WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

стійлова система утримання. Для кожної з названих систем передбачається своя технологія.
При пасовищно-стійловій системі приблизно дві третини року вівці знаходяться на пасовищах, де основу їх раціонів складають зелені корми, при стійлово-пасовищній системі ці корми становлять тільки 35-45 % від річної потреби. Оскільки затрати праці на годівлю становлять близько 60-70 % всіх затрат праці у вівчарстві, то механізація цього процесу при стійлово-пасовищній системі утримання є необхіднішою, ніж при пасовищно-стійловому утриманні.
Цілорічна стійлова система утримання доцільна при відгодівлі молодняку та дорослих овець. У великих спеціалізованих вівчарських господарствах створюють комплексно-механізовані ферми. Для вівцематок такі ферми повинні включати приміщення для окоту і утримання маток з новонародженими ягнятами та для вирощування ягнят до періоду їх відлучення від маток, а також цех для штучного вирощування ягнят, пункт штучного осіменіння овець.
Комплексно-механізовані ферми для вирощування ремонтного поголів'я в літній період можна використовувати для стійлової відгодівлі овець. У кормовиробництві зони інтенсивного землеробства перспективним є приготування повнораціонних гранул і брикетів на основі кормової монокультури, а також приготування різних кормових сумішок. З метою кращого оснащення вівчарських ферм технологічним обладнанням передбачається розробити різні модулі комплектів машин залежно від напряму спеціалізації ферми, типу годівлі овець та розміру виробництва.
5. Птахоферми
Основну масу продукції птахівництва постачають підприємства промислового типу - птахофабрики. Прогресивною організаційною формою є кооперування підприємств за принципами міжгалузевої спеціалізації у виробничі об'єднання. При цьому забезпечується вузька спеціалізація всіх основних виробничих ланок. До складу виробничих об'єднань поряд з великими підприємствами доцільно ширше залучати на правах їх партнерів спеціально створені цехи та господарства, наприклад, для вирощування кормів, племгоспи, інкубатори тощо. При цьому дуже важливо на основі кооперування забезпечувати ці господарства комбікормами, оскільки асортимент кормових ресурсів самих господарств не дозволяє готувати повноцінні кормосумішки для бройлерів чи курей-несучок.
Крім кооперативних об'єднань, створених за принципом галузевої спеціалізації, функціонують також підприємства із замкнутим циклом виробництва, тобто такі, де всі виробничі етапи (утримання маточного стада, інкубація яєць вирощування ремонтного поголів'я, утримання курей-несучок чи вирощування бройлерів) здійснюються на даному підприємстві.
Удосконалення і впровадження потокових автоматизованих технологій у виробництві яєць та м'яса птиці й вирощуванні молодняку потребують максимальної компактності виробничих приміщень, їх розміщення відповідно до послідовності виробничого циклу. Успішна реалізація потокової автоматизованої технології у птахівництві забезпечуються такими умовами:
" перехід від павільйонної до компактної блочної, моноблочної чи багатоповерхової забудови, використання кліткового утримання птиці з високою щільністю її посадки. Підлогове утримання застосовують переважно для водоплавної птиці, індиків, а також маточного стада й вирощування молодняку курей;
" заміна мобільних транспортних засобів на території підприємства і начіпних пересувних механізмів автоматизованими транспортерами безперервної дії;
" забезпечення безперервного ритмічного виробництва з почерговим заповненням і звільненням пташників за зміщеним графіком;
" створення потоково-автоматизованих ліній (приготування, доставка і роздавання кормів, прибирання і переробка посліду, збирання та сортування яєць тощо) на базі магістральних транспортерів, що з'єднують кліткові батареї й пташники з відповідними загальногосподарськими виробничими об'єктами;
" різке підвищення рівня технічної експлуатації обладнання і надійності його роботи, створення автоматизованих систем централізованого диспетчерського управління виробництвом;
" забезпечення надійного біологічного захисту птиці штучним формуванням оптимального мікроклімату.
На всіх типах підприємств з виробництва яєць і м'яса птиці передбачається годівля сухими повнораціонними розсипними чи гранульованими комбікормами, які здатні забезпечувати максимальну ефективність птахівництва та високу якість продукції. Комбікорми планується поставляти на умовах кооперування з спеціалізованими комбікормовими заводами і міжгосподарськими цехами.
З метою завершення комплексної механізації птахівництва всі безперервні автоматизовані лінії (наприклад, роздавання кормів, видалення і переробки посліду, збирання та сортування яєць) технологічно пов'язаних процесів і операції натериторії підприємства доцільно об'єднувати в єдину потокову систему з централізованим управлінням. При потоковій системі відпадає необхідність в додаткових навантажувально-розвантажувальних роботах, зменшується або виключається повністю потреба в операційних місткостях і нагромадженні в них продуктів.
Промисловість вже випускає ряд комплектів машин та обладнання для комплексної механізації, часткової та повної автоматизації виробничих процесів у птахівництві для варіантів підлогового й кліткового утримання птиці. Для маточного стада курей яєчних, а також м'ясних порід при підлоговому утриманні використовують комплекти обладнання КМК-12 (для приміщень шириною 12 м, місткістю 3100-4500 голів) і КМК-18 (для приміщень шириною 18 м, місткістю 5000-6800 голів), при клітковому утриманні - комплект КБР-2 (залежно від розміру пташника кількість батарей у комплекті може становити від 4 до 8, а їх місткість - від 14 до 19 тис. голів).
Промислове стадо курей-несучок утримують в автоматизованих кліткових чотириярусних батареях БКН-Ф-4 (місткість 30-35 тис. голів) та триярусних каскадних батареях БКН-3 (місткість 18-50 тис. голів).
Комплекти обладнання КРМ-12 та КРМ-18 призначені для вирощування ремонтного молодняку від 1 до 140 днів при підлоговому утриманні в пташниках шириною відповідно 12 і 18 м. Місткість стандартних приміщень при цьому знаходиться в межах 6000-14000 голів. З цією ж метою використовують комплекти обладнання БКМ-3В (місткість 30-56 тис. голів) з автоматизованими каскадними триярусними батареями та К-П-8-1 з механізованими триярусними батареями (місткість від 36 до 64 тис. голів).
Бройлерів вирощують від першого дня до забою переважно в приміщеннях, обладнаних комплектом механізованих двоярусних кліткових батарей 2Б-3 (місткість до 66 тис. голів) або триярусних кліткових батарей БКМ-3Д (місткість до 56 тис. голів).
Для проведення селекційної роботи з породами курей яєчного напрямку використовують комплект обладнання з клітковими батареями БКС-2.
Комплексну механізацію з частковою автоматизацією виробничих процесів у пташниках при підлоговому утриманні забезпечують комплекти обладнання:
" для маточного стада індиків (ИВС-1,8), качок і гусей (КНУ-3, КНУ-5);
" для ремонтного молодняку індиків (ИРС-2,3), качок і гусей (КРУ-3,5, КРУ-8);
" для вирощування на м'ясо індичат (ИМС-4,5), каченят і гусенят (КМУ-10, КМУ-15).
При клітковому утриманні індиків у двоярусних батареях використовують комплекти обладнання РС-2 (для маточного стада) і БП-2 (в разі вирощування на м'ясо).
До складу комплектів обладнання для птахівництва входять бункери сухих кормів (БСК-25 чи БСК-10), призначені для нагромадження, зберігання і завантаження в кормороздавачі комбінованих кормів.
Література:
1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ - 2004 р. 2 томи.
2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...