WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Біотехнологія відтворення сільськогосподарських тварин - Реферат

Біотехнологія відтворення сільськогосподарських тварин - Реферат

ЛГ викликає у донорів зниження кількості овуляцій.
У зв'язку з тим, що у тварин екзогенний ФСГ швидко інактивується печінкою, для підтримання в крові певного рівня гормону його вводять в організм донора строго з інтервалом 12 годин. Вчені різних країн, в тому числі й України, працюють над пролонгацією дії екзогенного ФСГ в організмі донора з метою зменшення кількості ін'єкцій, трудомісткості методу і впливу стресового фактора. Так, Смолянинов Б.В. із співавторами (1988) розробили комплексний препарат на основі ФСГ - поліфол, застосування якого дозволяє у 2,5 рази скоротити кількість ін'єкцій та тривалість введення гонадотропіну, при чому на 30% збільшується вихід придатних ембріонів. Запропоновано також препарати пролонгон та цинк-протамін ФСГ (Осташко Ф.І. та інші, 1990). Однократне комплексне використання ФСГ у вигляді ліпосомальної емульсії з пролонгованою дією гонадотропіну також викликає значне збільшення активності функціональних структур матки, яєчників і яйцепроводів.
Екзогенна гормональна стимуляція поліовуляцяії у корів супроводжується різким пригніченням гормоноутворення у фолікулостимулюючих гонадотропоцитах аденогіпофіза, що порушує збіг піків ФСГ і лютеїнізуючого гормону (ЛГ), а також призводить до зниження продукції ембріонів. Одночасно після суперовуляції в фолікулах донорів у фазу їх росту за рахунок збільшення кількості клітин гранульози спостерігається значно вищий вміст 17?-естрадіолу та прогестерону, ніж у інтактних тварин.Це означає, що підвищується вміст ферменту ароматази, що може негативно впливати на процес дозрівання та якість майбутніх яйцеклітин. Крім того, великий вміст естрогенів у крові зумовлює негативні зміни в ендометрії матки, що призводить до збільшення втрат ембріонів, тобто високий рівень суперовуляції часто супроводжується низьким виходом ембріонів при вимиванні, особливо придатних до пересадження.
Під впливом гонадотропінів активізується також імунна система, про що свідчить збільшення маси селезінки та синтезу РНК у клітинах лімфоїдних органів. Тому реакція яєчників корів на введення гонадотропінів багато в чому визначається станом імунної системи тварин перед гормональною обробкою. Так, низький рівень суперовуляції спостерігався у корів одночасно із збільшенням концентрації ?-глобуліну в плазмі крові. Оптимальною концентрацією імуноглобулінів вважають: IgG1 - 12,7-13,5 мг/мл та IgM -2,5-5 мг/мл.
При використанні загальноприйнятих схем стимуляції суперовуляції ФСГ і ГСЖК на фоні введення ПГ збільшувалось окислювальне фосфорилювання у мітохондріях тканин ендометрія серця і печінки та вміст фосфоліпідів у печінці, яєчниках, жовтих тілах, а також зменшувалась концентрація холестерину, його ефірів у матці, яєчниках та аскорбінової кислоти в яєчниках. Відмічене деяке підвищення активності лужної, і особливо кислої, фосфатаз у ендометрії, ембріотрофі, яєчниках і жовтих тілах. Хоча під впливом ГСЖК активність фосфатаз у фолікулах не змінюється, відбувається збільшення вмісту розчинних білків у печінці, нирках, селезінці, наднирниках, ендометрії і яєчниках.
