WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Еколого–економічний поріг забур’яненості полів та методика його визначення - Реферат

Еколого–економічний поріг забур’яненості полів та методика його визначення - Реферат

періоду очікування вказана в регламентах і залежить від стійкості (персистентності) гербіцидів. Для більшості препаратів він становить 15-40 днів, а для стійких- 1-2 місяці. Продукти, які містять залишки гербіцидів у кількості, що перевищують МДР, не можна споживати, крім тих, які підлягають термічній обробці для руйнування гербіцидів.
6. В усіх випадках застосування гербіцидів керівник робіт повинен заздалегідь (не менше як задві доби) повідомити населення господарства, де виконуються роботи, а також сусідніх господарств про строки і характер їх та заходи безпеки. На відстані не менше 300 м від оброблюваного поля виставляють попереджувальні знаки. Для охорони бджіл при внесенні гербіцидів на відстані менше 5 км від пасік їх необхідно вивезти на інше місце медозбору на такі строки: при використанні препаратів похідних хлорфеноксикислот - на 5-6 год., після внесення похідних гетероциклічних сполук (триазинів) - одну добу фосфорорганічних препаратів - дві доби, хлорорганічних - на 3-4 доби. Забороняється застосовувати гербіциди в фазу цвітіння культурних рослин або бур'янів. Для запобігання отруєнню бджіл вносити гербіциди у зоні розміщення пасік потрібно у вечірні години, коли комахи не відвідують квіток.
7. З метою контролю за проведенням хімічного прополювання посівів у господарстві слід вести облік елементів його технологій в спеціальному журналі, де записувати номер поля, культуру, назву препарату, час внесення, норму і фактичну дозу його, екологічні умови на час внесення, спосіб внесення. Записи оформляє й підписує агроном або сам господар. Вони є офіційним документом при складанні сертифіката для реалізації продукції.
8. Усі роботи із внесення гербіцидів виконують тільки механізованим способом, краще в ранкові та вечірні години, коли препарати менше випаровуватимуться. За хмарної погоди обробляти поля можна і вдень. Забороняється вносити гербіциди перед дощем або під час дощу. Для приготування робочого розчину гербіцидів обладнують спеціальні розчинні майданчики з потрібними механізмами. Після закінчення робіт усю апаратуру очищають: промивають содовим розчином і водою, висушують та здають на склад.
9. Наземну апаратуру можна використовувати на полях, розташованих не ближче 200 м від населених пунктів, застосування авіатехнічних обробок дозволяється на площах, розміщених не ближче 1 км від населених пунктів, не ближче 2 км від берегів рибогосподарських водой. Для запобігання перенесенню розпилених препаратів повітряними потоками не можна обприскувати поля наземними обприскувачами, якщо швидкість вітру перевищує 3 м/с. Оброблені гербіцидами площі на відстані не менше 300 м позначають попереджувальними надписами або знаками. На полях, сіножатях і пасовищах, оброблених гербіцидами, та на ділянках у радіусі 300 м від них забороняється випасати худобу протягом 25 днів після обробки. Не допускається також згодовування тваринам бур'янів, виполотих з оброблених полів або прилеглих до них ділянок ближче 300 м.
10. Гербіциди зберігають у господарстві при наявності спеціально обгородженого приміщення складу, на яке є відповідний паспорт, виданий органами санітарного нагляду. Склад повинен знаходитися не ближче 200 м від житлових і тваринницьких приміщень, джерел водопостачання й не ближче 2 км від берегів рибогосподарських водойм. Рідкі гербіциди зберігають в опалюваному відділенні складу, а тверді - без опалення. На тару з гербіцидами наносять умовний знак - смугу червоного кольору. Завозять на склад тільки паспортизовані препарати і ведуть їх облік в книзі, яка зберігається під замком. Склад має бути надійно замкнутий.
11. Перед початком роботи на складі приміщення його провітрюють 30 хв. Приймають і видають гербіциди тільки з використанням індивідуальних засобів захисту. На складі забороняється приймати їжу, пити, палити. Не допускається також присутність сторонніх осіб. Видають препарати зі складу лише за письмовим розпорядженням керівника господарства чи господаря особі, відповідальній за проведення робіт за їх застосування. Перевозять гербіциди також у присутності відповідальної особи у відповідній тарі. Транспортувати їх навалом або разом із продовольчими чи іншими товарами категорично забороняється. Невикористані препарати разом із тарою повертають за актом на склад.
12. Для очищення від гербіцидів обприскувачів, транспортних засобів та апаратури використовують 10%-й розчин мийного засобу ДІАС (суміш поверхнево активних речовин із розчинником і лугом) або 3%-й розчин їдкого калі чи кашку хлорного вапна (1 кг на 4 л води). Одним із цих засобів обробляють забруднені машини протягом 5-6 год. Промивні води зливають у яму завглибшки не менше 1 м, заповнюючи її до половини, й обробляють їх кашкою гашеного вапна, а потім засипають ґрунтом. Металічну та скляну тару, забруднену гербіцидами, заливають на 6-12 год. 5%-м розчином пральної або кальцинованої соди, після чого багато разів промивають водою. Мішки замочують на 4-5 год. у 2%-му розчині кальцинованої соди, потім 30 хв. кип'ятять у мильно-содовому розчині. Категорично забороняється використовувати тару з-під гербіцидів для зберігання харчових продуктів, питної води, фуражу. Спецодяг, забруднений гербіцидами, тричі замочують на 2 год. в 0,5%-му содовому розчині, а далі миють у мильно-содовому розчині. Гумове взуття і рукавиці обробляють кашкою хлорного вапна або 3-5%-м розчином кальцинованої соди й промивають водою.
13. Непридатну металічну та скляну тару з-під гербіцидів закопують в яму завглибшки не менше 1 м, яка розміщена від водойм і житлових приміщень не менше як за 200 м. Так само спосіб закопують попіл після спалювання паперової чи дерев'яної тари.
14. Невелику за масою (до 10 кг) кількість непридатних гербіцидів дозволяється знищувати в межах певного господарства. Спочатку їх піддають детоксикації. Для цього препарат у бочці заливають на 6-12 год. 5%-м розчином їдкого лугу або суспензією хлорного чи гашеного вапна так, щоб рівень знезаражувального розчину був на 15 см вищим від шару гербіциду. Після знешкодження препарату залишки його закопують в яму завглибшки 1 м, розміщену на відстані не менше 500 м від житлових об'єктів, водних джерел, пасовищ. Непридатні залишки гербіцидів знищують під керівництвом фахівця, агронома із захисту рослин. Місце і спосіб знищення препаратів погоджують з органами санепідемслужби. Неухильне дотримання техніки безпеки, правил зберігання, транспортування й застосування гербіцидів забезпечить надійну профілактику отруєнь та належну охорону довкілля при високій технічній, господарській і економічній ефективності захисту вирощуваних сільськогосподарських рослин від бур'янів.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...