WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаГеографія економічна, Регіональна економіка → Канада - Реферат

Канада - Реферат

тільки продає електроенергію, але й вивозить нафту. Надра Альберти та Саскачевана містять головні канадські нафтові та газові запаси. Ці провінції постачають їх в усі райони на захід від Квебеку, та також до США.
Сільське господарство
Більшу частину зерна поставляють провінції Саскачеван і Манітоба. В цілому Канада дає 16% світової продукції пшениці. Основним районом скотарства є Альберта; у Британській Колумбії розвинуте вирощування овочів і фруктів, а також молочне тваринництво; Онтаріо і Квебек мають комплексне сільське господарство, що включає птахівництво, молочне і м'ясне тваринництво і товарне овочівництво; картоплярство розвинуте в провінціях Острів Принца Едварда і Нью-Брансуїк; остання відома також розведенням худоби, як і Нова Шотландія. В цілому доходи фермерських господарств складаються з продажу зерна (27%), продуктів м'ясного скотарства (37%), молочних продуктів (16%), фруктів та овочів (3%), а також птахівництва (5%).
Гірничовидобувна промисловість
Найбільшу цінність становить нафта і природний газ, на які припадає більше двох третин загальної вартості видобутку. Наступними за важливістю є метали, вартість яких становить п'яту частину загальної вартості.
Канада посідає перше місце у світі за видобутком цинку й урану, друге - за видобутком азбесту, нікелю і калію, четверте - за видобутком срібла й міді і п'яте - за видобутком золота і свинцю.
90% канадської нафти і газу добуваються в штаті Альберта, де в нафто- і газодобувній промисловості зайняті близько 40% робочої сили. Основні нафтопереробні центри розташовані в провінціях Онтаріо і Квебек. Центри видобутку вугілля - Альберта, Саскачеван, Британська Колумбія і Нова Шотландія.
Лісова промисловість
На території Канади знаходиться 10% всієї площі лісів планети. Ліс покриває близько 45% площі суші в межах Канади, причому більше половини цієї площі займають продуктивні ліси, які мають промислове значення. Канада посідає перше місце у світі за виробництвом газетного паперу, друге - за виробництвом целюлози і деревної маси і третє - за виробництвомпиломатеріалів.
47% всіх лісоматеріалів виробляється в Британській Колумбії, 21% у Квебеці, 16% в Онтаріо, 6% в Альберті і 5% у Нью-Брансуїку.
Обробна промисловість
Близько половини підприємств обробної промисловості розташовані в провінції Онтаріо і одна чверть - у Квебеці. Інші великі підприємства знаходяться переважно на території Британської Колумбії та Альберти. Найбільшою за обсягом виробництва галуззю є виробництво автомобілів, а також комплектуючих до них. Ця галузь дає п'яту частину всієї продукції обробної промисловості. Інші важливі галузі: харчова промисловість, перегонка та очищення нафти, хімічна, деревообробна і паперова промисловість.
Рибальство і тваринництво
На початку XIX століття вся економіка Канади базувалася на рибальстві і торгівлі хутром. В середині 1990-х років обсяг продажу хутра становив всього 42 млн. канадських доларів і не відігравав значної ролі в економіці. Переважну більшість хутровини, особливо шкурки норки і лисиці, отримують на звірофермах.
Рибальство продовжує відігравати велику роль у господарстві Ньюфаундленду і Нової Шотландії (виловлюється, в основному, тріска), а також Британської Колумбії (переважно лосось).
Наука і техніка
Завдяки своїм природним ресурсам та географічному положенню Канада завжди була одним із лідерів у сфері науки та технології. За сприянням уряду та підтримці підприємців канадські дослідники зробили великий крок вперед в напрямку удосконалення та розробці нових транспортних засобів, засобів зв'язку обладнання для гірничовидобувної, лісової промисловості, гідротехніки, ядерної енергетики та харчової промисловості.
Найбільші досягнення за останні сто років лежать у галузі транспортування та засобів зв'язку - від телефону до мікрохвильових систем та супутникових засобів, які передають радіо- та телепрограми. Вже понад 25 років Канада не остання країна, яка відіграє роль у космічних дослідженнях та розробці космічних технологій. У 1972 році канадський "Анік -1" став першим комерційним супутником зв'язку. Канадський дистанційний маніпулятор став життєво важливою частиною американських космічних кораблів типу "Шатл".
Канадськими досягненнями є також вироблення газових турбін РТ-6, літаків з коротким розгоном та систем запалювання реактивних двигунів кораблів типу "Челленджер". Канадські фірми мають значні досягнення у розробці систем дистанційного контролю, геофізичних дослідженнях, медицині та біоінженерії. Серед найбільш відомих досягнень можна назвати відкриття у галузі лазерної хірургії, трансплантації органів, генетики тварин та рослин.
Сільськогосподарські дослідження надали Канаді можливість експортувати пшеницю, м'ясо та інші продукти на мільярди доларів щороку. Канадський досвід у таких галузях як селекція та розведення худоби, ветеринарія, агрономія та лісова промисловість визнається в усьому світі. Двоє канадських вчених стали лауреатами Нобелівської премії. Це доктор Герхард, який отримав нагороду у 1971 році за досягнення у галузі молекулярної спектроскопії, та доктор Джон Поланьї (1986 рік) за досягнення в галузі хімічної кінетики.
Транспорт та зв'язок
Канада володіє великою мережею транспортних магістралей, що є суттєво необхідним для великої континентальної країни з багатомільйонним населенням. Два узбережжя Канади зв'язані Транс-Канадською магістраллю довжиною 9 6000 км. Основні вантажні перевезення припадають на частку залізниці, річкових та морських суден.
Автобуси, метро та приватні авто домінують у сфері пасажирських перевезень на короткі відстані, а літаки - на довгі. "Нервовою системою" країни є складна мережа телекомунікацій. Перша у світі телефонна система для розмов на великі відстані винайдена у Канаді.
Сьогодні канадська телефонна мережа має три найбільші у світі сучасні лінії, по яким можна передавати не тільки телефонні розмови, але й радіо- та телепередачі та іншу інформацію.
Рівень життя
За рівнем життя Канада стоїть на шостому місці в світі: її переганяють США, Швейцарія, Люксембург, Німеччина та Японія. Канада переважає США за тривалістю життя, а Японію - за рівнем освіти, що й послужило причиною проголошення Канади ООН найкращою країною у світі для проживання людини. Більше 65% канадців мешкає у приватних будинках. Телефонний зв'язок розповсюджений практично всюди.
У 1994 році чистий доход на сім'ю (за вирахуванням податків) в цілому по Канаді складав 30 493 дол.

 
 

Цікаве

Загрузка...