WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Австралія - Реферат

Австралія - Реферат


Реферат на тему:
Австралія
План
1. Загальна характеристика.
2. Природні райони.
3. Населення.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Австралія (Australia, від лат. australis - південний) - материк у Південній півкулі, а також незалежна держава, офіційна назва якої - Австралійський Союз. До складу цієї держави, крім самого материка, входять острів Тасманія, а також Кокосові острови й острів Різдва в Індійському океані, острови Норфолк, Лорд-Хау й острови Коралового моря в Тихому океані, острови Херд і Мак-Доналд у приантарктичних водах. Материк омивається водами Тихого океану на сході, Індійського океану - на заході й півдні. Материк Австралія відділений Бассо-вою протокою завширшки 240 км від о. Тасманія на південному сході й Торресо-вою протокою завширшки 145 км від о. Нова Гвінея на північному сході. Австралія простягається на 3180 км із півночі на південь і на 4000 км зі сходу на захід, або від І0°4Г до 43°39' пд. ш. і від 113°9' до 153°39' сх. д. Це найменший материк: його загальна площа, включаючи о. Тасманію, складає 7686,85 тис. кв: км. Площа суші - 7617,93 тис. кв. км; площа рік і озер - 68 920 кв. км. Довжина берегової лінії - 36 700 км.
На півночі материка глибоко врізається в сушу затока Карпентарія, а на півдні - Велика Австралійська затока. Уздовж північно-східного узбережжя Австралії тягнеться Великий Бар'єрний риф. Австралія - найспекотніша частина суші Південної півкулі, у якій клімат приблизно на 2/3 пустельний і напівпустельний. Більша частина Австралії лежить у тропіках, північ - у субекваторіальних широтах, південний захід - у субтропіках. Середні температури липня - від 12 до 20 °С, січня - від 20 до 30 °С і більше. Кількість опадів зменшується зі сходу на захід від 1500 мм на рік до 300-250 мм і менше.
Хоча Австралійський материк - один із найдавніших у світі, він протягом тривалого часу був відчленований від інших масивів суші, тому там збереглося багато унікальних тварин, включаючи різних сумчастих (кенгуру і коала) і яйцекладних (качкодзьоб і єхидна). Імовірно, першопоселенці Австралії мігрували з півночі 40-60 тис. років тому. Європейці відкрили цей материк тільки на початку XVII ст. (це були голландські мореплавці). Англія оголосила його своєю колонією в 1770 р. Формування сучасної австралійської держави почалося з часу заснування першого англійського поселення в 1788 р. Корінні жителі (аборигени) у колоніальний період були переміщені в особливі райони - резервації, і їхня чисельність на сьогодні складає близько 375 тис. чоловік, або 2 % усього населення країни.
Австралія - індустріально-аграрна країна з високим рівнем розвитку ринкової економіки. Частка у валовому внутрішньому продукті (1991 - 1992, %): промисловість - 29,6, сільське, лісове господарство й рибальство - 3,2. Добувають залізну руду (115 млн т у 1991 p.), боксити, ільменіт, рутил, вісмут, свинець, цинк, нікель, уран, вольфрам, золото, срібло, кам'яне й буре вугілля, нафту, природний газ. Виробництво електроенергії - 157 млрд кВт/годин (за даними 1991 р.), за виробництвом електроенергії на душу населення Австралія займає одне з перших місць у світі. Розвиваються чорна і кольорова металургія, нафтопереробна й нафтохімічна промисловість. Найбільш розвинуті: машинобудування (електротехнічне й радіоелектронне, станко- і локомотивобудування, автомобілебудування), хімічна (виробництво сірчаної кислоти, суперфосфату, синтетичного каучуку, пластмас), харчова промисловість, продукція якої (м'ясо, борошно, молочні консерви, олія й ін.) іде головним чином на експорт.
Сільське господарство високотоварне. Панує велике землеволодіння. Близько 2/3 вартості сільськогосподарської продукції дає тваринництво. За поголів'ям овець (148 млн у 1991/92, переважно мериносові) і настрижу вовни (1,1 млн т у 1991/92) Австралія займає одне з провідних місць у світі. Оброблювані землі - близько 6 % території, луги й пасовища - 59 %, близько 1/2 ріллі під пшеницею (збір 15,7 млн т у 1991/92). Довжина залізниць 37,3 тис. км, автодоріг - 810 тис. км. Тоннаж морського торговельного флоту складає 3,8 млн т (1992). Основні порти: Сідней, Мельбурн, Фрімантл, Ньюкасл. Експортуються в основному сільськогосподарська продукція (вовна, пшениця, м'ясо, олія, сир) і мінеральна сировина (руди кольорових металів, кам'яне вугілля, залізна руда, боксити). Основні зовнішньоторговельні партнери: Японія, США, країни ЄЕС і Нова Зеландія.
В Австралії діє федеративна система управління. Загальнонаціональний уряд був створений у 1901 р. угодою про утворення федерації 6 штатів. Серед них - Новий Південний Уельс (площа 801,6 тис. кв. км; населення 6,3 млн чоловік), Вікторія (227,6 тис. кв. км і 4,6 млн чоловік), Квінсленд (1727,2 тис. кв. км і 3,4 млн чоловік), Південна Австралія (984 тис. кв. км і 1,5 млн чоловік), Західна Австралія (2525,5 тис. кв. км і 1,8 млн чоловік) і Тасманія (67,8 тис. кв. км і 0,5 млн чоловік). Є також дві території, які за конституцією знаходяться під юрисдикцією центрального уряду, але мають усі великі права самоврядування, наближаючись до рівня штатів. Це Північна територія (1346,2 тис. кв. км і 0,2 млн чоловік) і Австралійська столична територія (2,4 тис. кв. км і 0,3 млн чоловік), де знаходиться місто Канберра - столиця країни й резиденція уряду.
Виконавча влада належить королеві Великобританії, представлена генер п-губернатором. Законодавча влада - у двопалатного парламенту,, що складається із сенату (76 місць - по 12 представників від кожного з 6 штатів і по 2 від кожно* території) і палати представників (148 місць - не менше 5 представників від штату). Законодавча система ґрунтується на англійському загальному праві, визнає верховенство Міжнародного Верховного Суду, що має штаб-квартиру в Гаазі. Юридична влада представлена Верховним судом; верховний суддя і 6 інших суддів призначаються генерал-губернатором.
Державна мова - англійська, грошова одиниця - австралійський долар (100 центів).
ПРИРОДНІ РАЙОНИ
Вигляд ландшафтів Австралії в основному визначається великими монотонними рівнинами й плато, менш розповсюдженими хвилястими пагорбами й розчленованими столовими плато, а також багнистими долинами рік, що часто повністю пересихають. У результаті геологічного розвитку Австралія виявилася чітко розділеною на 3 нерівні фізико-географічні райони. Більше половини всієї площі материка займає Західне плато з рівною поверхнею, виробленого переважно в давніх гранітних і метаморфічних породах. Гори Східної Австралії, що охоплюють шосту

 
 

Цікаве

Загрузка...