WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Бразилія - Реферат

Бразилія - Реферат

"Petrobras", згодом був підтриманий декількома компаніями за участю іноземного капіталу.
Урядові корпорації, при активній участі бразильських приватних інвесторів, займають провідні позиції у суднобудуванні, частина продукції цієї галузі йде на експорт. Компанія "Embraer", яка була заснована державою і спочатку виробляла невеликі літаки, тепер експортує літаки різних типів. У наші дні уряд заохочує розвиток галузей мікроелектроніки й виробництво персональних комп'ютерів У Бразилії створено найпотужніший у Латинській Америці військово-промисловий комплекс Країна є одним зі світових лідерів із виробництва озброєння. Заводи, що випускають зброю, знаходяться як у приватних руках, так і в державному управлінні. Продукція, що випускається, відрізняється надійністю і невисокою ціною, що робить її популярною для багатьох країн третього світу. Уряд також активно бере участь і в безперспективних, збиткових галузях промисловості. Приклад цього - текстильна промисловість; вона була заснована в 1814 р у штаті Баія, що мав значні бавовняні плантації, у наші дні центр текстильної промисловості - Сан-Паулу.
З 1820-х pp. почався розвиток шкіряної й взуттєвої промисловості в Ріу-Гранді-ду-Сул. Спочатку галузь працювала на власній сировині, у наші дні шкіри імпортують з Уругваю й Аргентини.
Підприємства металургії й машинобудування, сконцентровані в штатах Ріо-де-Жанейро і Мінас-Жераїс, виникли ще в XVIII ст. Південний схід Бразилії - головний промисловий район країни, де сконцентрована основна частина промислових потужностей, більшість робітників працює саме в цьому районі, тут найвищі зарплати; одне місто Сан-Паулу виробляє близько половини промислової продукції Бразилії. Другим промисловим районом є Південь Бразилії, де діє п'ята частина всієї національної промисловості. Північний схід - третій, найбільш слабко розвинутий індустріальний район, тут працює не більше 10 % усіх робітників, рівень оплати праці тут нижчий, ніж на південному сході й півдні. Самі бразильські підприємства невеликі за розмірами, у деяких зайнято більше сотні робітників, причому більшість таких виробництв сконцентрована на півдні й південному сході.
Туризм - відносно молода галузь національної економіки Концепція влаштування справді курортних районів ще не знайшла свого застосування Туристичний комплекс обмеженийдекількома великими й дорогими готелями в Ріо-де-Жанейро, гірськими курортами в Мінас-Жераїс. Головні центри розваг розташовані в міських центрах або поблизу. Число іноземних туристів, що відвідують Бразилію, значно відстає від числа місцевих туристів. Бразильці пересуваються країною автомобільним транспортом, хоча в період відпусток і канікул підвищеним попитом користується авіатранспорт.
Бразилія, що має розгалужену річкову мережу і знаходиться в зоні інтенсивного випадання опадів, має один із найбільших у світі гідроенергопотенціал На півдні й південному сході країни сконцентрована більшість електростанцій - адже в цьому районі зосереджені основні споживачі електроенергії.
З 1950-х pp. почалося розширення енергомережі шляхом будівництва нових гідроелектростанцій. Уряд цілеспрямовано розвивав саме цю галузь енергетики - бразильське вугілля відрізняється низькою якістю і непридатне для використання в паливній енергетиці. У 1982 р. був побудований перший атомний реактор "Angra І" біля Ріо-де-Жанейро, у 1984 р. почав діяти найбільший у світі гідроенергетичний комплекс на ріці Парана.
Склад експорту: промислові товари, залізна руда, кава, соя, продовольство. Склад Імпорту: машини й устаткування, хімікати, нафта, електроенергія.
Крім приміських ліній Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу, шляхи промислового призначення, що з'єднують рудники з портами, залізниці відіграють незначну роль векономіці країни. На відміну від енергійної програми будівництва шосейних доріг, будівництво залізниць велося повільними темпами. Тільки під час Другої світової війни була прокладена дорога Ріо-де-Жанейро - Салвадор, німецькі підводні човни завдавали великої шкоди кораблям прибережних перевезень. З того часу були побудовані ділянки дороги, що з'єднують Мінас-Жераїс зі столицею Бразиліа, Гарайя-Гранде - з Порту-ду-Ітаку (біля Сан-Луїса). Більшість доріг були побудовані ще в XIX ст. із застосуванням різних стандартів, що ускладнює їхню інтеграцію в єдину систему. Ще наприкінці 1950-х pp. Бразилія не мала у своєму розпорядженні загальнонаціональної мережі доріг. Шосе з чотирма відгалуженнями зв'язувало Ріо-де-Жанейро із Сан-Паулу, не існувало доріг із твердим покриттям, що зв'язують Порту-Алегрі, Куритибу, Б'елу-Орізонті. З початком сезону дощів зв'язок цих міст із торговими центрами практично переривався 3 приходом до влади військових у 1964 р. положення змінилося: основним пріоритетом було проголошене створення національної транспортної інфраструктури
Сьогодні чудова система доріг з'єднує всі найважливіші пункти Бразилії і навіть кілька міст в Амазонії. Бразилія - одна з передових авіаційних країн Протягом довгого часу бразильці змагалися з американцями за право на винахід літака. Численні авіакомпанії, що діяли в країні, були об'єднані в три головні компанії: "VARIG", заснована наприкінці 1920-х pp., знаходиться у власності службовців, обслуговує більшість внутрішніх перевезень і головні авіанапрямки міжнародних авіаліній: "VASP" - авіакомпанія штату Сан-Паулу, обслуговує внутрішні рейси й авіалінії в США і Нідерландські Антилли, "Transbrasil" - приватна авіакомпанія, обслуговує внутрішні лінії Кожен центр штату і велике місто має у своєму розпорядженні власний аеропорт, зв'язок із невеликими містами здійснюють реактивні літаки. Сан-Паулу, Бразиліа, Ріо-де-Жанейро, Белу-Орізонті обслуговуються човниковими рейсами, пасажиро-і вантажопотоки інших міст значно поступаються аналогічним показникам Західної Європи. Причина цього - подорожчання авіаквитків і доступність міжміського автомобільного сполучення. На Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу припадає більшість авіаперевезень.
Найбільші порти Бразилії: Белен, Форталеза. Ільєус, Імбітуба, Манаус. Па-ранагуа, Порту-Алегрі, Ресіфі, Ріо-де-Жанейро, Ріу-Гранді, Салвадор, Сантус. Віторія.
Грошова одиниця країни - реал (100 центаво).

 
 

Цікаве

Загрузка...