WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Великобританія - Реферат

Великобританія - Реферат

них - Фалмут і Плімут - розташовані занадто далеко від великих міст, щоб стати центрами судноплавства. На північ від Шотландії простягається протока Пентленд-Ферт, що відокремлює Оркнейські острови від головного острова.
Далі на північний схід, приблизно за 485 км від Норвегії, розташовані Шотландські острови. Ці острівні групи протягом довгого часу служили перевальними базами для норвежців, які через них добиралися до Гебридських островів і навіть до Ірландії й о. Мен. На додаток до природних водних шляхів були проведені значні роботи з поліпшення доступу до морських портів, зокрема, днопоглиблювальні роботи в низов'ях Клайда і Мерсі, і побудована широка мерёжа каналів, особливо в Англії - між північним Мідлендсом і долиною Темзи. Каледонський канал з'єднує Інвернесс і Форт-Вільям у западині Грейт-Глен, інший канал зв'язує затоки Ферт-оф-Клайд і Ферт-оф-Форт у Шотландії. В Англії споруджені канали між ріками Ді й Мерсі, Мерсі й Ер, Трент іМерсі, Ейвон (притока Северна) і Уелленд, Темза і Северн.
Головні порти Північної Ірландії - Белфаст, до якого підходить затока Бел-фаст-Лох, і Лондондеррі, до якого підходить затока Лох-Фойл. Інші берегові бухти - Странгфорд-Лох, Дандрам і Карлінгфорд-Лох - знаходяться в окрузі Даун. Основні ріки - Фойл із притоками, Ерн, що дренує озера Аппер-Лох-Ерн і Лоуер-Лох-Ерн, Банн, нижня течія якого розділяє Антрим і Лондондеррі, і Лаган, що розділяє Антрим і Даун. Навігація можлива лише на невеликих ділянках у низов'ях Фойла і Лагана.
Клімат. Клімат Сполученого Королівства досить м'який. Хоча відмічалися екстремальні температури вище 38 °С або нижче -18 °С, температура дуже рідко підвищується в літні дні вище 29 'С або знижується в зимові ночі нижче -7 °С. М'якість клімату пояснюється насамперед впливом Північноатлантичної течії (продовження Гольфстріму), що приносить теплі води до західного узбережжя Європи. На цих широтах переважає західний перенос вітрів, і, таким чином, з Атлантичного океану влітку надходить прохолодне, а взимку - тепле повітря. Хоча розходження температур зовсім невеликі, зими на західному узбережжі Сполученого Королівства тепліші, ніж на східному. На островах Сіллі, крайньому південному заході Великобританії, і в Холіхеді на північному заході Уельсу середня січнева температура складає +7 °С, у Лондоні - всього +5 °С, а на більшій частині східного узбережжя - нижче +4 °С. Незважаючи на подібність температур, зими стають усе менш сприятливими з просуванням на північ уздовж східного узбережжя, де віють вологі вітри з холодного Північного моря. Мороз і сніг не є незвичайними явищами, особливо на великих висотах, однак на низинах у звичайну зиму температури нижче 0 °С тримаються лише протягом 30-60 днів у році, а сніг - усього протягом 10-15 днів. У Лондоні сніг лежить на землі всього близько 5 днів у році. Найвищі літні температури відмічені на південному сході. У Лондоні середня липнева температура складає+17 °С, на островах Сіллі +16 °С, у Холіхеді +15 °С, а на північному узбережжі Шотландії - менше +13 °С.
У звичайні роки у всіх районах Великобританії випадає достатньо опадів для ведення сільськогосподарських робіт, а в деяких гірських районах вони навіть надлишкові. Сезонні й річні коливання випадання опадів незначні, посухи бувають рідко. Найбільша кількість опадів випадає на заході Сполученого Королівства, порівняно мало - у східній його частині.
У Лондоні середня річна кількість опадів усього 610 мм, на більшій частині Низької Британії - до 760 мм, а в окремих районах Високої Британії - до 1020 мм. У центральному Уельсі в середньому випадає більше 1525 мм опадів на рік, а в деяких частинах Озерного краю і на заході нагір'їв Шотландії (найбільш вологих місцях у внутрішній частині Сполученого Королівства) - понад 2540 мм. Переважає тут досить похмура погода, тому що більшість опадів випадає у вигляді постійних мрячних дощів, а не злив, і сонце не показується багато днів у році. На цих широтах літні дні довгі, а зимові - дуже короткі. У січні на частку південного узбережжя Великобританії припадає в середньому дві години сонячного світла в день, а на північ від Бірмінгема - рідко більше півтори години. Навіть у довгі липневі дні південний берег у середньому освітлюється .сонцем усього протягом 7 годин, а північна частина країни - менше 5 годин на день. Брак сонячного світла залежить, скоріше, від суцільної хмарності, ніж від туманів. Знамениті в минулому лондонські тумани огортали місто через густий дим від спалювання вугілля для обігріву приміщень, а не внаслідок метеорологічних умов. Проте вологий сирий туман усе ще фіксується в Лондоні в середньому 45 днів у році, переважно в січні й лютому, а в більшості портів налічується від 15 до 30 похмурих днів щороку, причому туман може паралізувати на декілька днів весь рух транспорту.
Рослинність. У доісторичні часи на більшій частині Сполученого Королівства росли густі ліси з дуба, берези та інших листяних порід, однак тепер, після більше ніж 20 століть господарського освоєння, територія переважно збезлісена. Проте, незважаючи на відсутність великих лісових масивів, сільськогосподарські райони здаються лісистими завдяки живоплотам, захисним лісосмугам на полях, заказникам промислових тварин і невеликим лісопосадкам у фермах і садибах. Ділянки лісу зазвичай приурочені до територій з дуже нерівним рельєфом або піщаними грунтами, малопридатними для землеробства. Величезні старі дерева зберігаються в королівських лісах, тобто в таких районах, як Нью-Форест, які споконвічно виділялися для королівських полювань, однак деякі з них ніколи не були сильно залісені.
Після 1919 р. і особливо після 1945 р. уряд почав заохочувати створення як державних, так і приватних прикордонних лісосмуг із швидкорослих хвойних дерев. За оцінкою 1997 р., у країні було здійснене лісовпорядження на площі близько 2 млн га. Однак у Низькій Британії переважають аж ніяк не ліси, а поля й пасо-виша. Основна рослинна формація у Великобританії - вересачі, що переважають у Високій Британії на висотах більше 215м, але зустрічаються також в інших місцевостях. Загалом на їхню частку припадає приблизно 1/3 площі Великобританії і більша частина Північної Ірландії. Насправді тут об'єднані чотири зовсім різні типи: власне вересові пустища з переважанням вереску звичайного, що зустрічаються на досить крутих схилах і добре дренованих, зазвичай піщаних грунтах; трав'янисті пустища на добре дренованих грунтах з переважанням мітлиці й вівсяниці, а в менш дренованих місцинах - молінії блакитної і біловуса стирчастого; осокові пустища, представлені пухівкою, очеретом і ситником на більш зволожених землях, і сфагнові болота в найбільш сирих місцинах.
Економічний

 
 

Цікаве

Загрузка...