WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Система виробництва продукції овець - Реферат

Система виробництва продукції овець - Реферат


Реферат на тему:
Система виробництва продукції овець
?
1. Породний генофонд овець України
2. Технологія виробництва продукції овець
1. Породний генофонд овець України
Вівчарство - традиційна галузь сільського господарства України. Розвиток культури вівчарства бере початок від знаменитих регул і маніфестів Петра І щодо тонкорунних овець, які в усі часи втілювали вершину селекційних досягнень і галузевої досконалості розведення овець в цілому. Маніфест від 15 червня 1724 р. представляє Україну як благословенний край з кліматом, особливо сприятливим для розмноження овець і виробництва добротної вовни. Від перших "вікон в Європу" до теперішнього часу вівчарство України пройшло тривалий шлях виробничого розвитку і господарської досконалості. Це - шлях створення переробною промисловістю вовни, налагодження підготовки фахівців високого рівня кваліфікації, забезпечення глибоких наукових досліджень, освоєння виробничої практики діяльності у вівчарстві, розробка організаційної системи забезпечення галузі в цілому. Весь цей процес мав значну історичну динаміку як в межах країни, так і на рівні міжнародних галузевих зв'язків. Європейська культура німецького вівчарства визначила основоположні принципи початкових етапів виробничої практики вівчарства України.
Породний генофонд овець України формувався за рахунок успіхів племінної роботи світового вівчарства і власних селекційних досягнень. Історія вівчарства налічує - 10 тис. років, тонкорунного - 5 тис. років.
Асканійська тонкорунна порода створена у 1925-1934 рр. В Асканії-Нові на основі схрещування місцевих тонкорунних овець (акліматизованих і поліпшених німецьких електоралей, негретті та електораль х негретті) з американським рамбульє. Області районованого розведення: Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, Кіровоградська та Луганська. На цю породу припадає близько 38% загальної кількості овець в Україні. Кращі племінні заводи "Червоний чабан" і "Асканія-Нова" Херсонської та "Атманайський" Запорізької обл. Настриги чистої вовни у заводських стадах становлять 3,1-3,5 кг. Жива маса баранів-плідників - 115-125 кг, вівцематок 55-65 кг; настриг немитої вовни відповідно 14-16 і 6-7 кг; вихід чистого волокна - 55-60 та 50-55%; настриг чистої вовни - 8-10 і 3-3,5 кг; довжина вовни 10-11 та 9-10 см. Барани - рогаті, вівцематки - комолі. Жива маса ягнят при відлученні в 4-місячному віці становить 27-28 кг, молодняк у річному віці досягає 70-75% маси дорослих тварин.
Порода овець прекос (у перекладі з франц. прекос означає скоростиглий) створена наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. методом селекційного використання овець, одержаних від схрещування мериносів типу рамбульє та англійських напівтонкорунних м'ясних лейстерських у Франції (мерино-прекос) і мериносів, бордер-лейстерських та мерино-прекосів у Німеччині. Остаточно породу назвали мерино-фляйш, або прекос. Області районованого розведення: Харківська, Вінницька, Черкаська, Чернігівська, Сумська, Хмельницька, Полтавська, Тернопільська, Житомирська, Закарпатська, Волинська, Київська, Рівненська, Івано-Франківська. Настриги чистої вовни у заводських стадах досягають 2,5-2,6 кг. Жива маса баранів-плідників - 120-130 кг, вівцематок - близько 60-70 кг, настриги немитої вовни відповідно 10-12 і 15-5,5 кг; вихід чистого волокна - 50-55 і 40-52%; настриг чистої вовни - 6-8 і 2,5-2,8 кг, довжина штапелю - 9-10 та 8-9 см. Барани й вівцематки - комолі. Жива маса ягнят при відлученні в 4-місячному віці - 30-32 кг; молодняк у річному віці досягає 75-80% живої маси дорослих тварин.
