WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних пр - Реферат

Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних пр - Реферат


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Тиск атмосфери, від чого він залежить. Класи мінералів Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.
ПЛАН
1. Тиск атмосфери, від чого він залежить
2. Класи мінералів
3. Намалюйте схему і поясніть положення Землі по відношенню до Сонця, а також розподіл сонячних променів на поверхні Землі в день літнього сонцестояння.
1. Тиск атмосфери, від чого він залежить
Атмосферою, чи повітряною оболонкою Землі, називають газове середовище, що оточує "тверду" Землю й обертається разом з нею. Маса атмосфери складає ~5,15·1018 кг.
Всякий газ робить тиск на його стінки, що обмежують, перпендикулярно (нормально) до цієї стінки. Числове значення (модуль) цієї сили тиску, віднесеної до одиниці площі, і називають тиском. Тиск газу обумовлено рухами його молекул, тим "бомбардуванням", що вони піддають стінки. При зростанні температури і зберіганні об'єму газу швидкості молекулярних рухів збільшуються і, отже, тиск зростає.
Середній тиск атмосфери на поверхню Землі на рівні моря дорівнює 101 325 н/м2 (це відповідає 1 атмосфері чи 760 мм рт. ст.). Щільність і тиск атмосфери швидко убувають з висотою: біля поверхні Землі середня щільність повітря r = 1,22 кг/м3, на висоті 10 км (= 0,41 кг/м3), а на висоті 100 км r=8,8(10-7 кг/м3).
Атмосфера має шарувату будівлю, шари розрізняються своїми фізичними і хімічними властивостями (температурою, хімічним складом, іонізацією молекул тощо).
Атмосферний тиск - це тиск на тіла, зумовлений силою тязяя атмосферного повітря. Атмосферний тиск зменшується з ви(Деою за експоненціальним законом : де ро, р - атмосферний тиск на поверхні Землі Та на висоті Нр о - густина повітря біля поверхні Землі; е - основа натурального логарифму (е =2,718), атмосферного повітря на по Землі (на рівні моря), врівноваженого при 0°С стовпчиком ртуті Заввишки 760ммрт.ст., називають нормальним тиском.
Повітря в закритому (негерметично) помешканні досить вільно вирівнює свій тиск із зовнішнім повітрям через пори і щілини в стінах, через вікна і т.д. Тому на метеорологічних станціях немає потреби поміщати барометри під відкритим небом - їх встановлюють усередині помешкання.
Основним приладом для виміру атмосферного тиску служить ртутний барометр. У цьому приладі, відомому з курсу фізики, атмосферний тиск врівноважується тиском стовпа ртуті; по змінах висоти ртутного стовпа можна судити про зміни атмосферного тиску.
Інший принцип виміру атмосферного тиску, широко застосовуваний в анероїдах, барографах, метеорографах, радіозондах, заснований на деформаціях пружної, порожньої усередині металевої коробки при змінах зовнішнього тиску на неї. Прилади цього типу потрібно тарувати (градуювати) за показниками ртутного барометра. В даний час тиск, як уже сказано вище, виражають у гектопаскалях (гПа). Середній атмосферний тиск на рівні моря близько до 1013 гПа.
2. Класи мінералів
КЛАС МІНЕРАЛІВ, *класс минералов, **class of minerals, ***Klasse von Mineralien - систематична одиниця в мінералогії, яка виділяється в межах типів за провідним електронегативним елементом або радикалом у складі мінералів, а в окремих випадках - за типом сполук.
Весь мінеральний світ поділяється на 20 класів:
1) прості речовини;
2) карбіди, силіциди, нітриди і фосфіди;
3) арсеніди, антимоніди і вісмутиди;
4) телуриди;
5) сульфіди і селеніди;
6) оксиди;
7) гідроокиси і гідрати;
8) силікати;
9) борати;
10) фосфати, берилофосфати і арсенати;
11) ванадати;
12) вольфрамати і молібдати;
13) телурати і хромати;
14) карбонати;
15) сульфати;
16) йодати;
17) нітрати;
18) хлориди, броміди і йодиди;
19) флуориди;
20) органічні сполуки
Класифікувати мінерали можна по ряду ознак. Можна виділяти мінерали по ведучому чи характерному елементу, розглядаючи, наприклад, мінерали, що містять мідь, свинець і т.д. Існують генетичні класифікації, у яких виділяють мінерали по їх походженню, наприклад, мінерали магматичні, пегматитові, скарновие і т.д. Усі ці класифікації не задовільні з ряду причин, але можуть бути використані як додатковий довідковий матеріал.
Найбільш розповсюдженої є хімічна класифікація мінералів. У основу виділення груп у цій класифікації покладений хімічний принцип.
Класифікувати мінерали потрібно по хімічному принципі (по типах хімічних сполук, по характері хімічного зв'язку) з обов'язковим обліком структурних особливостей мінералів.
Насамперед, у царстві мінералів можна розрізняти елементарні речовини
і сполуки. Серед елементарних речовин ми розглянемо один клас мінералів, що зустрічаються у виді вільних елементів, - самородні елементи.
Серед сполук по хімічній ознаці (ведучим аніонам) виділяються наступні типи.
I тип. Сірчисті сполуки чи сульфіди. Це сполуки металів з чи сіркою аналогами сірки - миш'яком, сурмою, телуром, селеном.
II тип. Галоідні чи сполуки галогениди. Стосовні сюди мінерали являють собою сполуки з галогенами - фтором, хлором і набагато рідше бромом і йодом.
III тип. Кисневі сполуки, серед яких можна виділити оксиди - сполуки металів з киснем і кисневі солі (оксосоли) - сполуки металів з комплексними кисневими аніонами. Останні надзвичайно широко поширені в природі, вони є найголовнішими мінералами, що складають земну кору.
Самородні елементи.
У самородному стані в природі відомі близько 40 хімічних елементів, але більшість з них зустрічається дуже рідко.
Перебування елементів у самородному виді зв'язано з будівлею їхніх атомів, стійкі електронні оболонки, що мають. Хімічно інертні в природних
умовах елементи називаються шляхетними; самородний стан для них є найбільш характерним. До них відносяться золото Au, срібло Ag, платина Pt і елементи групи платини. Дуже часто в самородному стані зустрічаються вуглець З, сірка S і мідь Cu.
Рідше зустрічаються так називані напівметали: миш'як As, сурма Sb, вісмут Bi. Такі мінерали як залізо Fe, свинець Pb, олово Sn, ртуть Hg, зустрічаються як самородні вкрай рідко і перебування їхній представляє лише науковий інтерес. Деякі елементи (хром, алюміній) узагалі не зустрічаються у самородному виді.
Сульфіди.
Сірчистих і аналогічних ним мінералів нараховують більш

 
 

Цікаве

Загрузка...