WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Технологічні процеси виробництва продукції рослинництва - Реферат

Технологічні процеси виробництва продукції рослинництва - Реферат

картоплесховищ її забирають транспортером ТЗК-30А з приставкою-підбирачем ТПК-30А. Від кагатів або сховищ бульби транспортують автомобілями-самоскидами або тракторними причепами до сортувального пункту КСП-25 (КСП-15В) і вивантажують у бункери. Відсортований на КСП-25 садивний матеріал (маса бульби 50-80 г) подають у бункер-нагромаджувач місткістю 25-30 т. З нього картоплю завантажують у автомобілі-самоскиди, які транспортують її до садильних агрегатів.
У технологічній лінії підготовки насінного матеріалу доцільно передбачити протруювання бульб за допомогою протруювача "Гумотокс-С" або переобладнаного картоплезбирального комбайна типу Е-668/7.
Важливою умовою одержання високих урожаїв картоплі є дотримання оптимальної густоти садіння. За даними передового досвіду вона повинна становити: на Поліссі 55-60 тис. кущів для товарної і 70-75 тис. для насінної картоплі; у Лісостепу - відповідно 45-50 і 55 тис. кущів; у Степу - 40-45 і 50, а на зрошенні - 50-55 тис. кущів.
У господарствах для садіння картоплі застосовують застарілі картоплесаджалки КСМ-4А і КСМ-6А з барабанно-вичерпувальним апаратом, який значно пошкоджує бульби. Зарубіжні виробники картоплесаджалок ( фірми Grimme, Gramme, Kverneland та ін.) застосовують більш досконалий ложко-пасовий або ложко-ланцюговий садильний апарат. У сучасних українських картоплесаджалках типу КС-4 і КС-2 використовують ложко-транспортерний вичерпувальний апарат.
Перед появою перших сходів картоплі формують гребені заввишки 27-30 см з рівною вершиною 15-20 см для кращого прогрівання куща. Для цієї мети можна використовувати культиватори фірм Grimme, Netagko та ін. Такого типу фрезерний культиватор марки КФК-2,8 за замовленням випускає Шепетівський завод культиваторів.
При догляді за посадками картоплі проводять 3-4 міжрядних обробітки. Добрих результатів у боротьбі з бур'янами досягають комбінованою системою догляду, при якій механічні засоби поєднуються із застосуванням гербіцидів, їх вносять до з'явлення сходів і загортають в ґрунт культиваторами в агрегаті з боронами. У період вегетації рослини обприскують хімічними препаратами для боротьби з фітофторозом, колорадським жуком та іншими хворобами і шкідниками.
Картоплю у фазі бутонізації до змикання рядків підгортають. Добре при цьому використовувати запропоновані ННЦ "ІМЕСГ" робочі органи (підгортачі-розпушувачі) до культиватора КОН-2,8А. Робочий орган складається з двох стрілчастих лап: розпушувальної шириною 0,27 м з стояком та привареної до стояка підгортальної лапи шириною 0,33 м. При міжряддях 60 + 80 см обидві лапи повинні мати ширину 0,27 м.
Для підвищення продуктивності картоплезбиральних машин та прискорення достигання картоплі скошують бадилля машинами КИР-1,5Б чи КРП-Ф-2 на продовольчих посадках за 4-6 днів до збирання і на насінних за 10-14 днів.
Насінні посадки обприскують десикантом , наприклад розчином хлорату магнію, в результаті чого бадилля відмирає.
Вибір технічних засобів збирання залежить від умов сепарації ґрунту, забур'яненості, урожайності, розміру і конфігурації полів тощо. При добрій і задовільній сепарації ґрунту, незначній забур'яненості, урожайності бульб не менш як 8-10 т/га і довжині гонів понад 150-200 м доцільно застосовувати комбайни ККУ-2А, ККЗ-2, Е-686, Е-668/7, КПК-3. За інших умов урожай збирають картоплекопачами КСТ-1,4, КНК-2, КТН-2В.
Раціональний склад комплексів машин для вирощування та збирання картоплі у зоні Полісся на площі 1000 га наведено в таблиці 13.31.
