WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

Комплексне технічне забезпечення тваринництва. Машини і обладнання для комплексної механізації на фермах - Реферат

молокопроводів, пристроями індивідуального прив?язування та групового відв?язування. Один комплект обладнання розрахований відповідно на 25 і 26 корів. Металомісткість ОСК-25А становить 29, а ОСП-Ф-26 - 23 кг на 1 голову.
Обладнання ОСТ-Ф-32 призначене для транспортування новонароджених телят з родильного відділення до профілакторію, приймання, підігрівання і випоювання телятам молозива або молока, утримання телят до 20-денного віку. Складається з індивідуальних кліток, візка з платформою для перевезення телят, системи приймання і підігрівання молока та цистерни для видачі молока в напувалки. Обладнання комплектується в 5 варіантах для одночасного утримання 40, 80, 120, 160, та 200 телят. Клітки об'єднують у секції по 10 штук. Питома металомісткість у різних варіантах становить від 29 до 44 кг на 1 голову. Один працівник обслуговує 40 кліток.
У клітках КИТ-00.000 утримують телят молочного періоду до 90 днів у профілакторіях і карантинних відділеннях на спеціалізованих фермах та комплексах при вирощуванні телиць і нетелей. По шість індивідуальних кліток об'єднують в секції, які є єдиною збірною конструкцією. У передній частині розміщені годівниці для сухих кормів і передбачено місце для напувалки. Металомісткість 72 кг на 1 голову.
Секція кліток КИТ-Ф-12 для індивідуального утримання телят в карантинному приміщенні віком від 20 до 90 днів порівняно з попереднім обладнанням має меншу металомісткість (66 кг/голову) за рахунок удосконалення конструкції, а також менші втрати кормів в результаті заміни відер на спеціальні годівниці. До складу секції входить 12 кліток.
На спеціалізованих фермах і комплексах із вирощування та відгодівлі великої рогатої худоби для групового утримання телят протягом першого періоду призначене стійлове обладнання ОС-720-01, а молодняку другого періоду - ОС-720-02. Обладнання забезпечує механізацію і частково автоматизацію виробничих процесів. Кожна клітка оснащена годівницею КПГ-10 для концкормів та автонапувалкою АП-1 А. До складу комплекту входять також 4 переносні фіксатори для фіксації тварин при проведенні санітарно-ветеринарних заходів. Крім того, в комплекті ОС-720-01 є установка УПМ-1000 для приготування рідких поживних розчинів із порошку замінника незбираного молока, секційні кормопроводи та роздавач сумішок УПР-1.
У стійловий період року, особливо при прив'язному утриманні корів, стан їх здоров'я і продуктивність значною мірою залежать від проведення моціону. Кільцева установка для активного моціону корів одночасно обслуговує до 50 голів. Площа вигульного манежу - 256 м2, встановлена потужність - 1,7 кВт, маса - 1100 кг.
Для індивідуальної фіксації великої рогатої худоби з метою проведення ветеринарно-санітарних заходів (клеймування, біркування, лікування, взяття проб крові, розчищення ратиць тощо) призначений станок СВ-30. Його можна використовувати як в приміщеннях, так і на відкритих майданчиках. Обслуговують станок два оператори. Пропускна здатність 30 голів за 1 годину. Маса конструкції 650 кг.
Обладнання доїльно-молочних і молочних блоків. У господарствах молочнотоварного напряму переважає доїння корів у стійлах в загальний молокопровід, а в родильних відділеннях - у переносні відра. Така технологія найповніше відповідає сучасному рівню розвитку молочного тваринництва.
Останнім часом промисловість освоїла випуск автоматизовані доїльних установок "Тандем-автомат" УДА-8А, "Ялинка-автомат" УДА-16А та "Карусель" УДА-100 та ін. Вони оснащені маніпуляторами доїння (наприклад, МД-Ф-1). На цих установках один оператор може видоювати від 60 до 100 корів за годину. Такі установки доцільно використовувати на молочних фермах і комплексах з безприв'язним утриманням корів, а також при застосуванні стійлового обладнання з автоматичною прив'яззю ОСП-Ф-26.
