WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Овочівництво відкритого ґрунту - Реферат

Овочівництво відкритого ґрунту - Реферат

сходів інсектицидами проти хрестоцвітної блішки, розпушуванні широких міжрядь і виполюванні бур'янів у рядках та вузькихміжряддях. Урожай збирають у 2-3 заходи з інтервалом 5-6 днів. Зібрані рослини миють і в'яжуть у пучки або обрізують гичку і реалізують.
Редька зимова.Насіння висівають у кінці червня - першій половині липня. При більш ранній сівбі рослини стрілкують. Ширина міжрядь 45 см, глибина сівби 1,5-2,5 см. Норма висіву насіння 4-5 кг/га. При з'явленні сходів рослини обробляють інсектицидами, розпушують міжряддя та виполюють бур'яни в рядках. Збір урожаю проводять пізно восени, до заморозків. Коренеплоди підкопують бурякопідіймачами або плугом без полиць, гичку обрізують, сортують та використовують за призначенням.
Цибулинні овочеві культури
До цибулинних овочевих культур відносять цибулю ріпчасту, шалот (кущівку), цибулю-порей і часник. Цибуля ріпчаста, порей і шалот - дворічні культури. У перший рік життя вони формують цибулини, а на другий утворюють стрілки, цвітуть і дають насіння. Ці рослини розмножують сівбою насіння у відкритий ґрунт, сіянкою та розсадним способом.
Цибуля.Найкращими попередниками для вирощування цибулі є огірок, помідор, капуста ранньостиглих сортів, озима пшениця та парове поле. З органічних добрив під цибулю вносять перегній (20 т/га) та мінеральні добрива (N60-90Р80-100К100-120). Підготовка ґрунту полягає у проведенні його напівпарового обробітку та вирівнюванні площі.
Для сівби слід використовувати сорти і гібрид цибулі занесені до Державного реєстру сортів рослин України. Перед сівбою насіння прогрівають і протруюють. Кращими строками сівби є кінець березня - перша п'ятиденка квітня. Способи сівби: широкорядний (45 см), стрічковий (50+20 см) або широкосмуговий (45, 70 см, а ширина смуги 5-6 см або 12-16 см залежно від способу). Норма висіву насіння 8-10 кг/га (сівалками точного висіву 2,5-3,5 кг/га). Глибина сівби 1-2 см. До сівби і після неї ґрунт ущільнюють котком. З позначенням рядків міжряддя розпушують.
У боротьбі з бур'янами використовують таки гербіциди: до сходів вносять гоал або стомп, у фазі 2-3 справжніх листків цибулі - семерон або тотріл, а у фазі 2-4 листків бур'янів - набу, поаст, таргу, фюзілад.
На 7-8 день після сівби при утворенні ґрунтової кірки або проростанні бур'янів у фазі білої ниточки посіви боронують поперек напрямку рядків. У фазі 2-3 справжніх листків з метою проріджування посіви також боронують поперек рядків легкими або середніми боронами. Після цього на погонному метрі повинно залишитися 25-30 рослин, залежно від способу сівби, це забезпечує густоту рослин до 550-850 тис. шт. на 1 га. Подальший догляд за рослинами полягає у розпушуванні міжрядь, 2-3 поливах, залежно від погодних умов року, виполюванні бур'янів та боротьбі з шкідниками і хворобами. За 20-30 днів до збирання врожаю поливи припиняють. Це сприяє доброму визріванню цибулин.
На початку вилягання пера цибулю збирають і вкладають у валки для просушування, а в дощову погоду її просушують під навісами, обладнаними вентиляторами. Коли цибулини вкриються сухими блискучими лусками і шийка їх підсохне так, що від цибулини легко відриваються залишки сухих листків, обрізують листки і залишки корінців. Після сортування цибулини використовують за призначенням, а дрібні - для вигонки зелені.
