приріст 31 006 347 1,06% 31 281 092
1,02%
Близько 90 % населення зосереджене уздовж 160 км канадсько-американського кордону. Етнічний склад: англо-канадці - 40 % населення, франко-канадці - 27 % населення, інші європейці - 20 %, американські індіанці - 1,5 %, інші етнічні групи, здебільшого вихідці з Азії - 11,5 %. Під час першого перепису канадців у 1871 р. було встановлено, що в країні проживає 50 % жителів британського походження і 30 % - французького. З цього часу почалося неухильне скорочення цих двох громад. Пояснюється цей процес двома причинами: скорочення емігрантів з Великобританії і Франції й зростання кількості емігрантів з інших країн Європи, Південно-Східної Азії і Латинської Америки. Переселенці, що прибувають до Канади, селяться в районах, схожих за кліматом і природою з їхньою історичною батьківщиною, створюють досить тісні громади, зберігають свою мову, традиції і релігію. Наприклад, українці проживають переважно в лісостепових і степових областях країни, голландці - на рівнинах Південно-Західного Онтаріо, де займаються овочівництвом, як і їхні предки в Європі. Китайці, португальці, греки, італійці заснували свої громади у великих містах, особливо в Торонто, Монреалі й Ванкувері. До початку колонізації Канади, за попередніми оцінками, у країні проживало до 200 тис. індіанців і ескімосів. Наступні війни й поширення хвороб призвели до скорочення їхньої чисельності. Але в XX ст. з поліпшенням медичного обслуговування й зростанням народжуваності почалося і відродження індіанських племен. Статус індіанця юридично визначений Індіанським актом від 1876 р. Відповідно до нього близько 542 племен займають більше 2 250 резервацій на території Канади. Через обмеженість природних, виробничих ресурсів рівень життя в них нижчий, ніж у решті країні. Більше того, за останні роки виник юридичний казус: при становленні Канади як держави землі, що належали раніше індіанцям, не були законодавчо передані британській короні. Лідери індіанців висувають претензії (і в судах) про компенсацію цих втрат.
Ескімоси - група народів, що розмовляють однією з палеоазійських мов, складають не більше 27 тис. чол. Проживають вони в селищах чисельністю від 50 до 500 жителів. Промисловий наступ на Північ Канади наприкінці XX ст. призвів до погіршення середовища їх проживання, а зниження цін на хутро тільки погіршило становище цих народів. Сьогодні уряд дотує соціальні й освітні програми для цієї громади. Католики складають 45 % віруючих, прихильники Канадської об'єднаної церкви - 12 %, англіканці - 8 %, інших церков - 35 %.
Економічний розвиток
Канада має величезні природні багатства. Третина території країни вкрита лісами (близько 3,5 млн кв. км.). За запасами деревини Канада стоїть на третьому місці у світі (після Росії й Бразилії), але за кількістю деревини на душу населення виходить на першу позицію. Найбільшу цінність мають хвойні породи. Різноманітним є тваринний світ країни, господарське значення мають цінні хутрові породи звірів. Надзвичайно багатими є гідроресурси Канади. Тут знаходиться 15 % світових запасів прісної води, а потенційні резерви гідроелектро-енергії складають 65 млн кВт, що ставить країну на третє місце у світі після США і Бразилії. Разом із тим, 16 % електроенергії виробляється на атомних електростанціях. Особливу значущість серед корисних копалин Канади мають: кольорові, рідкісні й благородні метали, залізні руди, уран, нафта, природний газ, Кам'яне вугілля, калійні солі.
Сплеск економічного розвитку Канади із середини XIX ст. пов'язаний з розвитком торгівлі з США. У1854 р. Канада і США уклали договір про взаємну свободу в торгівлі - прообраз Північноамериканської зони вільної торгівлі(NAFTA). США впливали й продовжують впливати на економіку Канади. Канада входить до Великої Сімки з 1976 р., але за потужністю своєї економіки займає там останнє місце. З моменту свого заснування Канада розвивалася за зразком і подобою провідних світових держав. З появою капіталізму країна пішла капіталістичним шляхом розвитку. Але канадський капіталізм відрізняється від американського тим, що позиції держави в економіці набагато сильніші, ніж в економіці США. Свою особливість накладає відбиток великих розмірів країни й необхідності освоєння нових територій. Ще одна відмінність канадського капіталізму - велика орієнтація на систему світогосподарських зв'язків, що можна пояснити ресурсною спеціалізацією економіки і порівняно невеликим населенням країни.
Американський капіталізм уплинув на розвиток Канади. По-перше, американський капітал сприяв розвиткові канадської промисловості, фінансуючи канадських підприємців. Маючи значні багатства, Канада спочатку відчувала брак капіталів, а американські виробники потребували сировини. По-друге, американський ринок завжди був основним ринком збуту канадських товарів, тому що власний внутрішній ринок досить вузький (населення США майже в 10 разів більше, ніж населення Канади). І по-третє, США служить для Канади, як і для решти світу, кузнею технологій. Крім того, на економіку Канади вплинули Великобританія і Франція, з якими Канада традиційно підтримувала

 
 

Цікаве

Загрузка...