При впровадженні промислової технології шляхом реконструкції існуючих ферм з прив'язним утриманням корів виникає необхідність добудови і технічного оснащення доїльних чи доїльно-молочних блоків, які повинні відповідати таким вимогам:
" забезпечувати відокремлене утримання постійних технологічних груп у приміщенні і на вигульних майданчиках;
" передбачати доїння кожної групи корів за чітким графіком на постійно закріпленій за даною групою одній із установок доїльного залу;
" виключати у процесі доїння зустрічні потоки видоєних корів і тих, що йдуть у доїльний блок. Для цього потрібно, щоб час на зміну окремих груп не перевищує тривалості циклу доїння однієї групи. Крім того, слід обладнати переддоїльні, а в окремих випадках і післядоїльні майданчики з розрахунку 1,8-2 м2 площі на одну корову для зосередження технологічних груп (перебування кожної групи корів на переддоїльному майданчику не повинно перевищувати 20 хв.); на шляху руху видоєних корів розміщувати пункт проведення профілактичних заходів; молочне відділення доїльного блоку розміщувати в напрямку головного в'їзду на територію ферми із підвітряного боку відносно гноєсховищ та силових споруд; вибирати кількість доїльних установок з таким розрахунком, щоб тривалість разового доїння молочного стада не перевищувала 3,5-4год; блокувати доїльно-молочні зали з корівниками. Це знижує капіталовкладення і затрати праці, скорочує шляхи руху корів, зменшує кількість захворювань вимені та травм корів у осінньо-зимовий період; розміщувати доїльно-молочні блоки в торці корівника чи Г-подібно до нього або з'єднувати два корівники П-подібно при використанні стаціонарних засобів роздавання кормів. Бокове і Н-подібне блокування доїльно-молочних зал з корівниками доцільно проводити при використанні мобільних кормороздавачів (аналогічно розміщують і молочні блоки при доїнні корів у стійлах в загальний молокопровід).
Технічна характеристика машин та обладнання для доїння корів і первинної обробки молока на фермах, а також рекомендації щодо їх раціонального використання наведені в таблицях 15.1 і 15.2.
Зберегти поживні, лікувальні та смакові якості молока можна лише за умови повного дотримання санітарно-гігієнічних і ветеринарних правил одержання молока та зведення до мінімуму тривалості його обробки. Ці операції виконують спочатку на фермі, а потім на підприємствах молочної промисловості. Вони повинні складати єдину технологічнулінію. У зв'язку з цим доїльно-молочні блоки та фермські молочні можна розглядати як первинні (низові) цехи молокозаводів.
Первина обробка молока безпосередньо на фермах під час доїння або відразу ж після нього передбачає очищення від механічних домішок, охолодження в проточних пристроях чи резервуарах-охолодниках, короткочасне зберігання. При доставці молока споживачам безпосередньо з ферми, а також в умовах введення карантину молоко пастеризують.
Доставка молока з окремих корівників або доїльно-молочних блоків у централізовану фермерську молочну здійснюється трубопроводами (надземними чи підземними), автоцистернами, бортовими засобами з бідонами. Автоцистерни (АЦПТ-2,1А, АЦПТ-2,8А-53, АЦПТ-2,8-130) значно полегшують умови праці, оскільки усувають ручні вантажно-розвантажувальні операції, і зменшують втрати молока (вони не перевищують 0,1%).
Особливо перспективним є збирання і транспортування молока трубопроводами безпосередньо в процесі доїння корів. При цьому найповніше забезпечується потоковість і своєчасна обробка молока, зменшується кількість операцій, виключаються втрати молока і скорочується час його перебування на фермі. Впровадження системи трубопроводів для збирання молока на фермах значно підвищує культуру виробництва, удосконалює організацію праці, дозволяє автоматизувати транспортування молока, миття доїльного і молочного обладнання.
15.1. Технічна характеристика доїльних установок
Для пневматичного масажу вимені нетелей для попередньої

 
 

Цікаве

Загрузка...