WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Технологія виробництва високоякісного насіння сільськогосподарських культур. Державний контроль у сільськогосподарському насінництві - Реферат

Технологія виробництва високоякісного насіння сільськогосподарських культур. Державний контроль у сільськогосподарському насінництві - Реферат

насіння в шахтних зерносушарках.
Якщо вологість насіння озимих культур не перевищує 16, а ярих - 15%, можна приступати до вторинної очистки і доведення його до посівних кондицій. В разі невисокої вологості навколишнього повітря ефективним може бути активне вентилювання (без підігріву) насіннєвої маси в сушарках чи буртах.
Очистка насіння проводиться на наявних у господарстві очисних агрегатах. Останні регулюються з урахуванням даних лабораторного аналізу про якість очищення та забезпечення максимального виходу повноцінного насіння. В процесі очистки якість контролюється візуально і лабораторно.
Зберігання насіння.
Цей завершальний етап технологічного процесу повинен забезпечувати збереження життєздатності й сили росту насіння, запобігати засміченню і розповсюдженню хвороб та шкідників. Погіршення якості насіння під час зберігання відбувається від самозігрівання, розвитку комах, кліщів, мікроорганізмів тощо. Уникнути негативного впливу вказаних явищ можна за правильної підготовки насіння, раціонального розміщення його у сховищах, підтримання оптимального режиму зберігання.
7.З. Режим сушки в стаціонарних сушарках
До закладки на зберігання допускається насіння, доведене за показниками вологості та наявностідомішок до стандартного рівня. Розміщення партій насіння проводять з урахуванням сортових та посівних якостей. Репродуктивне насіння можна зберігати насипом. Висота насипу для зернових і зернобобових культур не повинна перевищувати 2 м (при активній вентиляції - до 3 м), олійних - їм. Засік не досипають на 15-20 см до стіни. Елітне та насіння вищих репродукцій слід затарювати в мішки. Штабелюють на дерев'яних піддонах етикетками назовні. Відстань мішків від підлоги повинна становити не менше 15 см, від стін сховища та між штабелями - 70 см, технологічні проходи між партіями насіння - 1,5 м. Гранична кількість рядів мішків (у висоту) в штабелі при зберіганні у холодний період року складає: для пшениці, жита, ячменю, вівса, гречки, гороху, вики, кукурудзи - 8, проса - 6, ріпаку і сої - 5; льону довгунця - 12, люцерни, конюшини, тимофіївки - 5.
Державний контроль у сільськогосподарському насінництві
У системі сільськогосподарського насінництва важливою ланкою є державний контроль за дотриманням суб'єктами насінництва вимог законодавства України та інших нормативних актів. Такий контроль у межах повноважень, визначених законодавством України, здійснюють Українська державна насіннєва інспекція, Державна насіннєва інспекція Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, міжрайонні державні насіннєві інспекції, а також головні державні інспектори з насінництва - начальники інспекцій та державні інспектори з насінництва - головні та провідні спеціалісти інспекцій.
Відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" (2002) головні та рядові державні інспектори з насінництва, здійснюючи контроль за дотриманням вимог цього Закону та інших нормативних актів насінництва, мають право: контролювати дотримання суб'єктами насінництва незалежно від форм власності методичних і технологічних вимог; давати обов'язкові для виконання суб'єктами насінництва вказівки щодо усунення порушень у порядку ведення насінництва та визначати термін усунення виявлених порушень; безперешкодного доступу в будь-яке місце вирощування, обробки та зберігання насіння; знайомитися з документацією з насінництва, відкривати будь-яку упаковку насіння для відбирання контрольних проб; накладати на винних осіб адміністративні стягнення за порушення вимог Закону "Про насіння..." та інших нормативних актів насінництва; призупиняти або забороняти реалізацію будь-якого насіння, якщо під час перевірки виявлено невідповідність показників його якості нормативним документам; порушувати клопотання про позбавлення права на виробництво та реалізацію насіння у разі систематичного порушення Закону "Про насіння...", інших нормативних актів чи документів у насінництві; виконувати інші дії, встановлені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики.
Цим же Законом визначено обов'язки виробників насіння. Зокрема: укладати ліцензійні договори на використання сортів рослин з їх власниками відповідно до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" (2002); вирощувати насіння в обсягах, визначених договорами; створювати страхові насіннєві фонди у необхідних обсягах; дотримуватись технологічних і методичних вимог насінництва щодо збереження сортової чистоти, біологічних і урожайних властивостей сорту та посівних якостей насіння; гарантувати відповідність насіння, що підлягає реалізації, сортовій чистоті й посівним якостям, зазначеним у сертифікаті на насіння; своєчасно здавати проби насіння для контролю якості до лабораторій Української державної насіннєвої інспекції; зберігати дублікати проб насіння протягом терміну дії документа, який засвідчує якість насіння; вести по кожному сорту насінницьку документацію за встановленими формами і зберігати її протягом трьох років; додержуватись встановленого порядку маркування і затарювання насіння, що підлягає реалізації; відшкодовувати матеріальні збитки споживачу за реалізацію йому некондиційного насіння.
Посадові особи суб'єктів насінництва усіх форм власності, реалізатори насіння у період проведення контрольних заходів зобов'язані сприяти інспекторам у виконанні їхніх функцій. Виробники насіння сільськогосподарських рослин мають й інші обов'язки, передбачені Законом України "Про насіння..." та нормативними актами насінництва.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...