Вирощування цибулі з сіянки. Для вирощування цибулі ріпчастої через сіянку в основному використовують гострі сорти і гібриди. Сіянка - це дрібні цибулини, призначені для вирощування товарного врожаю цибулі-ріпки. Великий вплив на якість сіянки мають способи її зберігання. Добре вона зберігається при змінних температурах: взимку - при 1-20С, а в березні-квітні - 18-220С. Це запобігає стрілкуванню рослин у період вегетації.
Для сівби краще використовувати сіянку масою 2-4 г (діаметр 1-2 см). Висівають її у першій декаді квітня - спочатку дрібнішу, а потім - більш крупну фракцію. Ширина міжрядь 45 см або 50+20 см (стрічкова сівба). Для сівби використовують сівалку СЛН. Норма висіву сіянки становить від 6 до 15-20 ц/га, залежно від її крупності. У рядку цибулини розміщують на відстані 6-8 см. При позначенні рядків розпушують міжряддя, всього 3-4 рази. Подальший догляд за рослинами та збирання врожаю аналогічні, як і при вирощуванні з насіння.
Вирощування цибулі ріпчастої розсадним способом. Розсадним способом вирощують в основному солодкі (десертні) сорти, які мають довший період вегетації. Цим способом також можна вирощувати й усі інші сорти та гібриди. Вік розсади 60 днів (5-6 листків). Рослини висаджують з шириною міжрядь 45 см або стрічковим способом за схемою 50+20 см. Відстань між ними в рядку повинна бути 4-6 см. За 10-12 днів до висаджування у відкритий ґрунт розсаду загартовують. Перед висаджуванням кореневу систему цибулі вкорочують до 2-3 см, щоб не загиналася, і на 1/3 обрізують верхівки листків, щоб зменшити поверхню випаровування. Перед висаджуванням корені вмочують у сметаноподібну суміш глини з коров'яком, до якої додають інсектициди проти цибулевої мухи. Рослини висаджують у борозни або щілини з поливом. Зразу після цього розпушують ґрунт у міжряддях. Догляд за рослинами такий самий, як при вирощуванні цибулі з насіння та сіянки.
Цибуля-шалот. Розмножується насінням і дрібними цибулинками. Агротехніка така ж сама, як при вирощуванні цибулі ріпчастої.
Цибуля-порей відрізняється від ріпчастої тим, що формує циліндричну цибулину (ніжку) завтовшки 3-5 см і завдовжки 15-30 см та має листки лінійної форми, як часник. У цих рослин відсутній період спокою. Переважно цибулю порей вирощують розсадним способом. Вік розсади і підготовка її до висаджування такі самі, як ріпчастої. Особливістю вирощування цибулі-порею є те, що рослини висаджують у борозни або щілини , щоб мати якомога більшу ніжку. При розпушуванні міжрядь борозни поступово загортають, а в другій половині вегетації рослини підгортають. Подальший догляд за рослинами полягає у виполюванні бур'янів, проведенні поливів та боротьбі з хворобами та шкідниками.
При збиранні врожаю скобами або плугами без полиць підрізують кореневу систему, рослини вибирають, обрізують на 2/3 довжини листки і на 1-2 см корінці від донця та використовують за призначенням.
Часник .У культурі вирощують сорти стрілкуючого і нестрілкуючого часнику, озимі та ярі його форми. Стрілкуючий часник після утворення 7-10 і більше листків утворює квітконосну стрілку, яка закінчується суцвіттям в якому розміщуються дрібні повітряні цибулини. Підземні цибулини крупні і складаються з 2-6 і більше зубків, розміщених колом. Лежкість їх погана (добре часник зберігається лише до січня).
Нестрілкуючі сорти часнику є озимі та ярі. Їх цибулини складаються з багатьох зубків (10-16 і більше), які розміщені за спіраллю. Зовнішні зубки крупніші, а внутрішні - дрібніші. У ярих форм цибулини дрібні, щільні та зберігаються до нового врожаю. У сівозміні часник розміщують на одному полі з цибулею. Тому

 
 

Цікаве

Загрузка...