WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Визначні пам’ятки Лондона - Реферат

Визначні пам’ятки Лондона - Реферат


Реферат на тему:
Визначні пам'ятки Лондона
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПОГЛЯД НА ЛОНДОН 4
РОЗДІЛ 2. БУДИНОК ПАРЛАМЕНТУ У ВЕСТМІНСТЕРІ 7
РОЗДІЛ 3. ТРАФАЛЬГАРСЬКА ПЛОЩА 9
ВИСНОВКИ 13
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 15
ВСТУП
У даному рефераті ми розглянемо визначні пам'ятки Лондона, столиці Об'єднаного королівства Великобританії й Ірландії.
Маються багато місць, що представляють інтерес у Лондоні. Серед них: Вестмінстерське абатство, Будинок парламенту, Букінгемський палац, Собор святого Пауля, Лондонський міст, Лондонський Тауер.
Лондон розташований на ріці Темзі. При перетинанні ріки Опорним мостом можна бачити Лондонський Тауер. Це - одне із самих старих споруджень міста. Багато сторіч назад це були фортеця, королівський палац і потім в'язниця. Тепер це - музей зброї.
На ріці Темзі недалеко від Лондонського Тауера, можна побачити Вестмінстерський палац, чи Будинок парламенту. Це - місце британського уряду, і це - одне з найбільш красивих споруджень у Лондоні. В одній з опор мається відомий Біг Бен, найбільший годинник Англії.
Букінгемський палац - лондонська резиденція королеви. Туристи завжди ходять дивитися на церемонію зміни охорони.
У Лондоні знаходиться безліч прекрасних площ. Деякі з них тихі, інші зайняті подібно Трафальгарській площі. Трафальгарська площа - центральна площа міста. Праворуч від площі мається Національна галерея, що має прекрасну колекцію європейських картин.
Собор святого Пауля - найбільша Англійська церква. Інша відома церква - Вестмінстерське абатство.
Лондон також відомий красивими парками. Хайд-парк - найбільш демократичний парк у світі, оскільки кожний може говорити що-небудь, що він знаходить приємним там.
У даному рефераті ми розглянемо докладно визначні пам'ятки Лондона.
РОЗДІЛ 1. ПОГЛЯД НА ЛОНДОН
"Якщо Ви утомилися від Лондона, то Ви утомилися жити, тому що тут є усе, що можна чекати від життя" - так писав Семьюель Джонсон в 1777 році. І сьогодні він довідався б про усі чудові місця в місті, що розкинулися на берегах Темзи, що тече від Хемптон-Корта і будинку Парламенту до Кафедрального собору святого Павла, Лондонського моста і Тауера і далі до Гринвіча і моря.
Коли письменник Герберт Уеллс у 1911 році написав: "Для мене Лондон - саме цікаве, найкрасивіше, саме дивне місто у світі", - епоха кінних візків і розкоші короля Едуарда підходила до кінцю. 20 століття вже готувалося кардинально змінити обрису міста: хмарочоси і Сіті, вежа центрального поштамту, Центр Мистецтва на південному березі і Докландс, який виділяється на тлі цього - діловий центр XXI століття. Однак Лондон, столиця світу, залишився вірний собі. Семьюель Джонсон і сьогодні міг би пити каву в Ковент-Гардене чи бродити по вузьких провулках Сіті до церквей і стаєнь, що нагадують про Середньовіччя. М.Уеллс і зараз міг би бути присутнім на дебатах у Парламенті, піти на концерт у Хол або слухати військовий оркестр у королівському парку.
Сьогодні Лондон є великим міжнародним центром і займає площу близько 625 кв. миль. Це дивний світ, що багато іноземних туристів бачать спочатку з висоти літака, дивуючи зиґзаґоподібній стрічці Темзі і красі численних мостів.
Лондон став домом для 7 млн. людей, що живуть не в безіменних околицях, а в колишніх містечках, що складали його, у Вестмінстері й у районах, що зберіг риси свого провінційного минулого, - у Мерилбоні і Кенсінгтоні, Хемпстеді і Хайгеті, - там, де центральні вулиці й історичні пам'ятники нагадують про людей, що створили той Лондон, що кожне покоління відкриває для себе заново. Історія Лондона, зафіксована в документах, восходить на той час, коли на місці Вестмінстеру ще було болото. Римляні оселилися на території сучасного регіону Сіті приблизно в 60 році нашої ери, побудували міст через Темзу і створили знаменитий комерційний центр, що залучав безліч торговців. Значення Вестмінстеру, що був спочатку побудований як королівський палац незадовго до вторгнення в 1066 році Вільгельма-Завойовника, стало зростати після того, як він став місцем для засідання уряду. Палац знаходився недалеко від Темзи, поруч з Вестмінстерським Абатством, у декількох милях від Сіті.
