WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

адаптації їх до машинного доїння і наступного роздоювання первісток використовують апарат АПМ-Ф-1. Масаж рекомендується починати за 2-3 місяці й закінчувати за 10-15 днів до отелення, здійснюючи його двічі за день. Пропускна здатність апарата 90 голів за годину.
15.2. Технічна характеристика машин та обладнання для первинної обробки молока
3.Свиноферми
У свинарстві розвиток доцільно здійснювати за принципами спеціалізації та концентрації, створення підприємств із закінченим циклом виробництва. Вони централізовано забезпечуються комбікормами від інших спеціалізованих заводів. Доцільно реконструювати й діючі свиноферми, які функціонують на власній кормовій базі, на тих же принципах спеціалізації та концентрації виробництва.
В основі технології виробництва на комплексах промислового типу, великих спеціалізованих репродуктивних і відгодівельних свинофермах є потоковий метод безперервного цілорічного відтворення поголів'я і відгодівлі свиней. На промислових комплексах (розміром 27-108 тис. голів) поросят з 15-денного віку до передачі на відгодівлю без обмеження годують сухими гранульованими чи розсипними повнораціонними комбікормами, а всі інші групи свиней - нормовано зволоженими чи змішаними з водою комбікормами.
У господарствах, які виробляють свинину на власній кормовій базі (розмір ферм в основному від 6 до 24 тис. голів), використовують різні типи годівлі залежно від наявних кормових ресурсів:
" концентратний - базується на повнораціонних комбікормах, приготовлених з кормової сировини власного виробництва з включенням промислових білково-мінерально-вітамінних добавок (БМВД) та преміксів;
" концентратно-бульбоплодний, при якому 70-80% (за поживністю) в кормових раціонах становлять повноцінні комбікорми, що дозволяє балансувати годівлю відповідно до потреб організму тварин. У літній період в цих господарствах основному поголів'ю репродукторних свиноферм і молодняку на відгодівлі згодовують зелену масу сіяних трав в кількості, що забезпечує потреби тварин у каротині.
Утримувати тварин рекомендується в секціях ізольованими групами, а приміщення використовувати за принципом повністю зайнято - повністю вільно. На комплексах і фермах промислового напряму розміром 27 тис. голів і більше застосовують, як правило, безвигульне індивідуальне утримання підсосних свиноматок, індивідуальне і групове супоросних свиноматок, безвигульне групове інших груп свиней. Група свиней на відгодівлі не повинна перевищувати 25-30 голів в одному станку. Кнурів, супоросних свиноматок і ремонтний молодняк племінних та репродуктивних ферм з річною програмою до 24 тис. голів вигулюють. Перспективнішим є погніздове утримання молодняку на відгодівлі, при якому продуктивність тварин на 5-12% вища, ніж у змішаних групах.
Зараз у свинарстві існує деяка різноманітність схем архітектурно-планувальних і конструкторсько-технологічних рішень. Останніми роками набуто досвід будівництва і експлуатації широкогабаритних та багатоповерхових приміщень для утримання свиней, які значно економніші від традиційних павільйонних будівель. У майбутньому знайдуть використання конвеєрні установки для утримання свиноматок, а також приплоду від періоду опоросу матки і до зняття свиней з відгодівлі. При цьому в 2-3 рази збільшується місткість приміщень і відповідно знижується вартість скотомісця, особливо при відгодівлі свиней в ярусних кліткових батареях; за рахунок скорочення інженерних комунікацій, обсягу робіт по благоустрою та обладнанню під'їзних шляхів витрати на будівництво знижується на 20-30 %.
