WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Німеччина - Реферат

Німеччина - Реферат

населення, і в районі Кельна розкинулись "текстильні" міста і містечка. Здавна розвинута текстильна промисловість на південному заході у верхній течії Рейну та в Баварії.
6. Сільське господарство.
В Німеччині сільське господарство - високо розвинута галузь у ньому працює 4 % зайнятого населення. До 1990 року в ФРН переважали ферми з наділами до 20 га в НДР - державні господарства. Німеччина перетворилась у найбільшого в Європі сільськогосподарського виробника. Але власних потреб населення не задовольняє, тому Німеччина, поряд з Японією, є найбільшим у світі імпортером сільськогосподарської продукції. Імпортують кормове та продовольче зерно, олію, овочі, м'ясо, фрукти. Тваринництво дає 4/5 вартості сільськогосподарської продукції. Це м'ясо, тверді сири, масло, сметана. Із зернових культур висівають пшеницю, жито, ячмінь. Середня врожайність зернових - 53 ц. з гектара. Німеччина є великим виробником картоплі, цукрових буряків, овочів і винограду. Національною культурою став хміль. Головним сільськогосподарськими регіонами є південна окраїна. Північно німецької низовини від Мааса до Ельби, де поширені родючі ґрунти, річкові долини середньонімецьких гір, рівнини півдня країни. Природні умови для ведення сільського господарства сприятливі на більшій частині ФРН. Клімат ФРН перехідний від океанічного до континентального-помірно теплий. Зима порівняно м'яка, літо тепле, опадів досить. Майже скрізь можна вирощувати сільськогосподарські культури помірного поясу. Ґрунти здебільш ості середньої або низької родючості. Але в них вносять багато добрив. Головну роль відіграють зернові культури, а особливо пшениця і жито. Великі площі землі засівають ячменем і вівсом. Крім того ячмінь іде на приготування пива, а особливо в Баварії. Після зернових найбільше значення мають картопля і цукрові буряки. ФРН має велике поголів'я худоби, особливо свиней. Найбільші доходи дає молочне господарство потім - м'ясне; м'ясо-шерстне (розведення овець) має велике значення. Головні тваринницькі райони - Північнонімецька низовина. На південь лежить Рурський промисловий район, на схід Гамбург.
7. Транспорт, зовнішні та внутрішні перевезення.
У ФРН розвинуті всі види транспорту, але провідна роль у перевезенні пасажирів та вантажів належить автомобільному й залізничному транспорту. Вона забезпечує не тільки внутрішні перевезення, а й транзити, оскільки країна знаходиться в центрі Європи. Німеччина бере участь у створенні Європейської системи автострад і трансєвропейських швидкісних залізниць. Вантажо- і пасажироперевезення здійснюються залізницями, автошляхами і водними шляхом. На водний транспорт припадає 1/5 вантажоперевезень, що виділяє країну за цим показником в Європі. Найважливішу роль відіграє річкова система Рейну. Канал Рейн - Ведер дав вихід Руру до Північного моря а межах державної території. середньо німецький канал, перетинаючи територію з заходу на схід, сполучає річки півночі в єдину транспортну систему. Збудовані у 90-х роках канал Рейн-Майн-Дунай сполучає Північне і Чорне моря, утворюючи транєвропейську водну магістраль. З північного порту Кіль починається глибоководний Кільський канал, що за значенням поступається тільки Суецькому і Панамському. Паромні переправи сполучають Німеччину з Данією, Швецією, Фінляндією, Литвою. До другої світової війни найважливішим транспортним вузлом був Берлін, але за роки існування двох Німеччин він втратив свою роль. Основний транспортний коридор проходить по осі Рейну. Є локальні транспортні вузли. Найбільші - Гамбург, Лейпциг, Мюнхен, Госток та інші. Найбільший повітряний вузол - Франкфурт-на-Майні. В країні зареєстровано майже 40 млн. легкових, 2 млн. вантажних автомобілів. Країна вкрита густою мережею швидкісних автомагістралей високого класу. ФРН має потужний морський флот, який обслуговує частину зовнішньої торгівлі.
8. Експорт імпорт.
