WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Німеччина - Реферат

Німеччина - Реферат


Реферат на тему:
Німеччина
Площа - 356 тис. км.2
Населення - 81,3 млн. чол.
Столиця - Берлін.
Німеччина
Регіональна географі світу
План
Вивчення регіону чи окремої держави:
1. Економіко-географічне положення, анкетні дані.
2. Природні умови і ресурси.
3. Населення і трудові ресурси.
4. Загальна характеристика господарства.
5. Промисловість:
а) провідні галузі;
б) головна продукція;
в) галузі спеціалізації;
г) основні центри.
6. Сільське господарство:
а) форми господарювання;
б) сільськогосподарські зони;
в) галузі спеціалізації.
7. Транспорт, зовнішні та внутрішні перевезення.
8. Експорт і імпорт.
9. Головні міста.
10. Усе цікаве.
Гаврилків Василя Дмитровича.
1. Економіко-географічне положення, анкетні дані.
Німеччина розташована в центрі Західної Європи. Вона межує з такими країнами. З Північу її омивають північне і Балтійське моря. З Півдня межує - з Швецією і Австрією. Із Заходу - Нідерландами, Бельгією, Францією, Люксембургом. На Сході межує з Польщею і Чехією. Німеччина поділена на 16 земель. З економічної точки зору Німеччина одна з найрозвинутіших країн світу і є дуже багатою.
Вигідно для Німеччини це:
1. На узбережжі країни - це курортні міста.
2. Торгівля (через суходол з сусідніми країнами).
3. Великі порти з промисловими кораблями.
Столицею Німеччини є Берлін 3,5 млн. осіб (1997р.).
Площа становить - 3570 тисяч км2.
Населення: 83,0 млн. осіб (2001р.)
Офіційна мова: - Німецька.
Релігія: християнство (протестантська, римо-католицька).
Форма правління: федеративна республіка.
Грошова одиниця: - Німецька марка.
Основна продукція: - машинобудування, транспортне обладнання, хімікалії, офісне обладнання.
Прапор:
2. Природні умови і ресурси.
Німеччина розташована в зоні де немає екстремальної температури. В літку тут не є дуже жарко, в зимку не дуже холодно. Природа (ландшафт) Німеччини дуже різноманітний. На півночі Німеччини розташовані 2 моря: Північне і Балтійське. В центрі Німеччини розташовані центральні гори, рівнини, ліси такі, як Гарц, Чорний ліс, Тюрінгський ліс та Ерцибірге. Найвища гора Гарцу називається Брокен (1.142 м.). положення Німеччини в центрі Європи визначає основні її клімати - помірно, перехідно-типово-морського та континентального при русі з півночі на захід де великий вплив Атлантики на Пд.-Сх.
Німеччина має значні запаси кам'яного вугілля - це Рурський та Саарський басейни, а також є буре вугілля. Рурський басейн посідає І-ше місце в західній Європі. Добувають в Німеччині великі запаси калійних солей. За особливостями рельєфу країну можна поділити на три частини: Північнонімецьку низовину, Середньонімецькі гори, підвищену Південну Німеччину.
На відміні від багатьох західноєвропейських країн у Німеччині густа річкова мережа. Найбільшу протяжність мають річки: Рейн, Дунай та Ельба. Лісові масиви в Німеччині займають ? території країни.
3. Населення і трудові ресурси.
Населення Німеччини становить 83.0 млн. осіб (2001 р.). на кордонах з Нідерландами і Данією проживають кілька тисяч голландців. На сході - близько 100 тис. лужицьких сербів. Майже 5 мільйонів становлять емігранти з Туреччини та східної Європи. Південні регіони країни заселені католиками, а північні протестантами. Середня густота населення становить 220 чоловік на 1км2. Міських жителів понад 85%. У країні налічується 15 великих міст з населенням понад 500 тисяч чоловік. У столиці Німеччині Берліні проживає 3,5 млн. чоловік. Гамбурзі - 1,6 млн., Мюнхені - 1,2 млн. кількість населення в агломерації Руру становить понад 10 млн. чоловік.
Головним промисловим центром країни є найбільша в Європі Рурська агломерація. А основним фінансовим центром є Франкфурт на Майні головним політичними центрами є - Бон і Берлін. Міста Німеччини здебільшого дуже довгі: ті, що знаходяться на захід від Дунаю і Рейну, мають понад 2000 років, інші - близько 1000 років. Багато з них колись були столицями князівств, тому мають довгі історичні та культурні пам'ятки. Особливо вирізняються Кельн, Мюнхен, Штутгарт - у західній Дрезден, Потсдам - у східній частинах країни.
