WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Ґрунтозахисні енерго-, ресурсо- і вологозберігаючі технології вирощування культур - Реферат

Ґрунтозахисні енерго-, ресурсо- і вологозберігаючі технології вирощування культур - Реферат

дає можливість використання феромонів. Використання феромонів - захід дорогий, але він забезпечує зменшення втрат урожаю при одночасному скороченні хімічних обробок і тим самим зменшує забруднення навколишнього середовища.
Скоротити витрати пестицидів можна й удосконаленням методів обробки та апаратури. Так, застосування мало об'ємного обприскування дає змогу знизити норми витрат пестицидів на 25-30%. Значний ефект забезпечує також оптимізація форм застосування.
Обмеження щодо застосування хімічних засобів.
1. Забороняється використовувати в санітарній зоні навколо рибогосподарських водоймищ ближче 2 км від існуючих берегів:
інсектициди, акарициди, нематоциди: неорон, золон, сумітіон, талстар, санмайт, дурсбан, маврик 2-Ф, нурел-Д, арріво, банкол, ніссоран, сумі-альфа, суміцидин, шерпа, базудин, волатон, демітан, децис;
фунгіциди: акробат МЦ, дерозал, скор, вектра, танго, топсин -М, бендат, корбел, ридоміл, дітан М-45, афуган, тілт, ковбой.
гербіциди, дефоліанти, десиканти: агрітокс, беногол, стефамат, стемат, бутизан 400, бурефен ФД 11, ТХАН, фюзілад-супер, гоал 2Е, тарга, топогард, шогун, фуроре-супер, гвардіан, старане, керб 50W, гезагард, трофі, ілоксан, семерон, стомп.
2. Забороняється:
1. обробка цибулі на перо альєттом;
2. реалізація урожаю цибулі, обробленої альєттом;
3. використання урожаю обробленого альєттом ріпаку в тваринництві та ріпакової олії в харчовій промисловості;
4. реалізація урожаю смородини, аґрусу і малини при обробці маточників рубіганом;
5. застосування дікурану-форте на ґрунтах з рН 7,5;
6. застосування голтиксу на кислих ґрунтах при рН 5;
7. реалізація обробленої дуалом гречки для дитячого та дієтичного харчування;
8. реалізація бульб картоплі раніше 3-х міс., коренеплодів моркви раніше 4-х міс. після застосування гезагарду.
Сівозміни. Сівозміни в умовах ґрунтозахисного землеробства мають відповідати поставленій меті та кон'юнктурі ринку. Але при цьому не повинні порушуватися біологічні вимоги до чергування в них культур. Категорично забороняється висівати озимі та ярі колосові по стерньовому попереднику, а соняшник повертати на попереднє місце раніше як через шість років. Для поліпшення балансу азоту в ґрунті та утворення вертикальної орієнтації пор аерації бажано мати в сівозміні поле багаторічних бобових трав. У сівозміні повинні бути поля, в яких після збирання основної культури (ранні зернові) післяжнивно висівають сидерати (озимі та ярі ріпак і суріпиця, олійна редька, біла гірчиця, буркун, фацелія та ін.).
Насінництво. Вимоги до системи насінництва, подібні до таких у традиційному землеробстві, але різні сорти культур неоднаково реагують на мінімальний обробіток ґрунту і залишання на полі нетоварної частки врожаю. Тому сортовипробування для сівби культур повинно також вестися на мінімальному обробітку, а не на оранці. В технічно розвинених країнах, які повністю перейшли на ґрунтозахисне землеробство, нюанси ґрунтових умов ураховуються селекціонерами при виведенні нових сортів.
Технічне забезпечення. Для виконання технологічних операцій з обробітку ґрунту і сівби культур можна використовувати деякі машини з традиційної технології та плоскорізну техніку старих зразків. Для переходу на грунтозахисні технології необхідно мати:
" важкі культиватори, із старих це КПЕ-3,8, КТС-10-1, КТС-10-2, із нових - КПШ "Резидент", КТС-6, КПЕ-8;
