WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Якість та безпека продукції тваринництва - Реферат

Якість та безпека продукції тваринництва - Реферат

бактерій групи кишкової палички. У разі необхідності на фермі обладнують санітарно-забійний пункт відповідно до ветеринарно-санітарних вимог.
Транспорт, яким худобу перевозять на забій, дезінфікують після кожного рейсу незалежно від того, чи проводили його санітарну обробку на м'ясокомбінаті. З цією метою після перевезення здорової худоби на забій використовують 2%-й розчин формальдегіду або 2%-й гарячий розчин гідроксиду чи розчин гіпохлору з вмістом 2%-го активного хлору. Витрати дезрозчину - 1 л на 1 м2, експозиція - однагодина.
Спецодяг робітників перуть і дезінфікують у господарстві за графіком. Так, спецодяг працівників санітарно-забійного пункту та підмінних робітників перуть та дезінфікують щоденно, або в строки, згідно з графіком заміни. Взуття дезінфікують кожного разу при вході та виході з виробничих приміщень. Для цього на всю ширину проходу обладнують дезінфікуючі ванни та дезкилимки завдовжки 1,5 м, які на глибину 8-10 см заповнюють дезінфікуючим розчином. З цією метою використовують 2%-й розчин гідроксиду, розчин хлорного вапна або розчин гіпохлору з вмістом 2%-го активного хлору. При розташуванні дезінфікуючої ванни в тамбурі її можна заповнювати 2%-м розчином формальдегіду.
Ветеринарна санітарія виробництва свинини.
Продуктивність свиней і якість продукції свинарства залежить від генетичних особливостей, рівня й повноцінності годівлі, а також значною мірою від умов утримання, мікроклімату приміщень, в яких вони знаходяться, дотримання санітарних вимог. Зараз в основному застосовують дві системи утримання свиней - безвигульну та вигульну.
Особливість вигульної системи полягає в тому, що тварини, яких утримують у групових або індивідуальних станках, мають вільний доступ на вигульні майданчики, обладнані поруч.
Безвигульна система дає можливість механізувати й автоматизувати технологічні операції, раціонально використовувати виробничі площі, скоротити затрати праці. Проте практика свідчить, що молодняк свиней, який забезпечують моціоном, значно краще росте і розвивається, від нього одержують якіснішу продукцію.
В індивідуальних станках утримують кнурів, свиноматок перед опоросом і підсисних із поросятами. Поросних свиноматок, підсвинків та інших свиней утримують у групових станках. Висота станків для утримання кнурів повинна становити 1,4, для іншого поголів'я - 1 м. В індивідуальних станках свиноматкам з поросятами відгороджують місце для підгодівлі поросят і організовують обігрівання їх у холодний період (табл. 18.7).
Для ефективної відгодівлі мають значення також розміри годівниць та фронт годівлі свиней (табл. 18.8). Автонапувалки встановлюють на висоті: для кнурів - 80 см, свиноматок - 75, поросят - 40, ремонтного і відгодівельного молодняку на двох рівнях - 45 і 65 см.
При вигульній системі утримання свиней обладнують вигульні майданчики з твердим покриттям із розрахунку: для кнурів - 10 м2, поросних свиноматок - 5, підсисних з поросятами - 10, ремонтного молодняку - 1,5 м2 на одну голову. На вигульних майданчиках встановлюють навіси для укриття тварин у спеку.
18.7. Норми площі приміщення основного призначення для свиней різного віку залежно від способу утримання
Територія, на якій розташована свиноферма, має бути благополучною стосовно інфекційних захворювань тварин. Забороняється будувати свинарники і об'єкти ветеринарної медицини на місцях колишніх скотомогильників, шкірсировинних підприємств, кролеферм. Відповідно до санітарних норм відстань від свиноферми до найближчого населеного пункту має бути не менше 500 м, до ферм великої рогатої худоби - 150, звірівницької та кролівницької - 1500, птахівницької ферми - 200, птахівницької фабрики - 1000, до залізничних та автомобільних доріг загальнодержавного значення першої і другої категорій - 300, біотермічної ями або заводу з виготовлення м'ясо-кісткового борошна для утилізації трупів тварин - 2000, до міст, промислових підприємств та зон відпочинку населення - 5000 м.
18.8. Розміри годівниць і фронт годівлі свиней
Головним принципом при виробництві свинини є епізоотичне благополуччя свиноферми та навколишнього середовища. Профілактика епізоотії, гігієна утримання, відтворення - найважливіші складові технологічного процесу. Експлуатація свиноферм передбачає дезінфекцію приміщень. У передпусковий період з метою дезінфекції приміщення зрошують 2%-ним гарячим (60-70°С) розчином гідроксиду, розчином гіпохлору, який містить 2% активного хлору, а також 2%-ним розчином формальдегіду. Норми витрат розчинів - 1 л/м2, експозиція - 3 год. У закритих приміщеннях для дезінфекції використовують аерозолів формаліну, який містить 38-40 % формальдегіду. Його застосовують із розрахунку 20 мл/м приміщення, експозиція його обробки - 24 год. Перед аерозольною дезінфекцією приміщення герметизують. Температура повітря в ньому повинна бути при цьому не нижчою 15°С, вологість - не менше 60%. Якщо відносна вологість нижча за 60%, у приміщенні розбризкують воду з розрахунку 10 20 мл/м3.
У приміщеннях для утримання холостих і поросних свиноматок станки дезінфікують кожного разу після звільнення від тварин; станки для кнурів - один раз на місяць у санітарний день і кожного разу після їх вибракування. У приміщеннях для утримання кнурів, холостих і поросних свиноматок дезінфекцію проводять методом зрошення. При цьому використовують 4%-ний гарячий розчин гідрокису, 6%-ний гарячий розчин демпу, 2%-ний розчин хлораміну, розчин гіпохлору, що містить 3% активного хлору. Норма витрат розчинів - 0,5 л/м2, експозиція - 1 год.
Звільнені від тварин бокси для опоросу, секції для дорощування поросят і відгодівлі свиней дезінфікують аерозольним або вологим методами. В останньому випадку застосовують розчин гіпохлору, що містить 3% активного хлору, а також 4%-ний гарячий розчин гарячого натрію, 6%-ний гарячий розчин демпа, 6%-й розчин формальдегіду. Для знезараження гнійних каналів використовують 8%-й розчин формальдегіду. Розчини формальдегіду та гіпохлору застосовують у вигляді аеросуспензії (краплями по 3 мл і більше) з розрахунку 200 мл/м3, експозиція - 4 год.; розчини їдкого натрію і демпа - методом зрошення з розрахунку 1 л/м2, експозиція - 1 год.
Щоб продезінфікувати приміщення для забою тварин, холодильні камери, санітарно-забійний пункт та обладнання, використовують 2%-ний гарячий розчин їдкого натрію, 4%-ний гарячий розчин кампоциду, освітлений розчин хлорного вапна або розчину гіпохлору з вмістом 2% активного хлору, 0,5%-ний розчин трихлорізоціанурової кислоти. Витрати розчину - 1 л/м2, експозиція - 1 год. При в'їзді на ферму обладнують дезванну або дезбар'єр, які повині бути постійно заправлені відповідними дезінфікуючими розчинами.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...