WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Визначні пам’ятки Лондона - Реферат

Визначні пам’ятки Лондона - Реферат

величезна, обвішана гірляндами різнобарвних лампочок новорічна ялинка. З часів другої світової війни Норвегія щороку дарує Лондону величезну ялинку для Трафальгарській площі на подяку за звільнення її від фашизму.
Знавала Трафальгарська площа і менш урочисті часи - розгін мітингів, криваві бунти. Не далі як у березні 1990-го, під час демонстрації протесту проти непопулярного тетчеровського подушного податку на площі вибухнув дійсний бій між демонстрантами і поліцією. Протягом 80-х і на початку 90-х років у будинку південноафриканського посольства, що виходить на площу, проходили безупинні цілодобові акції протесту проти апартеїду, і закінчилося усе лише з виходом на волю Нельсона Мандели.
По кутах Трафальгарської площі встановлені ще чотири п'єдестали, менш вражаючих, ніж нельсоновської. На цих п'єдесталах архітектор сер Чарльз Баррі, що продовжив у 30-х роках минулого століття роботу над розбивкою площі, що почав один з найвідоміших британських архітекторів Джон Неш, планував установити статуї чотирьох інших прославлених британців. Перший п'єдестал для установки кінної статуї самому собі відкупив за гігантську по тим часам суму в дев'ять тисяч гіней король Георг Четвертий. На два інших було дозволено пізніше водрузити скульптури двох воєначальників-колонізаторів - Лорда Хавелока, що придушив заколот в Індії, і сера Чарльза Непіра, завойовника індійської провінції Синд. А от четвертий п'єдестал дотепер пустує: за більш ніж сто років британці так і не змогли вирішити, хто ж гідний його зайняти.
З північної сторони площа обрамляє приосадкуватий неокласичний будинок з колонадою і куполом всередині. Це Національна галерея - головна картинна галерея Великобританії. Постійна експозиція галереї - не дуже велика, але те, що висить у її стінах, - усі без винятку зірки першої величини - Босх, Рафаель, Рембрандт. У 1991 році з західної сторони будинку відкрите нове крило Сейнсбері, де розмістилася сама багата за межами Італії колекція картин раннього Ренесансу. До Національної галереї примикає Національна портретна галерея, де висять портрети усіх видатних британців з тюдоровських часів і до наших днів. Вхід в галереї, до слова сказати, безкоштовний.
У північно-східному куті площі височіє церква Святого Мартіна на полях, що американці обрали за прототип своїх церков колоніального стилю, так що контури Святого Мартіна знайомі багатьом по голлівудських фільмах, таким, приміром, як "Відьми Іствіка". У цьому, найвідомішому місці Сент-Пола і Вестмінстерського кафедрального собору церкви Лондона поховані два видатних британських художники - Вільям Хоггард і Джошуа Рейнольдс. До створення Трафальгарської площі Святий Мартін дійсно стояв десь серед полів, удалині як від Сіті, так і від Вестмінстеру, і з появою на світ цієї площі дуже вдало в неї вписався. У підвалі Святого Мартіна на початку століття розташовувалася нічліжка для бездомних, під час Другої світової війни - бомбосховище, а зараз тут - чудесне недороге кафе, де під стародавніми зводами під звуки класичної музики можна небагато відпочити від лондонської товкотнечі.
З південної сторони площі починається Уайтхолл. Да-да, тий самий, уздовж якого височіють міністерства та інші урядові заклади і від якого відходить коротенька вуличка Даунінг-стріт з резиденцією прем'єр-міністра. Вона, на жаль, закрита для туристів. З Трафальгарської площі в зазорі між будинками видніється стояче в кінці Уайтхолла казкове псевдосередньовічний будинок парламенту зі знаменитою годинною вежею Біг-Бен. А ледве правіше, у південно-західному куті Трафальгарської площі розташована Арка Адміралтейства, що веде до однієї із самих широких вулиць міста - Мол, що упирається іншим своїм кінцем у Букінгемський палац. Ледве північніше Молу і паралельно йому проходить інша відома вулиця - Піл Мол - чи, як це вимовляють американці, Пел Мел. Саме їй зобов'язана своєю назвою однойменна марка сигарет.
