WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Технологічні процеси виробництва продукції рослинництва - Реферат

Технологічні процеси виробництва продукції рослинництва - Реферат

інтенсивної технології виробництва льону-довгунця є впровадження системи агротехнічних і хімічних заходів захисту рослин з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов кожного господарства.
Хімічний захист льону від шкідників і хвороб полягає в протруюванні насіння і обробці рослин пестицидами за допомогою штангових обприскувачів ОПШ-2000-2-21,6 , ОП-2000-2-01, ПОМ-630, ОПШ-15-01, зарубіжних обприскувачів фірм Харді, ДжонДір та інших або авіації. Для прискорення достигання льону, підвищення продуктивності комбайнів і сушильних пунктів посіви у ранній жовтій стиглості обробляють десикантами, використовуючи для цього авіацію. Проти вилягання посіви обробляють ретардантом.
З метою значного зменшення затрат праці і коштів при підготовці полів до збирання, виключення застосування льонобралок ТЛН-1,5А, молотарок МЛ-2,8П чи МЛВ-2 проходи і поворотні смуги засівають кормовими травами або зернобобовими культурами. Перед збиранням льону їх скошують.
Льон на волокно збирають у ранній жовтій та жовтій стиглості. Основний спосіб - комбайновий у трьох варіантах: одночасне в'язання соломи в снопи і реалізація їх на завод; розстилання в стрічки на льонищі, підбирання і в'язання соломи після висихання підбирачами ПТН-1 і здавання її на завод; розстилання в стрічки на льонищі для вилежування, обертання стрічок за допомогою обертачів ОСН-1 і піднімання трести підбирачами з в'язанням в снопи та реалізація останніх на завод чи перевезення до місця зберігання для переробки її в господарстві.
Потоковість робіт і виключення втрат забезпечуються за умови збирання та реалізації за першим і другим варіантами половини урожаю, а за третім - іншої половини.
Льонокомбайни ЛКВ-4А і ЛКВ-4Т з в'язальними апаратами, а також підбирачі ПТН-1 забезпечують снопов'язальним шпагатом з розрахунку 4-5 кг/га.
Впроваджено також комплекс машин і обладнання для збирання з поля та переробки на льонозаводах соломи і трести. в рулонах. Комплекс машин включає рулонний прес-підбирач ПРП-1,6 з пристроєм ПРЛ-1, навантажувач ПФ-0,5 із спеціальним захватом для рулонів ППЛ-0,5 і розмотувач рулонів льоносоломи і трести РРЛ-2.
Якщо збирати льонову сировину в рулонах, значно скорочуються транспортні витрати.
При комбайновому способі збирання льоновий ворох відвозять тракторними причепами типу 2ПТС-4-887Б на сушильний пункт.
13.33. Склад комплексів машин для вирощування та збирання льону-довгунця. Урожайність трести - 35 ц/га, насіння - 5 ц/га
Ворох обробляють на пунктах сушарками типів: наземного (проект 814-127), конвейєрного (проект 812-2-3) або карусельного (проект 812-1-6) продуктивністю з сухим ворохом відповідно 0,59, 0,54 і 0,90 т/год. Висушений до вологості 12-18 % льоновий ворох подають на молотарку-віялку МВ-2,5А або МЛВ-2. Після обмолоту насіння льону очищають на машині СМП-0,5 і засипають на зберігання або здають державі.
Багато господарств переробляють тресту на своїх м'яльно-тіпальних пунктах, які мають м'ялку МЛ-6А, тіпальну машину ТЛ-40 та куделеприготувач КЛ-25. Схеми механізованого процесу збирання льону-довгунця зображено на рисунку 13.35.
Склад комплексів машин для вирощування та збирання льону-довгунця на площі 1000 га наведено в таблиці 13.33.
Економічні показники використання наведених вище комплексів машин подано в таблиці 13.34.
13.34. Економічні показники використання комплексів машин для вирощування та збирання льону-довгунця
Ріпак.
