WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Аргентина - Реферат

Аргентина - Реферат

послуг почала розвиватися завдяки зусиллям японців, сирійців і ліванців. Діти іммігрантів швидко освоювалися в новому середовищі, в Аргентині не існує гострих міжобщинних протиріч. Разом із тим для країни характерним є розшарування суспільства за територіально-соціальною ознакою.
Найбільший вплив у національній економіці й політиці мають вихідці з портових міст країни. У їхніх руках зосереджені зовнішня торгівля, банки, великі об'єкти індустрії. їх називають - портові люди. Самі вони дивляться на інших аргентинців, як на малоосвічених грубих селян. Подібні взаємини глибоко вкоренилися в суспільстві й знайшли своє відображення у політиці держави. Національна мова Аргентини - іспанська. У ній багато іноземних запозичених слів, особливо італійського походження. Можна почути басксь-кий, сицилійський, уельський, гельський діалекти. До кінця XIX ст. у Буенос-Айресі склався жаргон злочинного світу, що увібрав у себе слова з італійської, португальської, іспанської, французької, німецької, африканських мов. "Lunferdo" у наші дні часто можна почути вліричних піснях у стилі танго. Переважна більшість аргентинців - католики. У країні є невеликі протестантська й іудейська громади. Всепроникний вплив католицизму особливо сильно помітний в державному апараті, а в конституції католицтво закріплене як державна релігія, хоча тут також гарантована воля віросповідання.
Економічний розвиток
Економіка Аргентини - одна з найпотужніших у регіоні Латинської Америки Починаючи з XIX ст. країна активно висувалася на перше місце за тваринництвом, але з недавнього часу головну роль почала відігравати сфера послуг. За виробництвом зерна й м'яса Аргентина займає друге місце в регіоні, поступаючись тільки Бразилії, а за рівнем доходів від туризму поступається тільки Мексиці
Аргентина має багаті природні ресурси, населення з високим рівнем освіти, орієнтований на експорт сільськогосподарський сектор, і розвинутий індустріальний сектор. Однак, коли президент Карлос Менем зайняв свою посаду в 1989 p., країна мала величезні зовнішні борги, а інфляція сягала 200 % на місяць. Новий уряд заявив, що для стійкого зміцнення макроекономічних показників, пожвавлення структурних перетворень необхідна довіра на внутрішньому й зовнішньому фінансовому ринках і полегшення відновлення економіки зі стабільними цінами. Програма перетворень, яку підтримує Міжнародний валютний фонд, ґрунтується на досягненні 3 % росту ВВП у 2000 р і прискорення його до 4 % у наступних роках. Мексиканська криза викликала серйозний, але недовгий відплив капіталовкладень і втрату банківських депозитів у 1995. Було здійснено ряд перетворень для підтримки внутрішньої банківської системи. Реальний ріст ВВП склав майже 9 % у 1997 р Рівень інфляції склав 1 % у 1998 р. Через недосконалість трудових законів Аргентини, незважаючи на зростання ВВП, рівень безробіття вимірюється двозначним числом. Розвинуто видобуток вугілля й нафти, природного газу, цинку, уранових руд. Розвинуті харчова (переважно м'ясохолодобійна), текстильна, шкіряно-взуттєва промисловість, машинобудування, чорна і кольорова металургія, нафтопереробка і нафтохімія.
З 60-х років XIX ст. спеціалізація сільського господарства Аргентини почала зміщатися від тваринництва до рослинництва. Упор був зроблений на культивування пшениці, "кукурудзи, льону в такий непристосованій для землеробства області, як Пампаси. Експеримент виявився вдалим - родючі грунти дозволили розгорнути інтенсивне рослинництво. З початком експорту харчової продукції, головним чином іноземними корпораціями, зародилася й почала розвиватися аргентинська промисловість. Протягом усього XX ст. тривало зростання експорту продовольства до європейських країн - Аргентина висувалася в лідери Латинської Америки. На початку XX ст. країна стала провідним у світі виробником і постачальником на світовий ринок льону, м'яса, зерна. Перша світова війна і Велика депресія підірвали національну економіку. Скоротився обсяг зовнішньої торгівлі - Аргентина стрімко втратила свої провідні позиції у світі й посіла місце серед країн третього світу. Протягом 1970-х років уряд намагався розвивати переважно промислову сферу виробництва, захищаючи внутрішній ринок від імпорту продукції легких галузей. Але ставка на розвиток промисловості призвела до занепаду в сільському господарстві. Скоротилося виробництво зернових культур, зате зросла частка технічних (соняшника, сої). Ера захисту внутрішнього ринку закінчилася в 1976 р. з ліквідацією високих митних зборів на імпорт. Зроблено це було для того, щоб підвищити конкурентоспроможність національних виробників. Наслідки цього кроку виявилися сумними: економіка Аргентини, не витримавши змагання зі світовими компаніями, буквально впала. ВНП із 1975 по 1981 pp. знизився на три чверті, і наслідки цієї кризи відчувалися ще протягом близько 10 років. Одночасно зі скороченням виробництва почалося зростання інфляції - у 1980-х роках її рівень сягав 100 % на рік. У 1983 р пройшла грошова реформа (старе песо обмінювалося на нове в співвідношенні 10 000 до 1), у 1985 р. відбулася ще одна грошова реформа, і ще одна в 1993 р.
Індекс виробництва сільськогосподарської продукції (рівень 1986 р. = 100).
Склад експорту: зернові, фураж, машини, нафтопродукти, металопрокат.
Географія експорту: Бразилія - 31 %, США - 8 %, Чилі - 7 %, Китай - 3 %, Уругвай - 3 %.
Склад імпорту: машини і комплектуючі до них, телекомунікаційне устаткування, пластмаси, органічні хімікати.
Географія імпорту: Бразилія - 23 %, США - 20 %, Італія - 6 %, Німеччина - 5 %, Франція - 5 %. Зовнішня заборгованість у 1998 р. становила 133 млрд дол., у 1999 p. - 149 млрд дол.
Головні порти Аргентини: Буенос-Айрес, Баїя-Бланка, Коммодоро-Ріадавія, Уругвай, Ла-Плата, Мар-дель-Плата, Некочеа, Ріо-Гальєгос, Росаріо, Санта-Фе.
Грошова одиниця - песо. Курс песо жорстко прив'язаний до долара: один песо дорівнює одному долару США.

 
 

Цікаве

Загрузка...