Біг-Бен, голос Лондона, показує точний час з 1859 року. Будівництво годинної вежі висотою в 320 фунтів почалося в 1837 році при сходженні на престол королеви Вікторії. У цей час йшла реконструкція будинків парламенту, потерпілих від пожежі в 1834 році. Конструктор годиннику, Сер Едмунд Грімторп, архітектор і годинникар помер до того як дзвін вагою в 13,5 тонн був установлений за чотирма циферблатами годин, площа яких 23 кв. фунта.
Великий дзвін тріснув, його знову відлили, він тріснув ще раз, видавши знаменитий резонуючий дзенькіт. Чому дзвін називається Біг-Бен? Є дві версії. Можливо, що його назвали на честь валлійця, Сера Бенджаміна Холу, що у той час керував будівництвом. За іншою версією, назву було дано робітниками, що перевезли дзвін з ливарного цеху Уайтчапела на возі, запряженим 16 білими конями. Їхнім героєм тоді був боксер важкої ваги Бенджамін Каунт.
РОЗДІЛ 2. БУДИНОК ПАРЛАМЕНТУ У ВЕСТМІНСТЕРІ
У Вестмінстерському палаці, одному із самих знаменитих будинків світу, розміщається парламент Великобританії: палата лордів і палата громад. Перший палац був побудований для короля Едуарда-Сповідника, що вступив на престол у 1042 році. Сорок п'ять років потому для Вільгельма Руфуса, сина Вільгельма-Сповідника, побудували Вестмінстер-холл - самий елегантний зал у Європі, де в 1099 році був улаштований бенкет. У XIII столітті Генріх III-ій прибудував розписану палату, і під час його правління був скликаний перший парламент (від французького дієслова "parler" - говорити).
У 1265 році сюди були запрошені лицарі з графств і представники різних міст. Через 30 років парламент став більш демократичним, тому що представники вже не призначалися, а вибиралися. До 1550 року члени палати громад і палати лордів зустрічалися окремо з членами парламенту у витонченій каплиці святого Стефана. У цей же час чудовий Вестмінстерський зал був прикрашений підбалочниками і різьбленими кутами.
Коли в 1660 р. до влади прийшов Карл II, череп Олівера Кромвеля вже в плині 25 років висів на піці, установленій на даху. У XIV столітті основною проблемою став ріст населення. Плани перебудови міста довелося прискорити після того, як один раз уночі небо над Лондоном було осяяно шаленим полум'ям пожежі. Вестмінстерський палац був охоплений вогнем у 1834 році. Його відновлення доручили Серу Чарльзу Беррі, що він і зробив у чудовому готичному стилі за допомогою Августа Пугіна, який виконав мальовничі орнаментні роботи. Каплиця святого Стефана була перейменована в Хол святого Стефана. Це широкий коридор з картинами, мармуровими скульптурами і лагуновим покажчиком на тім місці, де раніш стояло крісло спікера.
Склеп і Вестмінстер-холл збереглися, однак суміжна з ним палата громад була знову зруйнована під час другої світової війни. Кожен громадянинБританії має право на аудієнцію зі своїм депутатом парламенту. Такі зустрічі проходять у центральному лобі. Під час засідань парламенту можна стежити за дебатами з галереї для публіки. Навіть у королеви є обмеження. Під час державного відкриття сесій парламенту вона повинна сидіти на троні в палаті лордів, поки прем'єр-міністра і членів кабінету не запросять з палати громад. Цей звичай восходить до епохи Карла I, що ввірвався в зал, вимагаючи арешту п'яти членів парламенту. Але це йому не удалося.
РОЗДІЛ 3. ТРАФАЛЬГАРСЬКА ПЛОЩА
У зимовий час - правда, не щороку - на Трафальгарській площі можна спостерігати рідке для жителів британської столиці видовище - сніг. Запорошені білим пухом гриви чотирьох масивних львів, відлитих із трофейних французьких гармат і Колони, що охороняють п'єдестал п'ятидесятиметрової, Нельсона. Присипана снігом і шляпа-треуголка, що стоїть на вершині колони однорукого й одноокого героя морського бою 1805 року, у якому англійський флот розгромив спільні франко-іспанські сили Наполеона в мису Трафальгар. А поруч з колоною, як би змагаючись з нею в спрямованості до неба, стоїть

 
 

Цікаве

Загрузка...