Територія колишньої НДР тривалий час була інтегрована з соціалістичним країнами, тому тут тільки формуються зовнішньоекономічні зв'язки, орієнтовані на світовий ринок. Частка ФРН у світовому імпорті - 9 %, в експорті - 11 %. Країна значною мірою залежить від імпорту сировини, напівфабрикатів і деяких видів промислових товарів. Близько ? зовнішньоторговельних операцій припадає на економічно розвинуті країни, особливо країни - ЄС (половина всіх торговельних обмінів) та США. Останніми роками розширюються зв'язки з постсоціалістичними країнами. Центральної Європи. У країни, що розвивається, Німеччина постачає машини та обладнання, а одержує звідти сировину та напівфабрикати. Значне місце у зовнішніх зв'язках Німеччини посідає діяльність на ринку капіталу, причому серед інвестицій переважають капіталовкладення в економічно-розвинуті західноєвропейські країни і США. До самої Німеччини традиційно інвестують капітал США (до 30 % всіх іноземних інвестицій). Близько 20-25 % промислової продукції країни виробляється на підприємствах з участю іноземного капіталу. На території країни можна виділити такі економічні райони: Північна Німеччина, Північний Рейн - Вестфалія, При рейнський південний захід, Баварія, Південь Східної Німеччини та Бранденбург з Берліном. Північна Німеччина (земля Нижня Саксонія, Шизвіг-Гальштейн, Мекленбург-Передня Померанія, Гамбург - та Бремен) займає велику площу, входить до моря, в господарському відношенню має розвинуті аграрні та торгово-транспорті функції.
9. Головні міста.
З 3 жовтня 1990 року в Німеччині існують 16 земель.
1. Баварія - з столицею Мюнхен
2. Баден - Вюртемберг - Штутгарт
3. Заарлянд - Заарбрюкен
4. Райнлянд - Фальц - Майну
5. Захсен - Дрезден
6. Тюрінген - Ерфурт
7. Гессен - Вісбаден
8. Північний Райн - Вестфален - Дюсендорф
9. Берлін - Берлін
10. Бранденбург - Потсдам
11. Зажен -Ангальт - Магдебург
12. Ніідерзахсен - Ганновер
13. Бремен - Бремен
14. Мекленбург - Форпомен - Шверін
15. Гамбург - Гамбург
16. Шлезвіг - Гольштейн - Кіль
Кожна земля має свою столицю (головне місто) свій парламент. Всі землі разом утворюють країну Німеччину, в якій столицею є Берлін. Також провідними і великими містами Німеччини є: Кооль, Франкфурт на Майні, Одере, Дортмунд, Ольденбург, Росток та інші. Баварія - найбільша за площею земля Німеччини, посідає третє місце в країні за промисловим та сільськогосподарським потенціалом. Вирощують пшеницю, хміль, ячмінь. Розвинуте пивоваріння. Промисловість представлена новітніми галузями передусім електротехнічною та автомобілебудуванням.
10. Усе цікаве.
Німеччина складається з 16 земель Шлезвіг - Гольштайн - одна із них і я хочу про неї розказати. Столицею цієї землі є місто Любек, ще його називають "Varzipanstadt" (місто марципанів). Марципани - це шоколад, цукерки. І в цьому місці виготовляють кондитерські фабрики такий шоколад, який є на світовому ринку з іншим шоколадом. Любек можна порівняти з нашим Львовом (шоколад "Світоч"), якого німці називають (Zemberg) - це Львів. Любек - місто курорт на Північному морі. Любек - це старовинне місто і має багато архітектурних пам'яток, літературних, культурних. Наприклад: церква Святої Марії, церква святого Лоренцо, церква Святого Петра, музей "Будденброкхаус", життя і творчість Томаса і Генріха Манна, музей ляльок і театр маріонето, багато гідропарків, аквапарк Любка (басейн). Також для розважання туристів в Зіркедорфі розташований біля моря Hansa-Pask. Це найкращий атракціон-парк в Німеччині. Це місто-екскурсія, і щоб побути тут, потрібен цілий день, щоб принаймі побачити всі каруселі. Тут багато різних качелів, гірок, водяні гірки, кімната страху і сміху та багато цікавого, яке неможливо передати словами. Також для дітей є Panasama Park - це звичайний луна-парк. Дуже цікавим в місті є морський центр. Тут можна побачити всі види морських рибок (від найменшої до акули). Заходячи в цей морський центр навколо тебе самі риби. Варто звернути увагу на міст який сполучається з островом Феморн. Звідси легко добратися в Данію. Також острів Феморн є великим портовим центром. В Путгартені - великий порт з промисловими кораблями. Також в цій місцевості є багато замків, які перетворилися у музеї з кафе. Weibenhaus, Кіс мар та інші.

 
 

Цікаве

Загрузка...