WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Реалізація худоби на м’ясопереробні підприємства - Реферат

Реалізація худоби на м’ясопереробні підприємства - Реферат

форми тулуба трохи кутасті, лопатки виділяються нерізко, стегна ледь підтягнені, остисті відростки спинних і поперекових хребців, сідничні горби та маклаки виступають нерізко, відкладення підшкірного жиру промацуються біля основи хвоста, на сідничних горбах; щуп виповнений слабо. Нижчесередня вгодованість - м'язи розвинені незадовільно, форми тулуба кутасті, лопатки помітно виділяються, стегна плоскі, підтягнені, кістки скелета помітно виступають; підшкірний жир відкладається невеликими ділянками на сідничних горбах і попереку або зовсім не промацується.
Молодняк великої рогатої худоби. Вища вгодованість - м'язи розвинені добре, форми тулуба округлі, лопатки, поперек, зад і стегна добре виповнені; остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають; відкладення підшкірного жиру промацуються біля основи хвоста, на сідничних горбах і в щупі, у кастратів у мошонці відкладення жиру помірні. Середня вгодованість - м'язи розвинені задовільно, форми тулуба недостатньо округлі, остисті відростки спинних і поперекових хребців ледь виступають, стегна не підтягнені; відкладення підшкірного жиру біля основи хвоста можуть не промацуватися. Нижчесередня вгодованість - м'язи розвинені незадовільно, форми тулуба кутасті, кістки скелету виступають; підшкірні відкладення жиру не промацуються.
Телята. Перша категорія - телята-молочники живою масою понад 30 кг, м'язи розвинені задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців ледь промацуються; шерсть гладенька; слизові оболонки повік - білі без червонуватого відтінку; ясна - білі або з ледь рожевим відтінком; губи і піднебіння - білі або жовтуваті. Друга категорія - телята, які отримували підкормку - м'язи розвинені менш задовільно, остисті відростки спинних і поперекових хребців трохи виступають, слизові оболонки повік, ясен, губ і піднебіння можуть мати червонуватий відтінок. Велику рогату худобу, яка не відповідає вимогам нижче середньої або другої категорій вгодованості, відносять до худої. Вік тварин на м'ясопереробних підприємствах при необхідності встановлюють за станом зубної аркади. Телята до 3-місячного віку мають тільки молочні різці. Молодняк у віці 2-х років характеризується наявністю однієї пари постійних різців і трьох пар молочних. Молодняк у віці 3-х років має дві пари постійних різців з початком прорізання третьої пари. Доросла худоба старше 3-х років має три пари і більше постійних різців.
Свині для забою (ГОСТ 1213-74).Залежно від живої маси, товщини сала над остистими відростками між 6 і 7 грудними хребцями (не враховуючи товщину шкіри) і віку свиней за вгодованістю поділяють на п'ять категорій.
Перша - свині-молодняк беконні у віці до 8 місяців включно, відгодовані в господарствах на повноцінних високоякісних раціонах. Жива маса 80-105 кг, товщина сала 1,5-3,5 см. Масть біла, шкіра без пігментних плям, тулуб без перехвату за лопатками завдовжки від потиличного гребеня до кореня хвоста не менше 100 см. Шкіра без пухлин, синців, травматичних пошкоджень, які зачіпають підшкірну тканину.
Друга - свині-молодняк м'ясні. Жива маса 60-150 кг, товщина сала 1,5-4,0 см. До неї належать підсвинки масою 20-60кг з товщиною сала не менше 1,0см.
Третя - свині жирні, включаючи свиноматок і кабанів з товщиною сала 4,1 см і більше незалежно від маси.
Четверта - свиноматки і кабани. Жива маса кабанів понад 150 кг, свиноматок - будь-яка, товщина сала 1,5-4 см.
П'ята - поросята-молочники. Шкіра біла або трохи рожева без пухлин, синців, ран, укусів. Остисті відростки спинних хребців і ребра не виступають. Жива маса 4-8 кг.