Цигайська порода створена в давні часи народами Балканського півострова і малої Азії. На південь України завезена в ХІХ ст. переселенцями - болгарами з Бессарабії та румунськими кочівниками - вівчарями з Трансільванії. На основі селекції з використанням для ввідного схрещування англійської породи ромні-марш створено приазовський тип цигайських овець, що мають кращі показники м'ясної продуктивності і довшу вовну. Зона породного районування: Донецька, Автономна Республіка Крим, Одеська, частково Чернівецька, Херсонська, Запорізька обл. настриг чистої вовни становить 2,8-3,3 кг. Жива маса баранів-плідників - 110-120 кг, вівцематок - 55-65 кг. Настриг немитої вовни відповідно 9-10 та 4-5 кг, вихід чистого волокна - 60-65 і 55-60%; настриг чистої вовни 6-8 та 2,6-3,0 кг; довжина вовни - 10-11 і 8-9 см. Барани - рогаті, вівцематки - комолі. Жива маса ягнят при відлученні у 4-місячному віці - 28-30 кг; молодняк у річному віці досягає 70-75% живої маси дорослих тварин.
Українська м'ясо-вовнова порода овець з кросбредною вовною створена в кінці ХХ ст. в Асканії-Нова шляхом селекційного використання в процесі схрещування вівцематок асканійської тонкорунної і цигайської порід та напівтонкорунних баранів породи лінкольн. Порода вдало поєднує позитивні якості тварин вихідних популяцій: велику довжину і товщину волокон лінкольнів, підвищену щільність руна асканійських тонкорунних овець і високу адаптивну здатність цигаїв. Зона породного районування: Херсонська, Дніпропетровська, Одеська, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Рівненська обл. тощо. У кращі роки настриг чистої вовни в заводських стадах становить 3,5-4,5 кг. Жива маса баранів-плідників - 120-130 кг, вівцематок - 65-75 кг, настриг чистої вовни відповідно 8-11 і 4-6 кг; довжина вовни - 18-20 та 14-15 см; тонина волокон - 46-44 та 48-46 якостей; вихід чистого волокна - 60-70%. Барани і вівцематки - комолі. Середньодобові прирости ягнят - 200-250, а молодняку - 120-150 г. У річному віці молодняк досягає 85-90% живої маси дорослих овець. При інтенсивній відгодівлі тварин середньодобові прирости досягають до 300 г, а жива маса молодняку в 9-місячному віці становить 45-50 кг.
Сокільська порода смушкових овець створена на Полтавщині тривалою селекцією з можливим використанням овець каракульської породи та кримських маличів. Назва походить від с. Сокілки Кобиляцького району. Розповсюджені вівці в Полтавській і частково Дніпропетровській обл., становлять близько 1% загальної кількості овець в Україні. Жива маса баранів-плідників - 60-65-кг, вівцематок - 40-45кг, настриг немитої вовни відповідно 3,5-4 і 2-3 кг; довжина косиць - близько 20-25см. Барани - рогаті, вівцематки - комолі. Жива маса ягнят при народженні - 3,5-4 кг. Від овець сокільської породи одержують 55-60% сірих і 40-45% чорних смушків. Домінантний ген ширазі (сірий колір) у гомозиготному стані призводить до хронічній тимпанії й загибелі ягнят у 3-4-місячному віці, якщо їх не використовувати для одержання смушка в 1-3 дні після народження.
Каракульська порода створена народами Межиріччя й півдня басейну річок Сирдар'ї та Амудар'ї (сучасні Узбекистан і Туркменія), в Україну потрапила наприкінці ХІХ ст. Схрещуванням каракульських і романівських овець в Інституті тваринництва степових районів УААН "Асканія-Нова" створено асканійський багатоплідний тип каракульських овець. Області районованого розведення: Одеська, Чернівецька,частково Полтавська та Херсонська. На каракульську породу припадає близько 2% загальної кількості овець України. Жива маса баранів - 65-80, вівцематок - 45-50 кг; настриг немитої вовни відповідно 3-4 і 2,5-2,8кг; довжина косиць - близько 15-20 см. Барани - рогаті, вівцематки - комолі. Каракульські вівці багатоплідного типу характеризуються більшою живою масою (барани - 90-100, вівцематки - 55-60 кг) і вищими настригами вовни (на 8-10%). Жива маса ягнят при народженні - 3,5-5кг. Багатоплідність вівцематок нового типу досягає 170-180%. У кращих господарствах вихід першосортних смушків 50-80%.
Племінна робота з породами забезпечує поліпшення спадкових задатків продуктивності і здоров'я овець. Теоретичні основи селекції практично однакові для усіх видів сільськогосподарських тварин і базуються на закономірностях мінливості в популяції. Племінна робота вимагає оцінки та обліку індивідуальної продуктивності і походження тварин, оцінки їх за якістю потомства, організації відбору молодняку і підбору дорослих тварин, використання виробничих

 
 

Цікаве

Загрузка...