Згідно з рекомендованими технологіями утримання свиней обґрунтовані комплекти машин і обладнання для механізації та автоматизації виробничих процесів на фермах і комплексах різних виробничих напрямків (репродукція поголів'я, відгодівля молодняку, племінна справа тощо) і типорозмірів підприємств. Раціональне застосування існуючих, розробка і впровадження нових технічних засобів створюють передумови суттєвого підвищення ефективності галузі свинарства. При цьому на підприємствах, які функціонують на покупних кормах, планові затрати праці становлять 2,3 люд.-год., а витрати кормів - 4,3 ц к. од. на 1 ц приросту, на фермах та комплексах з власною кормовою базою відповідно 5,3-9,9 люд.-год. та 4,5-5,3 ц к. од.
Станкове обладнання ССД-2, ОСМ-1М, ОСМ-60-І та СОС-Ф-35-ІІ призначене для механізації виробничих процесів при годівлі тварин вологими кормовими сумішками, а ОСМ-60-ІІ та СОС-Ф-35-І - при годівлі сухими кормами. Станкове обладнання призначене для проведення опоросу і утримання свиноматок з приплодом до 2-місячного віку поросят (у варіантах із станками СОС-Ф-35 до 28 днів).
Обладнання ОСМ-1М комплектується за чотирма варіантами залежно від кількості свиноматок. До складу обладнання входять станки для опоросу свиноматок ССД-2, соскові автонапувалки ПСБ-1А (для свиноматок) і ПБП-1А (для поросят), універсальні годівниці, установки для опромінення й обігріву поросят ИКУФ-1М.
Комплект обладнання ОСМ-60 обслуговує 60 свиноматок. Залежно від фізіологічного стану свиноматки та віку поросят внутрішні перегородки станків можна переставляти в кілька положень. Завдяки цьому в станках можна формувати три зони: відпочинку поросят, їх годівлі та для свиноматки. Металомісткість обладнання 247-255 кг на одну свиноматку. Обладнання ОСМ-60Б порівняно з базовим варіантом ОСМ-60 має перегородку, якою можна відокремлювати зону опоросу свиноматки від зони відпочинку поросят, що дозволяє використовуватиобладнання для утримання поросят за однофазною технологією їх вирощування. Зменшено металомісткість обладнання до 130 кг на одну свиноматку.
Станкове обладнання з піднятою підлогою СОС-Ф-35 поставляють блоками по вісім станків. Технологічне оснащення (годівниці, напувалки, установка для обігрівання та опромінювання) в усіх перелічених комплектах аналогічне. Вологі кормові сумішки роздають електрифікованим координатним роздавачем КСП-0,8, а сухі комбікорми - по трубопроводу канатно-шайбовим роздавачем.
Для комплексної механізації і автоматизації виробничих процесів при вирощуванні відлучених та інтенсивному дорощуванні поросят протягом 90-110 днів на спеціалізованих фермах і комплексах призначені групові клітки з піднятою підлогою КГО-Ф-10 та КГО Ф 25, а також двох'ярусні кліткові батареї БКП-2 та БКВ-Ф-2. Комплекти технологічного обладнання забезпечують роздавання кормів, напування тварин, видалення гною і створення мікроклімату, а у варіантах двоярусних батарей - також посадку і висадку тварин.
Станок для миття і дезинфекційної обробки кнурів та свиноматок СОХ-Ф-1 - стаціонарний одномісний. Його пропускна здатність складає 15 голів за годину. Обслуговує один працівник, встановлена потужність 2,5 кВт, маса - 850кг.
Установка для активного моціону свиней УМС-80 сприяє підвищенню плодючості свиноматок, активності кнурів-плідників, знижує рівень їх вибракування, забезпечує краще збереження і вищу масу поросят.
4. Вівцеферми
Традиційні системи отарного утримання овець (пасовищна, пасовищно-стійлова, стійлово-пасовищна) доцільно удосконалювати за принципами розвитку внутрішньогосподарської, міжгосподарської та галузевої спеціалізації й концентрації виробництва, будівництва комплексно механізованих ферм та відгодівельних майданчиків. Саме виробництво при цьому набуває промислових рис і ґрунтується на впровадженні прогресивних організаційно-технологічних рішень та технічних засобів.
Особливе місце в розробці та впровадженні нових технологій і систем машин у вівчарстві займає зона інтенсивного землеробства, де основними системами утримання овець будуть пасовищно-стійлова і стійлово-пасовищна з використанням культурних багаторічних пасовищ. Все ширше практикується цілорічна

 
 

Цікаве

Загрузка...