Вирощування та збирання сталих врожаїв ріпаку базується на високій культурі землеробства і використанні сучасних комплексів машин по відповідних технологічних лініях: приготування і внесення добрив, основного, передпосівного обробітку ґрунту та сівби, комплексної боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами, комбайнового збирання та промислового виробництва олії. Найвищі врожаї озимого ріпаку одержують при сівбі по зайнятому пару, конюшині та однорічних травах .
Ріпак добре відгукується на післядію мінеральних добрив. Ріпак також добре реагує на органічні добрива, які вносять під попередник або безпосередньо під зяблеву оранку.
Озимий ріпак порівняно з ярим більш урожайний і має дещо вищий (більше 40%) вміст олії у насінні. Якщо організувати стабільне вирощування, то рекомендоване виробництвом співвідношення між озимою та ярою формами приблизно 4 : 1.
У сівозмінах різних ґрунтово-кліматичних зон під озимий ріпак застосовують диференційований обробіток ґрунту. Правильно поєднують глибокий, звичайний і поверхневий обробіток з використанням полицевих, плоскорізних, дискових, голчастих, комбінованих та інших ґрунтообробних знарядь. Але зважаючи на значне забур'янення полів , поки що основним є плужний обробіток ґрунту, такий, як під озиму пшеницю.
Одна з головних умов одержання високих врожаїв ріпаку полягає в ретельному передпосівному обробітку ґрунту. З цією метою передбачено обробіток ґрунту паровими культиваторами та комбінованими агрегатами типу "Європак".
Перед сівбою насіння необхідно протруїти препаратом вітавакс 200 (2-3 кг на тонну насіння), або іншими рекомендованими протруювачами. Ріпак, як правило, сіють зернотрав'яними сівалками з міжряддям 15 см. На забур'янених полях його доцільно висівати овочевими сівалками з міжряддям 45 см і наступним обробітком. Норма висіву насіння у першому випадку становить 7-8 кг/га, у другому - 3-5 кг/га. Кращими є безерукові та безглюкозинолотні сорти: Церес, Мадора, Світоч та ін.
При сівбі зернотрав'яними сівалками слід залишати технологічні колії для проходу агрегатів по догляду за посівами. Для цього в середній сівалці трисівалкового агрегату перекривають 6, 7 і 18, 19 висівні апарати. При сівбі односівалковим агрегатом висівні апарати перекривають при кожному третьому проході. Механізований догляд за посівами ріпаку містить комплекс заходів по боротьбі з бур'янами, шкідниками і хворобами, а також підживлення рослин азотними добривами.
Ріпак збирають, як правило, роздільним способом. Пряме збирання застосовують лише при рівномірному дозріванні рослин і відсутності бур'янів. Для збирання ріпаку використовують таку жтехніку, як і для зернових колосових культур з додатковим встановленням на зернозбиральні комбайни пристроїв типу ПКК-5 для збирання дрібнонасінних культур і герметизацію місць можливих втрат насіння.
Ріпаковий ворох очищають на стаціонарних зерноочисних агрегатах типу ЗАВ-25, КЗС-25Ш чи пересувних машинах ОВС-25. Для тривалого зберігання вологість насіння слід довести до 8 %. Вихід олії в Україні становить близько 40%, а шроту з насіння - понад 50 %.
13.34. Склад комплексів машин для вирощування та збирання озимого ріпаку на площі 100 га (урожайність насіння 30 ц/га, соломи 60 ц/га1)
Як видно з таблиці 13.34, до складу комплексу машин, обґрунтованому за критерієм затрат робочого часу, входить високопродуктивна, у тому числі іноземна, але дорога техніка, а приведених витрат - менш продуктивна, але дешевша.
1 Солома подрібнюється і розкидається по полю;
2 Бульдозерний пристрій використовується для буртування гною на краю поля;
3 Органічні добрива вносяться на 30 % площі;
4 Машина ЗЖВ-Ф-3,2 використовується

 
 

Цікаве

Загрузка...