WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Овочівництво закритого ґрунту - Реферат

Овочівництво закритого ґрунту - Реферат

доріжки. Полив розсади проводять обприскуванням або безпосередньо в горщечках, не допускаючи її перезволоження. В день висаджування на постійне місце вимикають лампи досвічування, вибраковують рослини з супротивним розташуванням листків, виродливі, мозаїчні та рослини, що відстають у рості; а також проводять полив.
Розсаду, яку вирощують в торфових горщиках, як правило, не підживлюють, оскільки в них достатній запас поживних речовин. Натомість при використанні пластикових горщиків з насипним ґрунтом проводять 1-2 підживлення азотними добривами - 20-30 г на одну рослину. За добу до висаджування застосовують "стартове" підживлення розчином добрив (г на 10 л води): аміачної (кальцієвої) селітри - 10, суперфосфату (водної витяжки) - 40, сульфату калію - 30, з розрахунку 1 л розчину на 1м2.
Вирощування розсади перцю аналогічне вирощуванню помідорів і баклажанів. Його молоді рослини можуть сильно пошкоджуватися мишами, тому серед пігулок або касет розкладають отруєні приманки. Підбирають касети відповідно до системи "Super-Sidling" для вирощування сіянців помідорів, солодкого перцю, баклажана - 100 чарунок білого кольору на 1м2. Протягом розсадного періоду температуру повітря підтримують на рівні 23-25°С в сонячні дні, 20-22°С в похмурі, та 18-19°С вночі, субстрату - 23-25°С. В цей період вологість повітря має становити 60-65%, адже це покращує якість розсади. Полив проводять тонко дисперсійним обприскуванням, не допускаючи перезволоження рослин.
2.Технологія вирощування огірків
У Центральній та Західній Європі найбільшим попитом користуються довгоплідні огірки з довжиною плодів 30-60 см і діаметром 4-6 см, в той час як в Україні, Росії, США - короткоплідні - завдовжки 20-25 см і діаметром 5-8 см. Партенокарпічні гібриди огірків мають потовщену і більш грубу оболонку, через що поступаються за смаковими якостями бджолозапильним, проте у них є ряд переваг: вони більш продуктивні, їх плоди не гіркі, вони не жовтіють і довше зберігаються, менш вимогливі до освітлення та температури, не потребують запилення бджолами.
На рослинах огірка, як правило, спочатку з'являються чоловічі квітки, в пазухах листків головного стебла, а потім - жіночі, на бічних пагонах і у верхній частині головного стебла. У скоростиглих сортів жіночі квітки формуються раніше і в більшій кількості, ніж у середньо- та пізньостиглих, але також після з'явлення чоловічих. Зрідка спостерігається одночасне їх з'явлення (сорти - Муромський, Алтайський ранній та ін.) або жіночі формуються раніше, на головному стеблі (деякі китайські та нідерландські гібриди).
Крім сортових особливостей та умов вирощування прискорюють з'явлення жіночих квіток та їх кількість такі фактори: якість насіння (застосування 2-3-річного або 1-річного, витриманого 2-3 години за температури 50-60°С), впливання на нього, але вже не на сухе, а набубнявіле, низькими температурами (мінус 2-3°С) протягом 2-3 діб; раніше плодоносять рослини, що вирощуються з насіння, отриманого з плодів, які виросли на пагонах 2 і 3 порядків гілкування, а також сформованого в середній частині плоду. Незалежно від цього посівні якості насіння підвищують відбором за питомою вагою в 3-5%-му розчині кухонної солі або аміачної селітри, а також розчинах мікроелементів; замочування насіння в 0,01% розчині метиленової синьки стимулює з'явлення жіночих квіток; гетерозисне насіння формує більш ранній врожай; зниження температури повітря вночі сприяє утворенню жіночих квіток.