Частка зайнятих у промисловості і будівництві (45 % економічно активного населення) значно вища порівняно з іншими західноєвропейськими країнами. Крім того, багато людей працює у науково-дослідній сфері, на транспорт, в сфері послуг.
4. Загальна характеристика господарства.
Країна має потужний промисловий потенціал, але позиції у сфері новітніх технологій слабші від інших країн "великої сімки". Частка не виробничої сфери становить (60 % працюючих). Розмір експорту становить 20 %. В експорті переважно переважають машини, та хімічні продукти, в імпорті промислові вироби. Головні торгівельні партнери країни - ЄС, США, Росія. А також економічним партнером є Україна. Німеччина має розвинену електроенергетику. Серед галузей обробної промисловості найбільш розвинені машинобудування та хімія.
Металургійне виробництво зосереджено переважно в Рурі 30% його продукції йде на експорт. Такі промисловості як машинобудування, суднобудування посідаю третє місце в світі. Потрібність населення в продовольстві приблизно на 90 % покривають за рахунок власного продовольства. Серед експортних товарів є: автомобілі, станки, хімікати, вироби із сталі, побутова техніка. В Німеччині широко розвинені залізні дороги 16000 км. Спільна протяжність автодорог - 220793 км (10743 км -- автостради). Внутрішні водні шляхи - 6.748 км. Морські порти - Гамбург, Вас мар, Киль, Любек, Росток. Обличчя Німеччини в світі визначає промисловість.
5. Промисловість.
Паливно-енергетична промисловість країни раніше спиралася на кам'яне вугілля, а тепер орієнтується на імпортну нафту. На території Німеччини багато нафто - й газопроводів. Виробництво електроенергії здійснюється на ТЕС і АЕС. Чорна металургія базується в основному на власній, а також імпортній сировині. Кольорова металургія майже повністю споживає довізні руди. Машинобудування країни займає перше місце за кількістю зайнятих та часткою в експорті продукції (50 %). Розвинуте як важке метало містке, машинобудування, так і наукомістке, що базується на наукових досягненнях. Особливо великого розвитку набула автомобільна промисловість. Всесвітньо відомі марки "Фольксваген" та "Мерседес" виробляються саме у ФРН.
Серед галузей обробної промисловості найбільш розвинуті машинобудування та хімія. Структура промислової продукції складається 1/3 продукції промислового призначення, на 1/3 машин і на 1/3 товарів широкого вжитку. Металургійне виробництво зосереджено переважно а Рурі. 30 % його продукції йде на експорт. ФРН має найбільш і в цілому найкращі щодо якості запаси кам'яного вугілля в зарубіжній Європі. Близько 9/10 його покладів і понад 4/5 видобутку припадає на рурський басейн, який замає невелику територію по річці Руру, правій притоці Рейну. Іншіважливі кам'яновугільні басейни - Саарський і Аженський. Німеччина має великі поклади (понад 60 млрд. т.) бурого вугілля в районі Кельна. У Рурському басейні - головному районі чорної металургії - виплавляється понад 4/5 металу. Решту металу виробляють на заводах Саарського басейну. З галузей кольорової металургії виділяється за своїм значенням алюмінієва. Алюмінієві заводи розміщені коло теплових електростанцій у Рурі біля Кельна. Високий рівень має хімічні промисловість. Вона використовує великі запаси сировини, які є в країні (вугілля, калійні солі, сірчасті руди, нафту, природний газ). Хімічна індустрія виробляє силу-силенну різних видів продукції - від кислот і добрив до пластмас, синтетичного пального і найрізноманітніших лікувальних засобів. Найбільший район хімічної індустрії - Рур. А також великим центром хімічної промисловості є Кельн.
Легка і харчова промисловість поступається за своїм значенням перед галузями важкої промисловості. ФРН імпортує багато сировини для легкої промисловості, особливо для текстильної, найбільшої з її галузей. Більша частина текстильних підприємств зосереджена на заході країни. Широким кільцем навколо Руру, орієнтуючись на збут продукції серед його великого

 
 

Цікаве

Загрузка...