13.31. Комплекс машин для вирощування та збирання картоплі (урожайність - 250 ц/га)
Західноєвропейські фірми ІМАС (Італія), Grimme (Німеччина), Kverneland (Норвегія) пропонують здебільшого дворядні причіпні і напівначіпні копачі, які укладають бульби у валок, а також підбирачі-навантажувачі бульб з валка. Ці ж фірми випускають уніфіковані з копачами одно-і дворядні картоплезбиральні комбайни.
Для великих картоплесійних господарств і МТС фірми Holmer і Dewulf (Німеччина) пропонують високопродуктивні самохідні картоплезбиральні комбайни з бортовим комп`ютером та електронною системою регулювання і оцінки якості технологічного процесу.
Найефективніша потокова технологія збирання картоплі з сортуванням на пунктах КСП-15В, КСП-25 та закладанням на зберігання у спеціалізовані, тимчасові сховища та постійні кагатні майданчики з активним вентилюванням.
Для закладання бульб на зберігання у сховища застосовують транспортер-завантажувач ТЗК-30А, а для вивантаження бульб із сховища - додатково транспортер-підбирач ТПК-30 ( Тартуський завод "Вийт", Естонія).
В Україні розроблено комплекс машин для післязбиральної доробки і закладання картоплі на зберігання (ПКБ "Прогрес", м. Миколаїв), проте за браком коштів він поки що серійно не випускається.
Таким чином, для переведення картоплярства на індустріальну основу в Україні необхідно, перш за все, налагодити виробництво спеціальних машин, конкурентноспроможних з кращими зарубіжними зразками.
Економічні показники використання наведених вище комплексів машин подано в таблиці 13.32.
13.32. Економічні показники використання комплексів машин для вирощування та збирання картоплі
Льон-довгунець.
За останні роки Науково-дослідний інститут луб'яних культур (НДІЛ) разом з іншими науково-дослідними і конструкторськими організаціями розробив інтенсивну технологію вирощування та збирання льону з мінімальними затратами ручної праці. Вона базується на високій культурі землеробства і використанні комплексів машин по відповідних технологічних лініях: приготування і внесення добрив, основного, передпосівного обробітку ґрунту і сівби, комплексної боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами, комбайнового збирання льону та промислового приготування трести.
Після збирання попередника (зернові колосові, трави) площу обробляють дисковими знаряддями (ЛДГ-10А, ЛДГ-15А, БДТ-7А, БДВ-8,5, БДС-8,4 та ін.). При значній засміченості пирієм через 15-20 днів після першого проводять повторне лущення стерні і вносять гербіцид типу раундап.
Основне внесення мінеральних добрив (80-85 % від загальної кількості) виконують машинами МВУ-16,МВУ-8Б, МВУ-5А, 1РМГ-4Б, МВД-900. Для одержання 1 т волокна з гектара всьогонеобхідно внести під льон до 10-12 ц/га мінеральних добрив у стандартних туках. Співвідношення N : Р : К повинно становити 1 : (2-3) : (3-4).
Орють на зяб плугами типу ППО-8-40, ППО-5-40. Восени у міру з'явлення бур'янів проводять культивацію з боронуванням. За 2-6 місяців до сівби насіння льону протруюють на машинах ПСШ-5, ПС-10А, ПК-20, "Мобитокс". Найкращі результати на передпосівному обробітку ґрунту дають комбіновані агрегати Б-622 "Європак", Арамікс, К 600PS, АПК-6, АГ-6, АГ-3 та ін.
Льон сіють сівалками СЗЛ-3,6 на ширину міжрядь 7,5 см. Глибина загортання насіння на супіщаних ґрунтах становить 2-3 см, на суглинках - 1,5-2 см. У рядки при сівбі вносять 10 кг/га поживної речовини гранульованого борного суперфосфату. Сівбу необхідно закінчити протягом 3-5 днів. Після сівби льону ґрунтову кірку руйнують легкими боронами типу ЗБП-0,6А або ротаційними мотиками.
Невід'ємною ланкою

 
 

Цікаве

Загрузка...