WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Економічна географія США - Реферат

Економічна географія США - Реферат


Реферат на тему:
Економічна географія США
План
1. Загальна характеристика.
2. Глобалізація бізнесу й інформаційна революція.
3. Фінансова система.
4. Сільське господарство.
5. Розвиток промисловості, транспорту й сфери послуг.
6. Зовнішньоекономічні зв'язки.
Загальна характеристика
Сполучені Штати Америки є найбільшою державою світу. Країна розташована в усіх кліматичних поясах, що сприяє сільському господарству й туризму, має більше ста видів корисних копалин. З природних ресурсів найбільшу ластку в обсязі продукції видобувної промисловості у вартісному обчисленні складають енергоресурси (90 %): нафта, вугілля, природний газ, уран. Близько 75 % видобутку металів припадає на залізну руду й мідь. Разом із тим до 50 % потреб національної економіки в мінеральній сировині задовольняється за допомогою імпорту. Зокрема, США не має у своєму розпорядженні запасів таких стратегічних металів як хром, марганець, вольфрам, кобальт. Маючи п'ять відсотків світового населення, країна видобуває п'яту частину світового виробництва міді, вугілля й нафти. Сільське господарство Сполучених Штатів постачає на світовий ринок 50 % кукурудзи, 20 % яловичини, свинини, баранини, близько однієї третини пшениці. США - найбільший світовий покупець (13 % світового експорту) і продавець (18 % світового імпорту). Причому, що характерно для американської економіки, державні підприємства можна перерахувати на пальцях (поштова служба й комісія з ядерних досліджень), навіть авіалінії і телефонна система в США приватизовані. Основні зусилля уряду зосереджені на розробці й дотриманні антитрестового законодавства. Сутність цієї системи полягає в недопущенні змови великих компаній (трестів) і встановлення монопольних цін на товари й послуги.
Валовий національний продукт, валовий внутрішній продукт і ВНП на душу населення в 1998 і 1999 pp.
1998 1999
ВНП (у млн дол. США)
ВВП (у млн дол. США)
ВНП на душу населення (у дол. США) 7 902 976
8 230 397 29 240 8 350 957
8 708 870
30 600
Американська модель економіки характеризується такими принциповими рисами як глобалізація бізнесу та інформаційна революція.
Глобалізація бізнесу й інформаційна революція
Глобалізація бізнесу означає інтеграцію країни та її суб'єктів господарювання у світову економіку. Уже зараз понад половини доходів великих американських корпорацій створюється за кордоном: величезного значення набув процес розвитку зовнішньої торгівлі й іноземного інвестування. У свою чергу США також одержують передові закордонні інвестиційні товари й технології; у країні діють численні філії і дочірні підприємства європейських і японських фірм г Якщо наприкінці 1970-х pp. із зовнішньою торгівлею було пов'язано близько 17 % економіки США, то до кінця 1990-х років американська економіка вже на чверть залежить від експорту.
Сильні зовнішньополітичні позиції США, першість американської моделі розвитку економіки визначають лідерство США в процесі глобалізації. Жодна інша країна світу поки не в змозі протиставити більш успішну модель росту. США одержують переваги навіть від того, що колишні економічні теорії за всіх часів вважалися неприпустимими.
Зміцнення курсу долара в результаті світової валютно-фінансової кризи та воєнних дій у Югославії призвело до зменшення американського експорту і значного збільшення імпорту. Дефіцит торговельного балансу США досяг небачених розмірів, його оцінюють у суму понад 240 млрд дол. Будь-яка інша країна вже давно б зіткнулася із серйозними труднощами, із занепадом вітчизняного виробництва й витисненням вітчизняних товарів із внутрішнього ринку. В економіці Сполучених Штатів нічого подібного не відбувається. Ріст імпорту призвів до збільшення пропозиції, зниження цін, великого вибору в споживачів, створив понад 2 млн робочих місць у сфері послуг, змусив вітчизняних виробників бути більш конкурентоспроможними. Місцеві компанії одержали можливість переустаткування своїх виробничих потужностей за рахунок дешевшого японського та європейського устаткування, що є додатковим фактором росту.
Інформаційна революція є другим могутнім джерелом росту економіки США. Країна переживає справжній інформаційний бум: удосконалюються цифрові технології, постійно утворюються нові компанії, виникають нові галузі промисловості. Тільки в одній Силіконовій долині - центрі американських технологій (штат Каліфорнія) щотижня утворюється більше десятка нових компаній. Це по-справжньому перевернуло американську економіку. Якщо донедавна економіку країни рухало вперед автомобілебудування і житлове будівництво, то сьогодні локомотивом розвитку служать інформаційні технології, що забезпечують за приблизними оцінками третину всього економічного зростання У сфері інформатики й інформаційних технологій США не мають собі рівних. Так, у рейтингу 100 компаній сфери інформаційних технологій журналу Business Week 75 представляють США, а в першій двадцятці - 17 американських компаній.
Компанії
!№ Назва компанії Країна Сфера діяльності
1 America online США Інтернет-технології
2 Dell Computer США Комп'ютери й периферія
і Solectron США Продаж програм і устаткування
4 Vodafone group Великобританія Телекомунікаційні системи
5 Cisco systems США Комп'ютерні мережі
6 EMC США Комп'ютери й периферія
7 MCI Worldcom США Телекомунікаційні системи
8 Inctomi США Інтернет-технології
9 Sun Microsystems США Комп'ютери й периферія
10 Microsoft США Програмне забезпечення
11 Lexmark International Group США Комп'ютери й периферія
12 Nokia Фінляндія Телекомунікаційне устаткування
13 Tellabs США Телекомунікаційне устаткування
14 Quanta Computer Тайвань Комп'ютери й периферія
15 IBM США Комп'ютери й периферія
16 Comverse Technology США Телекомунікаційне устаткування
17 Flextronics International США Продаж програм і устаткування
18 Qwest Communications США Телекомунікаційні послуги
19 Lucent Technologies США Телекомунікаційне устаткування
20 Airtouch Communications США Телекомунікаційні системи
Глобалізація бізнесу та Нові інформаційні технології призвели до реструктуризації економіки США. Глобалізація відкрила нові ринки збуту для американських товарів і послуг, стимулювала виробництво, орієнтоване на закордонний ринок. Глобальний ринок дозволив стати американським компаніям конкурентоспроможними, зросла якість продукції, знизилися витрати й ціни. Торговельні бар'єри багато в чому залишилися в минулому, іноземні компанії одержали доступ на американський ринок, їхня діяльність йде на користь американській економіці. Дешеві товари й дешева робоча сила стають повсюдно доступними. Глобальна пропозиція збільшується завдяки зростанню глобального попиту, і чималий внесок у ці процеси вносить

 
 

Цікаве

Загрузка...