Варіабельність результатів суперовуляції значною мірою зумовлена станом обмінних процесів у організмі донорів. Вихід придатних до пересадження ембріонів у донорів з нормальним обміном був більшим, ніж з порушеним. У донорів, що не реагували на введення ФСГ або ГСЖК, відмічено порушення характеру секреції ендогенних статевих стероїдів. За результатами досліджень для тварин, що негативно реагують на гормональну обробку, характерною є наявність обмінного ацидозу (лужний резерв - 45,7±1,32 об.%СО2 проти 54,6±2,76 об.% СО2 у позитивно реагуючих), явище затримки овуляції (концентрація естрадіолу в крові 33,9±12,5 проти 14,1±4,18 пг/мл), порушення обміну ліпідів (вміст загальних ліпідів 4,32±0,35 проти 2,63±0,35 г/л) та транспортування стероїдів (рівень глобулінів 14,6±1,97% проти 21,3±1,70%), а також можливе порушення процесів фосфорилювання (вміст неорганічного фосфору 2,10±0,24 ммоль/л проти 1,67±0,15) і дефіцит енергетичного забезпечення генеративних процесів у яєчниках.
У донорів в яєчниках для синтезу стероїдних гормонів і прогестагенів у жовтому тілі інтенсивно використовуються ліпіди. Під дією ФСГ відбувається перерозподіл ліпідів, у результаті чого збільшується їх вміст у матці. Також було встановлено, що ФСГ впливає на рівень синтетичних і біоенергетичних процесів не тільки в органах-мішенях (матка, яєчники), а й в екстрагенітальних органах телиць. У плазмі крові донорів, від яких отримували непридатні ембріони, рівень загального холестерину, фосфоліпідів та активності фосфатази був низький. Вважають, що рівень загального холестерину в крові тварин перед гормональною обробкою може служити критерієм відбору їх у донори, оптимальною є концентрація холестерину 100-170 мг%.
Про залежність ефективності впливу екзогенних гонадотропних гормонів від обмінних процесів свідчить необхідність врахування стану білкового обміну при використанні СЖК за дисфункції яєчників у корів. Найкращий ефект від застосування препарату спостерігається при концентрації загального білка на рівні 78,0-81,0 г/л. Про вплив на результати суперовуляції білкових обмінних процесів свідчить також високовірогідна позитивна кореляція між рівнем активності аланінамінотрансферази (АлАТ) плазми крові корів-донорів і життєздатністю отриманих ембріонів. У донори рекомендують відбирати корів, які мають активність АлАТ у межах 17-25 І.О.
Установлено прямо пропорційну залежність між кількістю вимитих ембріонів та фолікулів діаметром 2-3 мм у яєчниках донорів перед початком гормональної обробки. Але при цьому наявність домінуючого фолікула в стадії росту або регресії у період від еструсу до початку обробки на вихід ембріонів негативно не впливає. Хоча, за даними селекційних досліджень, у таких донорів була значно нижча кількість жовтих тіл після суперовуляції. Тож день естрального циклу, в який починають обробку ФСГ донорів, має велике значення для стимуляції суперовуляції. Кращі результати суперовуляції отримані при введенні його донорам на 9-й день циклу. Тому ретельний клінічний контроль еструсу у корів є важливою передумовою успішної, однак не гарантованої суперовуляції.
Відсутність жовтого тіла на яєчнику тварин свідчить про ановуляторний цикл, а значить і про неможливість гарантованої стимуляції поліовуляції, у зв'язку з чим у донорів перед обробкою ФСГ проводять ректальні дослідження яєчників на наявність жовтих тіл. Вважається, що жовте тіло діаметром 1,5 см є запорукою добрих результатів суперовуляції. Але відбір корів-донорів для стимуляції поліовуляції за станом жовтого тіла у день обробки не є достатньо точним.
Дослідження показали, що рівень поліовуляції у донорів залежить від рівня концентрації прогестерону та 17?-естрадіолу в крові. Для отримання значної кількості придатних ембріонів повиненбути нормальним гормональний профіль крові донорів, який полягає у збільшенні концентрації прогестерону та 17?-естрадіолу після введення гонадотропних гормонів, зниження вмісту прогестерону в період еструсу та швидке його збільшення після овуляції. Оптимальною перед обробкою донора гонадотропними гормонами є концентрація

 
 

Цікаве

Загрузка...