Свиноматок до першої і другої категорій не відносять. Самці першої категорії повинні бути кастровані не пізніше двомісячного віку, а другої, третьої і четвертої категорій - не пізніше чотиримісячного віку. Свині, які відповідають вимогам першої категорії, але мають на шкірі пухлини, а також синці і травматичні пошкодження, які зачіпають підшкірну тканину, належать до другої категорії. Свині, які не відповідають вимогам вищезазначених категорій, а також кнури-плідники, належать до нестандартних (худих).
Коні для забою (ГОСТ 20079-74).
Дорослі коні. Перша категорія. М'язи розвинені добре, форми тулуба округлі. Груди, лопатки, поперек, круп і стегна добре виповнені. Остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають. Ребра непомітні і промацуються слабо. Відкладення жиру добре промацуються на гребені шиї та біля кореня хвоста. Друга категорія. М'язи розвинені задовільно, форми тулуба трохи кутасті. Груди, лопатки, спина, круп і стегна помірно виповнені. Остисті відростки спинних і поперекових хребців можуть трохи виступати. Ребра помітні, під час промацування пальцями не захоплюються. На гребені шиї промацуються незначні відкладення жиру.
Молодняк коней. Перша категорія. М'язи розвинені добре, форми тулуба округлі. Остисті відростки спинних і поперекових хребців не виступають. Сідничні горби і маклаки трохи помітні. Підшкірні відкладення жиру промацуються на шиї у вигляді еластичного гребеня. Друга категорія. М'язи розвинені задовільно, форми тулуба кутасті. Остисті відростки спинних і поперекових хребців, плечо-лопаткові з'єднання, маклаки і сідничні горби можуть трохи виступати. Ребра помітні, під час промацування пальцями не захоплюються. Відкладення жиру на гребені шиї і на тулубі незначні.
Лошата. Перша категорія. М'язи розвинені добре, допускається задовільно. Форми тулуба округлі або трохи кутасті. Плечо-лопаткові з'єднання, вісь лопатки, остисті відростки спинних і поперекових хребців, маклаки і сідничні горби можуть незначно виступати. Ребра трохи помітні, на гребені шиї можуть бути незначні відкладення жиру. Холка може виступати у коней всіх категорій вгодованості. До першої категорії вгодованості належать коні з яскраво вираженими добре розвиненими м'язами без наявних значних відкладень жиру.
Птиця сільськогосподарська для забою (ДСТУ 3136-95).
Стандарт поширюється на сільськогосподарську птицю, яка призначена для забою і визначає вимоги до неї при здачі-прийманні. Птицю поділяють на молодняк - курчата, курчата-бройлери, індиченята, каченята, гусенята, цесарята і дорослу - кури, індики, качки, гуси і цесарки. У молодняку кіль грудної кістки нескостенілий, трахейні кільця еластичні, легко стискуються. Шкіра на ногах у курчат, курчат-бройлерів, індиченят та цесарятеластична, луска щільно прилягає. У півників і молодих індиків шпори нерозвинуті, при промацуванні м'які та рухливі. У каченят та гусенят шкіра на ногах ніжна, еластична, дзьоб незроговілий. У дорослої птиці кіль грудної кістки скостенілий, твердий, трахейні кільця тверді, не стискуються, луска і шкіра на ногах груба, жорстка, шпори у півнів та індиків тверді, дзьоб зроговілий.
Птиця, яка призначена на забій, за станом здоров'я повинна відповідати вимогам чинного ветеринарного законодавства. З раціону птиці виключають: антибіотики за 20 днів до забою, гравій - за 12 днів при згодовуванні розсипних комбікормів та за 7 днів - при використанні для годівлі цілого зерна. Перед забоєм птиця повинна пройти передзабійну витримку протягом 6-8 год. при вільному доступі до води. Птиця, призначена для реалізації, повинна бути без травматичних пошкоджень, допускається до здачі птиця з пошкодженим гребенем, переломами плесна і пальців, незначними викривленнями спини та кіля грудної кістки, незначними саднами та подряпинами, а також з наминами на кілі грудної кістки, вираженим незначним ущільненням шкіри. Оперення птиці повинно бути сухим і без налиплого бруду.
Жива маса однієї голови птиці, яка призначена для реалізації, має бути

 
 

Цікаве

Загрузка...