WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Сумська область - Реферат

Сумська область - Реферат

регіону
Промисловість
У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають машинобудування, паливна, харчова, хімічна і нафтохімічна промисловості. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 76%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 273 промислових підприємства, окрім того, функціонує 327 малих промислових підприємств.
Сільське господарство
У 2005 році валовий збір зерна у регіоні становив близько 446,0 тис. т, цукрових буряків - 664,0 тис. т, насіння соняшника - 27,7 тис. т, картоплі - 343,6 тис. т. Також вироблено 108,7 тис. т м'яса, 517,8 тис. т молока і 295,3 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювало 781 фермерське господарство.
Населення області складає 1243,9 тис. чоловік, яке проживає в 35 міських населених пунктах (15 міст та 20 селищ міського типу), та 1498 селах.
Промисловий потенціал області зосереджений у містах Суми, Конотоп, Охтирка, Ромни, Шостка, де розташовані найбільші промислові підприємства машинобудівної, хімічної, нафтогазовидобувної, енергетичної, харчової та інших галузей. У 2004 р. зростання обсягів промислового виробництва склало 7,6% (в Україні - 12,5%), основними чинниками якого були сприятлива зовнішня і внутрішня кон'юнктури та підвищення продуктивності праці на 7%.
Ріст обсягів виробництва відбувся майже за всіма основними видами промислової діяльності. У добувній промисловості одержано приріст 6% (в Україні - 4,1%), нафтогазовидобувні підприємства збільшили видобуток нафти на 3,3%, але скоротили видобуток газу на 12,4%. У хімічній та нафтохімічній промисловості випуск продукції збільшився на 4,4% (в Україні - 14,4%), у машинобудуванні - на 11,6% (в Україні - 28%).
На підприємствах харчової та переробної промисловості виробництво зменшилось на 5%, на підприємствах легкої промисловості - зниження виробництва на 4,4%. Підприємства енергетичної галузі збільшили обсяги виробництва на 10,3%, в той же час як по Україні цей показник має тенденцію до зниження (-1,1%).
За результатами 2004 р. 134 підприємства (53%) наростили обсяги промислового виробництва в порівнянні з минулим роком, 81 підприємство їх скоротило.
У 2004 р. на 5 підприємствах області впроваджена система управління якістю продукції відповідно до міжнародних стандартів ISO 9000, а всього в області її впровадили 16 підприємств.
Протягом року в промисловості впроваджено 57 нових прогресивних технологічних процесів (за 2003 р. - 35), проте кількість освоєних нових видів продукції зменшилась проти минулого року на 38,5% і склала 205 найменувань, з них 73 - нові види техніки (у 2003 р. - 64).
В аграрному секторі усіма категоріями господарств вироблено валової продукції (у порівняних цінах) на суму 2192 млн. грн., що на 10% більше, ніж у 2003 р., у т. ч. в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності - на 23%, у господарствах населення - на 2%,
Валовий збір зернових культур склав майже 1,3 млн. тонн, що на 476 тис. тонн більше, ніж у попередньому році, у т. ч. сільськогосподарськими підприємствами зібрано 1,1 млн. тонн. Збільшення виробництва зерна відбулося за рахунок розширення посівних площ на 66,1 тис. га (14,9%) та підвищення врожайності на 6,9 ц/га (37,9%).
Незважаючи на здійснені заходи по нарощуванню виробництва вигідних в економічному плані культур кукурудзи та цукрового буряку, в області не вдалося досягти очікуваних результатів. Зерна кукурудзи зібрано менше, ніж у минулому році, на 7%, цукрового буряку - на 6%.
Спостерігається негативна динаміка і в розвитку галузі тваринництва. Поголів'я великої рогатої худоби, свиней, птиці зменшилося в порівнянні з минулим роком відповідно на 7%, 7,4%, 0,1%.
У порівнянні з 2003 р. тваринницькою галуззю області вироблено 502 тис. тонн молока (+1%), 336 млн. шт. яєць (+3%), 98,2 тис. тонн м'яса (-5%).
Відповідно до завдань, визначених програмами енергозбереження, в області продовжується робота по збільшенню виробництва власних енергоносіїв та підвищенню ефективності енергоспоживання. У результаті реконструкції Шосткинської ТЕЦ та введенню в дію трьох установок на ВАТ "СМНВО ім. Фрунзе" власні генеруючі потужності по виробництву електроенергії збільшились з 50 мВт у 2000 р. до 143 мВт у 2004 р. Процес паспортизації енергоспоживаючих об'єктів відбувається повільно. Станом на 01.01.05 р. в області зареєстровано 638 енергопаспортів, або 74% підприємств, що підлягають паспортизації, з них у цьому році зареєстровано лише 28.
У 2004 р. завершено будівництво та реконструкцію 42 котелень закладів освіти, у т. ч. збудовано 22 енергозберігаючи міні - котельні. Розширюється впровадження дахових та блочних котелень і в житловому секторі - їх збудовано 17. Протягом року на 95 котлоагрегатах, що працюють на природному газі, проведені режимно-налагоджувальні еколого-теплотехнічні роботи.
Прокладено понад 18 км тепломереж з використанням попередньо ізольованих пінополіуретаном труб, у т. ч. 2,5 км у 2004 р. За рік встановлено 87,4 тис. один. поквартирних приладів обліку холодної води та 52,4 тис. один. гарячої води. Рівень оснащеності житлового фонду області поквартирними приладами обліку досяг 35,8%.
4. Культура і традиції
Суми сьогодні - це красиве сучасне місто, в якому історичні пам'ятки і неторкані куточки природи органічно поєднуються, створюючи неповторні ансамблі. У центрі міста стоїть Воскресенська церква - унікальний пам'ятник архітектури кінця XVII століття, який увібрав кращі риси давньоруського та українського дерев'яного зодчества.
Сумчани пишаються своїм художнім музеєм, одним із найдавніших і найцікавіших в Україні. Твори живопису, графіки і скульптури розмістилися в будинку колишнього казначейства, пам'ятнику архітектури XIX ст.
У збірках західноєвропейського мистецтва - роботи італійських, фламандських, голландських, французьких майстрів кінця XVI - початку XX століть.
Колекція українського дореволюційного мистецтва містить ряд ікон XVIII в., чудові парсуни, офорти Т. Шевченка тощо.
5. Природа
Сумщина - унікальний у природному відношенні куточок України. Область нараховує 168 об'єктів та територій природно-заповідного фонду (український степовий заповідник Михайлівська цілина, заказники, дендропарк, заповідні урочища). Область приваблює мальовничими берегами численних річок, джерелами питної води з цінними лікувальними і питними властивостями. Пам'ятки архітектури є в Путивлі, Ромнах, Лебедині, Охтирці.
Природно-заповідний фонд області
Природно-заповiдний фонд областi представлений унiкальними та найкраще збереженими природними територiями та об'єктами майже всiх типiв та категорiй. Сьогоднi їх кiлькiсть досягла 208i становить 158164,27 га або 6,64 % вiд загальної територiї областi. Це один з найкращих показникiв наУкраїнi.
В областi iснують: один нацiональний природний парк, вiддiлення природного заповiдника, 10 заказникiв, 3 пам'ятки природи, 2 парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення; 2 регiональних ландшафтних парки, 29 заповiдних урочищ, 54 заказники, 62 пам'ятки природи, 19 паркiв-пам'яток садово-паркового мистецтва та

 
 

Цікаве

Загрузка...