WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Італія - Реферат

Італія - Реферат


Реферат на тему:
Італія
В ОБ'ЄКТИВІ ІТАЛІЯ
Венецiанський
Гранд-канал. Фрагмент Венецiанського карнавалу.
Нiчна Флоренцiя.
Залишки фортецi на скелi. Квiтуча Iталiя. Пiвденна Iталiя.
Знiмок iз Космосу.
Замок Святого Ангела. Маска Вуста iстини. Пантеон.
Венецiанськi гондоли спочивають. Одномiсний автомобiль. Iталiйський регулювальник.
Палаццо-Веккiо. Фонтан в Моенi. Венецiя. Вид зверху.
Давид роботи Мiкеланджело. Iталiйський берег. Моторолер - найпоширенiший вид транспорту в iталiйських мiстах.
Міст зітхань у Венеції. Озеро Карецца в Iталiйських Альпах. Краса Сорренто.
ПЛАН
1. Географічне положення.
2. Природно-ресурсний потенціал.
3. Населення.
4. Провідні галузі промисловості.
5. Провідні галузі сільського господарства.
6. Зовнішньоекономічні зв'язки.
7. Культура, звичаї.
1. Географічне положення
Італія - розташована на півдні Європи, в басейні Середземного моря. Займає Апеннінський півострів, Сицилію, Сардинію та інші невеликі острови.
Географічні координати - 42 градуси Північної широти, 12 градусів Східної довготи.
Площа території - 301,2 тис. кв. км. Площа суші - 294 020 кв. км. Площа рік та озер - 7 210 кв. км.
Сухопутні кордони: з Австрією - 430 км, з Францією - 488 км, з Ватиканом - 3,2 км, з Сан-Марино - 39 км, зі Словенією - 232 км., зі Швейцарією - 740 км.
Довжина берегової лінії - 7 600 км.
Територіальні води - 12 морських миль.
Континентальний шельф - 200 морських миль.
Столиця - Рим - Roma - 2,6 млн. людей, (1997 р.) з передмістями - 3,8 млн.
Інші великі міста - Мілан - 1,305 млн. осіб, Неаполь - 1,047 млн. осіб, Турін - 921 тис. осіб, Палермо - 686 тис. осіб, Генуя - 656 тис. осіб.
Адміністративний поділ - 20 областей (regione), області поділяються на 94 провінції (provincia), провінції - на комуни (comune).
Італія розташована на Апеннінському півострові, на південних схилах Альп, островах Сардинія, Сицилія та ряді невеликих островів. Це морська і гірська країна одночасно.
На північному заході Італія межує з Францією, на півночі - зі Швейцарією та Австрією, а на північному сході - зі Словенією. У межах Італії розташовані держави-карлики Сан-Марино і Ватикан.
Більшу частину території Італії займає Апеннінський півострів, який заходить далеко в Середземне море. Його довжина сягає 1100 км, а найбільша ширина - 240 км. Серед островів виділяється Тосканський архіпелаг, розташований між французьким островом Корсика та Апеннінським півостровом. Найбільший з островів цієї групи - Ельба (місце заслання Наполеона в 1814-1815рр.). Ліпарскі острови, що на північному сході від Сицилії, мають вулканічне походження. Тут знаходиться Стромболі, один із трьох діючих вулканів Італії, і є багато гарячих джерел. Неподалік Неаполя розташовані мальовничі острови Іскія і Капрі. Між Сицилією і Північною Африкою розташований невеликий острів Пантеллерія, що займає стратегічно важливе положення.
За винятком деяких районів Альп, в Італії немає місцевостей, віддалених більше ніж на 120 км від моря.
Зі сходу Апеннінський півострів омивається Адріатичним морем і Венеціанською затокою у його північній частині. Протока Отранто між Пулією та Албанією з'єднує Адріатичне море з Іонічним. Між Пулією і Калабрією глибоко врізається в сушу затока Таранто. Дуже вузька Месінська протока відділяє Калабрію від Сицилії, а Сицилійска (або Туніська) протока (завширшки 135 км) - Сицилію від Північної Африки. Тірренське море - басейн трикутної форми, обрамлений Сардинією, Корсикою, Тосканським архіпелагом, Апеннінським півостровом і Сицилією. На північ від Корсики знаходиться Лігурійське море з Генуезькою затокою. Вузька прибережна смуга уздовж берега цієї затоки - Італійська Рів'єра (Лігурія) з мальовничими ландшафтами і м'яким кліматом - відома як важливий район туризму і відпочинку.
2. Природно-ресурсний потенціал
За винятком рівнин басейну річки По на півночі, більшу частину території Італії займають гори і горбисті височини. На півночі країни розташовані Альпи - складна система гірських хребтів, що заходять також на територію східної Франції, Швейцарії, Австрії та Словенії. Друга велика гірська система Італії - Апенніни - утворює кістяк однойменного півострова і продовжується в Сицилії. Альпи та Апенніни настільки тісно зв'язані між собою, що важко з'ясувати, де закінчується одна система і починається друга. Одні межею між ними вважають перевал Кадибона (або Альтаре), розташований на захід від Савони в Лігурії, а інші - сусідній перевал Джові.
Альпи та Апенніни - відносно молоді гори, що сформувалися в палеогені і неогені (в інтервалі від 65 до 2 млн. років тому), коли земна кора в цьому регіоні піддавалася складкоутворенню. Тут відбувалися також розломи і вулканічні виверження. В Італії і зараз діючими є три вулкани: Стромболі (924 м) на однойменному острові, Везувій (1277 м) поблизу Неаполя та Етна (3323 м) в східній Сицилії. Часто бувають землетруси.
За геологічною будовою і рельєфом Італію можна поділити на чотири головних регіони: Альпи і басейн По на півночі, Апеннінський півострів з Сицилією та Сардинія.
Альпи. В межах Італії Альпи вигнуті величезною дугою завдовжки близько 800 км від Савони в Лігурії до кордону зі Словенією. Вони мають найбільші висоти у П'ємонті на північному заході, де на кордоні з Швейцарією знаходиться найвища точка країни - гора Монте-Роза (4807 м). Втім, бльшу частину території П'ємонту займають передгір'я Альп, і часто назву "П'ємонт" дають іншим передгірним районам земної кулі за італійським зразком. На північному сході П'ємонту і в північній Ломбардії розташований район з багатьма озерами довгастої звуженої форми (Комо, Лаго-Маджоре, Ізео, Лугано, Гарда та інші). Вони утворилися в результаті підгачування глибоких полонин моренами (матеріалом, викинутим льодовиками). Італійські Альпи мають найбільшу ширину - близько 160 км - у Трентіно-Альто-Адідже на північний схід від Ломбардії, де їх перетинає річка Адідже. Ця найбільша після По річка Італії починається в Ретійських Альпах на кордоні з Австрією і тече на південь в Адріатичне море. На схід від Адідже Альпи простягаються через північні частини областей Венеція та Фріулі-Венеція-Джулія і продовжуються в Словенії.
Високі гори в Західних Альпах складені стійкими кристалічними породами, наприклад, гранітами, що залягають в ядрах хребтів. Багато вершин там мають форму крутих загострених пірамід. Це характерна риса гір, що складені з дуже міцних порід і зазнали льодовикової обробки. На схід від Лаго-Маджоре міцні породи перекриті вапняками, що руйнуються швидше, ніж кристалічні породи, тому гори там не такі високі, а долини не такі глибокі, як на заході. Для Доломітових Альп в області

 
 

Цікаве

Загрузка...