WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Сертифікація сільськогосподарської продукції - Реферат

Сертифікація сільськогосподарської продукції - Реферат

елеватора. Оформляється складська довідка на бланку елеватора або ХПП за довільною формою.
2. Сертифікат якості (форма № 3) оформляє державний районний хлібний інспектор при наявності: а)експортного контракту; б) угоди про надання послуг між власником зерна та Державною обласною хлібною інспекцією.
Оскільки документ оформляється на конкретну партію зерна, то при оформленні сертифіката якості і будь-якого нижче наведеного сертифіката, в обов'язковому порядку повинні бути представлені оформлені залізничні накладні на кожний вагон із зазначеним номером вагону та масою завантаженого зерна.
Аналіз зерна і оформлення документів проводиться на елеваторі або ХПП при завантаженні зерна обов'язково в присутності Державного районного хлібного інспектора. Сертифікат оформляється на кожну партію завантаженого зерна і вкладається в кожен вагон.
3. Фітосанітарний сертифікат оформляє державний районний інспектор з карантину рослин при наявності проб зерна вказаного у контракті (1-2 кг у мішкотарі) та офіційного листа ветеринарної служби країни-імпортера із зазначенням вимог фітосанітарії, радіології та карантину рослин. Аналіз проводиться протягом 1-2 днів. Сертифікат оформлюється на кожен завантажений вагон.
4. Карантинний сертифікат оформляється державним районним інспектором з карантину рослин при наявності фітосанітарного сертифікату. Сертифікат оформляється при необхідності на вимогу країни-імпортера на кожний завантажений вагон.
5. Радіологічний сертифікат (протокол дослідження радіаційної безпеки продукції) оформляють лабораторії радіометрії та спектрометрії обласних державних центрів стандартизації, метрології і сертифікації або інші уповноважені лабораторії. Радіологічний сертифікат оформляється при наявності офіційного листа ветеринарної служби країни-імпортера із зазначенням вимог фітосанітарії, карантину рослин та радіології.
Аналіз проб, вказаного у контракті зерна (1-2 кг у мішкотарі) проводиться протягом 1-2 днів. Сертифікат оформлюється на всю партію зерна згідно контракту. Копія сертифікату вкладається в кожний вагон.
6. Ветеринарне свідоцтво (форма № 2) оформляє районний державний ветеринарний лікар.
Ветеринарне свідоцтво оформляється при наявності вище названих документів: посвідчення якості елеватора або сертифікат якості Державної хлібної інспекції; фітосанітарного, карантинного та радіологічного сертифікатів та офіційного листа ветеринарної служби країни-імпортера. Оформлюється на підставі заяви власника зерна і затверджується Головним лікарем обласного управління ветеринарної медицини після узгодження по телефону з Департаментом ветеринарної медицини України.
7. Ветеринарний сертифікат оформляє Головне управління ветеринарної медицини на залізничному транспорті та кордоні, яке знаходиться в обласному центрі чи в одному з районних центрів. Ветеринарний сертифікат оформляється при наявності ветеринарного свідоцтва та вище наведених сертифікатів. Сертифікат оформлюється на кожний завантажений вагон і дійсний протягом 10 днів.
8. Сертифікат відповідності або сертифікат походження оформляє обласне або регіональне відділення Торгово-промислової палати України Міністерства зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі. Сертифікат оформляється при наявності: а)заяви експортера на проведення експертизи походження зерна згідно контракту; б) експортного контракту; в) копії установчих документів власника зерна (експортера); г) посвідчення якості елеватора чи ХПП або сертифіката якості Державної хлібної інспекції; д) складської довідки; є) довідки банку експортера про надходження коштів в Україну згідно експортного контракту; ж) рахунка-фактури на бланку організації-експортера із зазначенням усіх необхідних даних стосовно умов експортного контракту. Сертифікат оформляється на кожний завантажений вагон і вкладається у кожний вагон.
7. Сертифікація сільськогосподарської продукції, що імпортується
Згідно із Законом України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" продукція, яка ввозиться на митну територію України, підлягає обов'язковій сертифікації й санітарно-епідеміологічному, радіологічному, карантинному, фітосанітарному та ветеринарному контролю.
Продукція, яка ввозиться й реалізується на території України, згідно Закону України "Про підтвердження відповідності", повинна відповідати вимогам норм і стандартів за показниками безпеки, чинних в Україні.
Відповідність продукції цим нормам підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, який видає уповноважений орган сертифікації, акредитований в системі УкрСЕПРО. Визнанню підлягають сертифікати і протоколи випробувань продукції, видані уповноваженим органом країни-імпортера при умові:
" із національним органом сертифікації країни-імпортера і Україною укладена двостороння угода про взаємне визнання результатів робіт з сертифікації;
" іноземний сертифікат, виданий у державній системі сертифікації країни-імпортера, і продукція виготовлена в цій країні;
" продукція може бути ідентифікована за супровідними документами (маркування, етикетки, яка виготовлена за міжнародними, міждержавними чи національними стандартами чи іншими НД, які чинні в Україні;
" номенклатура всіх обов'язкових вимог до продукції та їхні норми відповідають чинним в Україні.
При дотриманні всіх наведених вимог на іноземний сертифікат Орган сертифікації видає свідоцтво про визнання, яке реєструється у Реєстрі Системи. У випадку невиконання хоча б однієї з вищенаведених умов продукція повинна пройти сертифікацію в системі УкрСЕПРО. Імпортер продукції або його резидент в Україні подає в Орган сертифікації:
" заяву із зазначенням виробника продукції й країни походження;
" сертифікат відповідності або його копію, результати випробування;
" НД на продукцію і процедуру сертифікації (при наявності);
" звіт про обстеження виробництва (при наявності);
" проби продукції;
" товаросупровідну та іншу документацію.
Орган сертифікації розглядає документи, проводить аналіз і експертизу, приймає рішення про повне чи часткове визнання результатів іноземної сертифікації.
Про повне визнання іноземного сертифіката, без додаткових процедур сертифікації, може бути прийняте рішення, якщо дані про цю продукцію внесені раніше до Реєстру Системи УкрСЕПРО, то Орган сертифікації видає свідоцтво про визнання і реєструє уРеєстрі Системи.
При незначних розходженнях в оцінці якості продукції приймається рішення про часткове визнання результатів сертифікації, при цьому проводяться додаткові процедури по сертифікації і при позитивних результатах Орган сертифікації оформляє сертифікат відповідності і заносить до Реєстру Системи. У випадку значних розбіжностей в оцінці продукції відносно показників безпеки Орган сертифікації приймає рішення про проведення сертифікації в повному об'ємі. При позитивних результатах випробувань оформляється сертифікат відповідності, який реєструється у Реєстрі Системи.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...