А ще Трафальгарська площа - гігантська розв'язка кільцевого руху. Ревіння моторів і скрип гальм безупинного потоку машин навколо площі заглушає всі інші звуки і шуми. Саме на Трафальгарській площі починаються і закінчуються маршрути всіх нічних автобусів, що розвозять пізніх пасажирів по всьому неосяжному сплячому Лондону. Крім того, Трафальгарська площа - місце, з якого починається відлік усіх відстаней від британської столиці, а також місце проживання тисяч сірих голубів, як і багато інших лондонців живучих за рахунок нескінченного напливу туристів.
ВИСНОВКИ
У висновку хотілося б підсумувати сказане про визначні пам'ятки Лондона. У Лондоні нам надається можливість побачити самі знамениті і відомі місця Лондона: Будинок Парламенту, Вестмінстерське Абатство, Уайт Хол, Національну Картинну Галерею, Британський Музей, ми можемо побачити зміну варти в Букінгемському Палаці.
Будинок Парламенту і годинна вежа Біг Бен. Один з найголовніших і самих популярних символів Лондона. Цю назву Біг Бен одержав через вагу дзвону (big - великий) - 13 тонн. І по імені людини, яка зробила в 1858 році замовлення на його виготовлення - Бенджаміна (Бена) Холу. У прилягаючих до неї будинках з готичними зводами й арками працює законодавча влада Великобританії, Будинок Парламенту складається з Westminster Hall, House of Lords (Палата Лордів), House of Commons (Палата Громад).
Вестмінстерське Абатство. Тут водружають корони на голови всіх британських монархів - це коронаційний собор. Тут вже багато хто з них знайшли своє останнє пристановище. Теперішній будинок церкви був побудований у 1388 році на місці згорілого абатства, побудованого ще в XI столітті.
Національна Картинна Галерея. Одна з кращих галерей світу. Її збирали монархи однієї з найбагатших держав. Найбільш коштовною є колекція творів західно-європейського мистецтва (Леонардо да Вінчі, Рафаель, Рембрандт, Рубенс, Моне, Сезанн, Ван Гог). Зрозуміло,прекрасно представлена англійська школа живопису. Крім постійної експозиції, тут улаштовуються тематичні виставки, що звичайно стають подією.
Британський Музей. Виникнувши в 1753 році як сховище археологічних знахідок, реліквій і раритетів, зібраних з усього світу британським лікарем-мандрівником Гансом Слоаном, дуже швидко перетворився в найбільшу скарбницю Великобританії. До числа самих знаменитих експонатів відносяться Elgin Marbles - мармурові фрагменти Парфенона. Обов'язково зверніть увагу на Єгипетський і Ассірійські зали. У першому Ви побачите галерею з мумій і Розеттський камінь, завдяки якому удалося розшифрувати ієрогліфи. В другому - кам'яні барельєфи, що дають представлення про мистецтво древніх асирійців. У залі стародавніх рукописів можна розглянути манускрипти самого Шекспіра.
Собор Святого Павла (St' Раul's Cathedral). Велич цього міського кафедрального собору вишукано виділяється на тлі, що оточують його сучасних будинків ділового району City (Сіті). Побудований у 1675 році, він служить усипальницею Веллінгтона і Нельсона, став місцем вінчання принца Чарльза і Діани. Тут часто проводяться концерти і грандіозні меси, на які важко потрапити - занадто багато бажаючих оцінити приголомшливу акустику і стародавній орган, на якому грав сам Мендельсон. Під куполом з чудовими фресками розташувалася Whispering Gallery - Галерея шепоту. Слово, тихо вимовлене в одній частині галереї, чутно на відстані тридцяти метрів із протилежної сторони.
От ми і розглянули основні визначні пам'ятки Лондона, одного з найгарніших міст Європи.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Бренгауз Ю. Достопримечательности Лондона. Москва. 2002
2. Демографический энциклопедический словарь. Москва, 1985
3. Кредер А.А. "Новейшая история" ч.2; Москва, 1994
4. Максаковский В.П. География. Киев, 1997
5. Осипов В. "Британия глазами русского". - Москва: Издательство АПН, 1976.
6. Покшишевский В.В. География зарубежных стран. Москва, 1971
7. Шевченко Л.М. и др. "Страны и народы"; Москва, 1979
8. http://www.stat.rol.ru
9. http://www.rol.ru
10. http://www.hero.rol.ru
11. http://www.referat.rol.ru
12. http://www.top100.rambler.ru
13. http://www.krugosvet.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...