WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Реалізація худоби на м’ясопереробні підприємства - Реферат

Реалізація худоби на м’ясопереробні підприємства - Реферат

не менше, г:
" курчат - 600 гусенят - 2300
" курчат-бройлерів - 900 індиченят - 2200
" каченят - 1400 цесарят - 700
Качки в стадії інтенсивного линяння здаванню не підлягають. На крилах і на хвості каченят та качок допускається до 6 пеньків, яких не повинно бути на грудях і стегнах. Птицю реалізують і приймають партіями - будь-яка кількість птиці одного виду та віку, яка супроводжується одним документом та ветеринарним свідоцтвом, оформленим відповідно до Ветеринарно-санітарних правил. При виникненні суперечностей щодо: вгодованості птиці - проводять контрольний забій не менше 100 голів і його результати поширюють на всю партію птиці; живої маси однієї голови - проводять контрольне зважування не менше 100 голів і його результати поширюють на всю партію; наявності у волі птиці корму та твердих включень - проводять контрольний забій не менше 100 голів і його результати поширюють на всю партію птиці, при виявленні корму у волах птиці проводять знижку з живої маси у розмірі 3%. Оцінку вгодованості при контрольному забої проводять відповідно до вимог держстандарту України на м'ясо птиці. Транспортні засоби, призначені для перевезення птиці, повинні забезпечувати збереженість та нормальний стан птиці протягом транспортування і захист її від атмосферних опадів, морозу, сонячного опромінення та вітру. Щільність посадки птиці при транспортуванні повинна становити не більше, гол/м2 транспортної тари: курей яєчних порід -35, курей м'ясних порід - 20, курчат-бройлерів - 35, індиченят - 12, індиків - 8, цесарят - 45, каченят - 25, цесарок - 35, качок - 18, гусенят - 12, гусей - 8.
Оцінка вгодованості забійних тварин за характеристикою туш.
Здачу-приймання основної маси поголів'я великої і дрібної рогатої худоби та свиней на переробних підприємствах здійснюють за масою та якістю м'яса, тому категорію вгодованості тварин у забійному цеху визначають за характеристикою туш.
Характеристика туш великої рогатої худоби.
Туші волів і корів. Вища вгодованість - м'язи розвинені добре, лопатки і стегна виповнені; остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають, підшкірний жир вкриває тушу від лопаток до сідничних горбів з незначними просвітами. Середня вгодованість - м'язи розвинені задовільно, стегна ледь підтягнені; кістки скелету виділяються нечітко; підшкірний жир вкриває тушу від 8-го ребра до сідничних горбів; допускаються значні просвіти; на шиї, лопатках, передніх ребрах і стегнах є незначні відкладення жиру; до цієї категорії належать туші з більш задовільно розвиненими м'язами і жировими відкладеннями в області сідничних горбів і незначних ділянок на попереку і останніх ребрах. Нижчесередня вгодованість - м'язи розвинені незадовільно, кістки скелета виступають; підшкірний жир тонким шаром незначними ділянками розташований на сідничних горбах, попереку і останніх ребрах; до цієї категорії належать також туші з більш розвиненою мускулатурою без жирових відкладень.
Туші молодняку. Вища вгодованість - м'язи розвинені добре, остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають; лопатки, поперекова частина і стегна виповнені; жирові відкладення є біля основи хвоста, на сідничних горбах, на попереку та ребрах з просвітами і на стегнах поодинокими ділянками. Середня вгодованість - м'язи розвинені задовільно; остисті відростки спинних і поперекових хребців ледь виступають; лопатки без западин, стегна не підтягнені; жирові відкладення є біля основи хвоста і на верхній частині внутрішньої сторони стегон; до цієї ж категорії належать туші з добре розвиненими м'язами без жирових відкладень. Нижчесередня вгодованість - м'язи розвинені менш задовільно, лопатки і стегна мають западини; кістки скелета виступають чітко.
Туші телят. Перша категорія - туші рожево-молочного кольору, м'язова тканина розвинена задовільно, стегна виповнені, остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають; відкладення жиру є в нирковій і тазовій частинах, на ребрах і подекуди на стегнах. Друга категорія - туші рожевого кольору, м'язи розвинені задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців ледь виступають; незначні відкладення жиру є в нирковій і тазовій частинах. Туші великої рогатої худоби, які не відповідають вимогам нижчесередньої та II категорій вгодованості, належать до худих.
Туші свиней. Перша категорія - м'язова тканина розвинена добре, особливо на спинній, поперековій і задньотазових частинах, сало щільне білого кольору або з рожевим відтінком, рівномірно розподілене по всій довжині напівтуші, різниця у товщині сала на холці і на попереку не повинна перевищувати 1,5 см; на поперечному розрізі грудної частини на рівні між 6-7 ребрами повинно бути не менша двох прошарків м'язової тканини; довжина напівтуші від місця з'єднання першого ребра з грудною кісткою до переднього краю зрощення лубкових кісток не менше 75 см, шкіра без пігментації, поперечних складок, пухлин а також без синців і травматичних пошкоджень, які зачіпають підшкірну тканину. Маса туші в шкурі від 53 до 70 кг, товщина сала 1,5-3,5 см. Друга категорія - туші молодняку м'ясних свиней з масою в шкурі 38-98 кг, без шкури - 34-90 кг, крупонованих - 37-91 кг і товщиною сала 1,5-4,0 см; до цієї ж категорії належать туші підсвинків з масою в шкурі 12-39 кг, без шкури - 10-34 кг і товщиною сала 1,0 см і більше. Третя категорія - туші жирних свиней з товщиною сала 4,1 см і більше. Четверта категорія - туші кабанів з масою в шкурі більше 98 кг, без шкури - більше 90 кг, крупонованих - більше 91 кг і товщиною сала 1,5-4,0 см. Туші свиноматок з товщиною сала 1,5-4,0 см. П'ята категорія - туші поросят-молочників масою 3-6 кг.
Характеристика туш коней
Туші дорослих коней. Перша категорія - м'язирозвинені добре, лопатки і стегна виповнені. Остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають. Підшкірні жирові відкладення вкривають поверхню туші з просвітами. Значні відкладення жиру є на гребені шиї, крижах і суцільним шаром на внутрішній поверхні черевної стінки біля білої лінії. Друга категорія - м'язи розвинені задовільно, стегна ледь підтягнені, остисті відростки спинних і поперекових хребців, вісь лопатки, плечо-лопаткові з'єднання і маклаки можуть ледь виступати. Підшкірні жирові відкладення є на гребені шиї, а також вкривають поверхню туші тонким шаром на ребрах, крижах, зовнішньому боці стегон. На внутрішній поверхні черевної стінки полив жиру може мати просвіти.
Туші молодняку. Перша категорія - м'язи розвинені добре, лопатки і стегна виповнені. Жирові відкладення невеликими ділянками є на гребені шиї, холці, крижах і стегнах. На внутрішній поверхні черевної стінки біля білої лінії жир розміщується суцільним поливом. Друга категорія - м'язи розвинені задовільно, кістки скелета ледь виступають. Підшкірні жирові відкладення незначні. На внутрішньому боці черевної стінки є тонкий шар жирових відкладень із значними просвітами.
Туші лошат. Перша категорія - м'язи розвинені задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців, плечо-лопаткові з'єднання і маклаки ледь виступають. Незначні відкладення жиру є на гребені шиї і незначний полив з просвітами на туші і внутрішньому боці черевної стінки. До першої категорії належать також туші коней з добре розвиненою мускулатурою без значних відкладень жиру. Остисті відростки хребців на холці можуть виступати у туш усіх категорій вгодованості.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...