Висаджуючи розсаду на постійне місце, слід відбирати здорові рослини, вибраковуючи неповноцінні та з ознаками хвороб. Для партенокарпічних гібридів відбирають розсаду з такими показниками: вік - 30 днів, висота - 25-30 см, довжина підсім'ядольного коліна - не більше 5 см, кількість листків (справжніх) - 5-6, площа листкової поверхні - 6-7 дм2, суха маса - 2,5 г (сира надземної частини - 36-40 г). Для бджолозапильних сортів і гібридів показники якості розсади такі: висота - 20-25 см, кількість справжніх листків - 5-6, вік - 30-35 днів. Розсаду запилювачів висаджують на 5-6 днів раніше за основну, щоб до початку цвітіння жіночих квіток основного сорту була достатня забезпеченість пилком. Оптимальні терміни висаджування розсади приблизно такі: партенокарпічних сортів - третя декада грудня; бджолозапильних - на 10-12 днів пізніше.
Між трубами обігріву, які є одночасно доріжками для візків ПСП - 1,4, розкладають мішки (при культурі рослин у мішках) або встановлюють піддони, які заповнюють субстратом. Особливим варіантом є вирощування огірка на плитках з мінеральної вати (гродану) та прес-кубиках.
Вирівняну площу теплиці вздовж гребеня між трубами обігрівання застеляють білою поліетиленовою плівкою, яка захищає субстрат від забруднення, поліпшує умови освітлення і чистоти в теплиці. Пізніше, коли на неї потрапляє волога, в ній можна робити прорізи, щоб вода стікала в ґрунт. Після цього на плівку розкладають плитки гродану (мінеральної вати) в два ряди впритул одна до одної (технологія на плитках з мінеральної вати) або мішки (технологія в мішках), або розкручують доріжку стиропору чорного кольору, краї якого загинають і зчіплюють дротом з інтервалом 50 см. Утворюється корито (піддон), в яке засипають субстрат (технологія в піддонах). Відстань між рослинами в рядку становить: для бджолозапильних сортів - 50 см, партенокарпічних довгоплідних - 40-45 см (1,6-1,4 рослини на 1м2), партенокарпічних короткоплідних - 30-35 см. До кожної рослини підводять крапельницю.
Перші 30-40 днів після висаджування вологість плитки підтримують на рівні 70-80 %, наступні 20-25 днів - 75-85, надалі - 85-95%. Поливи проводять щоденно, подаючи поливну норму не цілком за 1 полив, а розбивши її на 2-18 циклів. Оскільки різке коливання температур улітку посилює ураження огірків борошнистою росою, при їх вирощуванні рекомендується використовувати теплиці із зашторюванням та термоекрани або забілювати скло огороджуючих конструкцій.
Концентрацію вуглекислого газу необхідно регулювати залежно від освітлення: при показнику менше 2 клк підживлення не потрібне, при освітленні до 10 клк концентрацію збільшують до 0,1%, а понад 10 клк - до 0,2%. З підвищенням концентрації СО2 потрібно підвищувати і температуру повітря на 1°С.
При вирощуванні бджолозапильних гібридів слід завезти вулики із джмелями - 2-3 сім'ї на гектар. Вони, на відміну від бджіл, не ведуть себе агресивно по відношенню до персоналу, значно менше забруднюють скло теплиць своїми виділеннями, вулики з джмелями легші. Нині створено спеціальні породи джмелів длятеплиць з високою пошуковою здатністю щодо запилення.
Омолоджування рослин у сучасних технологіях проводять двома методами - укоріненням частини стебла і заміною їх високоякісною розсадою і висаджуванням поряд із рослиною нової (із розсади). При другому методі зі старої рослини видаляють жовте листя і пагони, що відплодоносили, а коли молода рослина зацвітає, стару видаляють, одночасно ретельною дезінфекуючи ділянку теплиць і субстрат біля неї.
При укоріненні частини стебла пагони що відплодоносили, та жовте листя також обрізають, рослини знімають зі шпалер і нижню частину оголеного пагону розкладають на вологий субстрат. Верхню частину підв'язують, а нижню заливають органічними добривами (1:7) для кращого укорінення і засипають 2-сантиметровим шаром субстрату або ґрунтосуміші. Щоб рослини не були ламкими, за 2 дні до цього припиняють їх полив. Омолоджені рослини

 
 

Цікаве

Загрузка...