WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Технічні засоби у рослинництві - Реферат

Технічні засоби у рослинництві - Реферат

ґрунту у Лісостепу України ходовими системами машин є одним із чинників, що обмежують ріст і розвитоксільськогосподарських культур. Робота важких агрегатів на полях, особливо у весняний період, призводить до ущільнення ґрунту на глибину до одного метра і більше. Багатократний обробіток ґрунту на одну і ту ж глибину викликає утворення "підошви" з об'ємною масою 1,8...2,1 г/см3, що різко зменшує можливості нормального розвитку коріння рослин і загальний об'єм кореневої системи. Ці проблеми дозволяє в значній мірі вирішувати чизелювання ґрунту. Чизелювання є різновидом глибокого розпушення ґрунту (мінімальна ширина розпушеної смуги при максимальній її глибині). На схилах, при чизелюванні ґрунту запаси вологи збільшуються на 40...50 мм. Ерозійні процеси зменшуються в 3...5 раз. Чизелювання ґрунтообробними знаряддями (АЧП-2,5, АЧП-4,5, ПЩН-2,5, ПРПВ-5-50 та іншими) покращує водно-повітряний стан ґрунтового середовища, запобігає змиву ґрунту. Чизелювання зябу являє собою утворення періодично розміщених розпушених смуг глибиною до 40 см. До щілини висуваються вимоги розташування її вздовж горизонталі місцевості, а на зрошенні - таким чином, щоб віддаль між суміжними смугами забезпечувала рівномірний розподіл вологи по полю. Для зменшення аерації вологи в суху вітряну погоду верхню частину щілини присипають ґрунтом.
В комбінованих ґрунтообробних машинах для поверхневого (2...8см) обробітку ґрунту, в тому числі й передпосівного, забезпечується ешелонованість розміщення робочих органів та збільшення загальної ширини захвату (табл. 13.6). Широко використовуються пружні робочі органи з розпушувальними (долотоподібними) або полольними лапами шириною від 30 до 200 мм та ротаційні подрібнювачі грудок й вирівнювачі поверхні. Передпосівний обробіток виконують в залежності від глибини загортання насіння та необхідної щільності обробленого шару ґрунту.
13.6. Технічна характеристика комбінованих ґрунтообробних машин
При застосуванні комбінованих ґрунтообробних машин відбувається заміна 5-6 одноопераційних агрегатів; скорочення на 30% витрат пального, праці, строків виконання робіт; збереження вологи в ґрунті; створення однорідного за щільністю посівного шару ґрунту (рис. 13.6).
Рис. 13.6. Комбінований ґрунтообробний агрегат Т-150 + КН-7,2
У Лісостепу найкраще себе зарекомендували комбіновані ґрунтообробні машини АКГМ-3,6, АКГМ-6,0, ККП-3,7, ККП-7,2, ККП-6, "Kompaktor", "Europack" і "Sepack". При цьому вітчизняні агрегати адаптовані до наших ґрунтово-кліматичних умов краще, ніж зарубіжні.
При необхідності більш інтенсивного обробітку поверхневого шару ґрунту, подрібнення рослинних решток, в останній час набуває поширення обробіток чизельними культиваторами (КР-4,5, КШН-3, КШН-5,6), до складу послідовно розміщених робочих органів яких додають дискові секції або окремі диски (рис. 13.7).
Рис. 13.7. Агрегат на базі чизельного культиватора КШН-3 у роботі
Такі знаряддя знаходять застосування при основній або передпосівній підготовці ґрунту на глибину 6...16 см під зернові культури. Аналогічні чизельні культиватори поширені у Західній Європі (Multitiller, Smaragd, Eurogruber). Ефективною є конструкція плуга-культиватора для пошарового розпушення ґрунту на глибину 16...24 см, розроблена проф. Сисоліним П.В., що її випускає ВАТ "Червона Зірка". Плуг-культиватор забезпечує більш рівномірне розпушення на всій глибині обробітку за один прохід агрегату.
Посівна техніка.
Посівну сільськогосподарську техніку удосконалюють у напрямках модульної побудови сівалок, збільшення ширини захвату, покращення якості висіву, застосування центрального дозування, підвищення універсальності, надійності та продуктивності роботи. Для зернових культур застосовують сівалки з механічними (типу СЗ-5,4) та пневматичними (подібно до Mistral-6000) системами висіву (табл. 13.7). Механічні сівалки обладнують переважно дисковими сошниками та застосовують на полях з середньою якістю підготовки ґрунту на швидкості 5...7 км/год. Пневматичними сівалками доцільно працювати на добре підготованих під посів площах, з застосуванням анкерних сошників, із швидкістю до 9 км/год.
При висіві просапних культур пневматичні сівалки (УПС-12 та інші) менше пошкоджують насіння, більш універсальні, але майже на 40% дорожчі у порівнянні з механічними (ССТ-12В) (рис. 13.8).
13.7. Технічна характеристика сівалок
Універсальні пунктирні пневматичні сівалки (типу СУПН-8А) призначені для пунктирної сівби переважно каліброваного насіння кукурудзи,
Рис. 13.8. Сівалки для посіву зернових культур:
а - СЗ-5,4; б - Mistral-6000
соняшника і інших культур з одночасним внесенням мінеральних добрив та прикочуванням ґрунту в зоні рядка. У Лісостепу України для сівби цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, сої, бобових культур широко застосовують пневматичні сівалки "Multicorn". Комбінована система цієї сівалки з пневматичним дозуванням насіння і механічним висівом його у ґрунт забезпечує високу точність висіву при високій швидкості руху агрегату. При виборі сівалки слід звертати увагу на її можливості, вартість і зручність при сівбі різних культур.
Набувають поширення багатофункціональні комплексні агрегати (табл. 13.8), які суміщають в одному технологічному процесі ґрунтообробку з посівом та внесенням мінеральних добрив по попередньо підготованому фону.
13.8. Технічна характеристика ґрунтообробно-посівних агрегатів
Їх використання дозволяє ефективно завантажити енергозасіб класу 3 або 1,4 за допомогою використання частини його потужності через ВВП та зберегти до 20% вологи в посівному шарі ґрунту (рис. 13.9).
Рис. 13.9. Багатофункціональний комплексний агрегат АКПК-4
Суміщення операцій, при застосуванні агрегату АПП-6 на чистому від бур'янів полі зі щільністю ґрунту в межах 0,9-1,3 г/см3 по необробленому агрофону, скорочує кількість проходів полем в 5-6 разів і зменшує час виконання сівби на 30%. Багатофункціональний комплексний агрегат АПП-6 може ефективно працювати на 10-15 % посівних площ Лісостепової зони України. На засмічених полях технологія прямого посіву потребує додаткових витрат (до 30%) на застосування пестицидів. Нульовий або мінімальний обробіток ґрунту при сівбі просапних культур даними комплексами призводить до зменшення врожайності на 25-30% і не рекомендується до використання у Лісостепу. З імпортних аналогів позитивно зарекомендували себе агрегати фірм Horsch, Flexi-Coil, Amazone, Vogel & Noot, Kverneland та інших.
Машини для внесення добрив.
Усі добрива поділяють на мінеральні й органічні, а за станом - на тверді та рідкі.
Мінеральні добрива - це продукт промислового походження, їх виготовляють на хімічних заводах (азотні: аміачна, натрієва, кальцієва селітри, сульфати та ін.; фосфорні: суперфосфати, фосфоритне борошно, борошно з кісток та ін.; калійні: хлористий калій, калійна сіль, та ін). Промислові добрива застосовують, як правило, в гранульованому вигляді з діаметром

 
 

Цікаве

Загрузка...