" важкі дискові борони, із старих - БДТ-7, БДТ-10, БД-10, БДТ-3, із нових - БДТ-6, БДТ-5,4, БДТ-3, БДТ-2,6;
" парові культиватори та агрегати, із старих - КПС-4, КШУ-12, із нових - КПС-8, "Європак";
" пружинні борони - почали випускатися недавно із захватом 12 і 24 м;
" кільчасто-шпорові котки - 3ККШ-6;
" чизельні розпушувачі - використовують на перезволожених ґрунтах західного регіону України і на зрошуваних землях;
" сівалки зернові, із старих - С3-3,6, СУП-24, СЗП-3,6, із нових - "Клен", СЗП-5,4;
" сівалки для просапних культур, із нових - СУПЗ-12, УПС-12.
У перехідний період (три роки) можна з успіхом використовувати всі марки плоскорізів: КПГ-250, КПГ-2,2, ПГ-3-5, КПШ-9, КПШ-5, особливо для пошарового обробітку ґрунту з метою боротьби із коренепаростковими бур'янами. Але цей обробіток можна провести і важкими культиваторами.
Усі наведені машини випускають різні заводи і поки пропозиції переважають попит. Для орієнтації виробників наводимо інформацію УкрЦВТ про марки машин і заводи, які їх виробляють.
Борони пружинні: БР-10 - ВАТ "ДКЗ"; ЗПГ-15; ЗПГ-24 - ВАТ "ЛКМЗ"; БП-12 - ВАТ "Уманьферммаш"; БГО-12 - ВАТ "Галещина, сільгоспмашзавод"; БП-9,1 - ВАТ "Київський завод "Агромаш"; БПН-8,4 - "Ремсільгосптехніка", м. Вінниця; ЗБР-2,4 - ВАТ "Точмаш", м. Донецьк.
Важкі культиватори: КЛД-3 - ТОВ "ЛКМЗ"; КГР-6 - ТОВ "Київський завод Агромаш"; ГРН-2,9, ГРН-3,9 - ВАТ "Червона зірка"; АКГ-4 - ВАТ "Борекс"; АГРО-3 - ВАТ "Галещина, сільгоспмашзавод"; АРК-3,6 - Гельмязівське РТП; АКШ-3,6, АКШ-5,6 - ВАТ "Хмільниксільгоспмаш".
Важкі дискові борони Х-подібні: БДШ-8,2, БДВ-7 - ВАТ "Уманьферммаш"; БДВ-6,5, БДВ-8,5 - ВАТ "Білоцерківсільмаш"; БДС-8,4 - ВАТ "Шепетівський завод культиваторів".
Важкі дискові борони V-подібні: БДВП-2,5, БДВП-3, БДВП-4,2, БДВП-6,3 БДВП-7,2 - ТОВ "Краснянське" СП "Агромаш"; БДВПА-4,2 - ВАТ "Київський завод "Агромаш"; БГР-4,2 - ВАТ "Галещина, сільгоспмашзавод"; БПД-2,4, БПД-4,2 - ВАТ "Фрегат"
Культиватори для суцільного обробітку ґрунту: АГШ-8 - ТОВ "МОТОРСЕРВІС"; КПН-8 - ВАТ "Уманьферммаш"; КПН-8,2 - ВАТ "Галещина, сільгоспмашзавод"; КГС-8 - ВАТ "Точмаш", м. Донецьк.
Сівалки зернові: АПП-6 - ВАТ "Фрегат".
Сівалки перспективних конструкцій типу "Хорш", "Конкорд", "Церера".
Сівалки для просапних культур: СУ-12 - ВАТ "Орізон"; УПС-12 - ВАТ "Тодак"; СЗПЦ-12 - м. Дніпропетровськ.
Кільчасто-шпорові котки: КЗК-6 - ВАТ "Уманьферммаш"; КГ-10; КП-6 - ЗАТ "Дніпроагромаш".
Чизельні розпушувачі: АГН-3,5 - ВАТ "Галещина, сільгоспмашзавод"
Енергозбереження. Сільське господарство України є значним споживачам енергетичних ресурсів, що великою мірою позначається на собівартості виробленої продукції. Тому енергозбереження для нього має велике значення. Традиційна технологія вирощування культур, яка базується на застосуванні оранки, в середньому за сівозміну використовує 100-120 кг/га/рік паливно-мастильних матеріалів. Якщо площу ріллі сільськогосподарських підприємств в Україні прийняти за 30 млн. га (без присадибних ділянок) і перемножити на витрати паливно-мастильних матеріалів на 1 га, то це виразиться в 3-3,6 млн. тонн на рік. Але ж витрачається менше. Тому через нестачу пального порушуєтьсяагротехніка, частину ріллі господарства перевели в переліг. Не маючи достатньо паливно-мастильних матеріалів, вони спрощують технології вирощування культур, ігнорують найбільш енергоємні технологічні операції, що впливає на врожайність вирощених культур та їх валове виробництво.
У світовій науці й практиці уже близько трьох десятиріч розробляються і

 
 

Цікаве

Загрузка...